Yardım Bilgisayar Toplama

Spankly

Play.Agoranw.com
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
Hepinize merhaba arkadaşlar.

6 Seneyi aşkın canım oğlum yavaş yavaş yataklara düştü ve onun yerini başka bilgisayarla doldurmak istiyorum ve konuya gelelim.

Fiyat bütçe olarak 5 - 5.5 bilemedik 6 bine kadar sadece kasa olucak monitörü ben kendim alıcam 400-500 e şimdilik daha sonra değişip msı alıcam aralığa doğru yani ben sistemler hakkında fazla bilgim olmadığı için kasa önerisi olan varmı acaba ryzen işlemciyi öneren çok var intel'e kıyasla en iyi fiyat performans olarak bir kasa sistemi önerirmisiniz. (Kasasıda içinde)

LordOfTürk

Bööö!
Site İK Yöneticisi
En iyi cevaplar
83
Ruh hali
Merhabalar, sana şöyle bir kaç tane hazır sistem atayım;
(Segate 1TB HDD ssd yok istersen ekstra ekletebilirsin.)
---
(İçinde 500gb ssd mevcut fakat haricinde bir depolama alanı yok istersen ekstra hdd ekletebilirsin.)
---
(480gb ssd mevcut fakat haricinde bir depolama alanı yok istersen ekstra hdd ekletebilirsin.)
---
(480gb ssd mevcut fakat haricinde bir depolama alanı yok istersen ekstra hdd ekletebilirsin.)

Siteden satın alırken istediğin gibi özelleştirebilirsin bunları ayrıca sistem özellikleri kısımdan sistem detaylarını görebilirsin.

İstersen başkalarınında tavsiyesini isteyebilirsin ben detaylı incelemeden bunları kaba taslak bakıp attım bilen bir arkadaşın falan varsa detaylı inceletebilirsin bu arada unutmadan söyleyeyim hiç biri fena sistemler değil bunu belirtmiş olayım.

Spankly

Play.Agoranw.com
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
Merhabalar, sana şöyle bir kaç tane hazır sistem atayım;
(Segate 1TB HDD ssd yok istersen ekstra ekletebilirsin.)
---
(İçinde 500gb ssd mevcut fakat haricinde bir depolama alanı yok istersen ekstra hdd ekletebilirsin.)
---
---

Siteden satın alırken istediğin gibi özelleştirebilirsin bunları ayrıca sistem özellikleri kısımdan sistem detaylarını görebilirsin.

İstersen başkalarınında tavsiyesini isteyebilirsin ben detaylı incelemeden bunları kaba taslak bakıp attım bilen bir arkadaşın falan varsa detaylı inceletebilirsin bu arada unutmadan söyleyeyim hiç biri fena sistemler değil bunu belirtmiş olayım.
Ekran kartlarına takıldım bi şu an 6 binlik olan var 1TB Harddisk ekleyince 6300 küsür yapıyor monitörle 7 bin yapıyor diğeride VOK'un topladığı var ryzen 5 3600 olan sistemmi ryzen 5 3500X olan sistemmi bunlar arasında kararsızlık yaşatıyor ve hiçbirinin ekran kartı hakkında bilgim yok hepsi asus felan msı'a güvenebilirim diye tahmin ediyorum bi yandan ama daha iyi bir sistem olurmu onada bakmam gerekli şansımıza bilgisayar gidici yoksa bu devirde toplama yapmazdım.

Spankly

Play.Agoranw.com
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
+ olarak şunuda belirtmek isterim oyundan daha çok okuduğum bölüm çizime dayalı programları rahat kullanabilmem gerekli onu söylemeyi unuttum :)

LordOfTürk

Bööö!
Site İK Yöneticisi
En iyi cevaplar
83
Ruh hali
Şuanda en uygun olarak bunlar var gibi duruyor eğer dersen ben dahada yükseltmem de sorun yok ve illaki MSI olsun diyorsan alta bir kaç tane bırakacağım aslında daha ucuzları da varda stok yokmuş.

ayrıca bildiğin biri varsa veya biraz araştırma ile kendinde toplayabilirsin https://www.itopya.com/kendin-topla/

Bu arada n11, gittigidiyor tarzı sitelerden pc kasa almanı önermem yanlış parçalar takılmış kasalar gelebiliyor bundan dolayı sadece bilgisayar vb. satan sitelerden bakmanı öneririm itopya güzel sitedir şu an aklıma farklı site gelmiyor.

Spankly

Play.Agoranw.com
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
Şuanda en uygun olarak bunlar var gibi duruyor eğer dersen ben dahada yükseltmem de sorun yok ve illaki MSI olsun diyorsan alta bir kaç tane bırakacağım aslında daha ucuzları da varda stok yokmuş.

ayrıca bildiğin biri varsa veya biraz araştırma ile kendinde toplayabilirsin https://www.itopya.com/kendin-topla/

Bu arada n11, gittigidiyor tarzı sitelerden pc kasa almanı önermem yanlış parçalar takılmış kasalar gelebiliyor bundan dolayı sadece bilgisayar vb. satan sitelerden bakmanı öneririm itopya güzel sitedir şu an aklıma farklı site gelmiyor.
9 K lık sistemler beni batırır ziraatten ihtiyaç kredisi almayı düşünüyorum KYK kredimi gösterip 10 bin isteyeceğim ve kefilde bulucam 10 bin eğer çekebilirsem monitörde içinde 7 bine yaklasırım ama 7 bini geçemem çünkü ünide ev içinde 2 bin felan lazım olucak :/

LordOfTürk

Bööö!
Site İK Yöneticisi
En iyi cevaplar
83
Ruh hali
9 K lık sistemler beni batırır ziraatten ihtiyaç kredisi almayı düşünüyorum KYK kredimi gösterip 10 bin isteyeceğim ve kefilde bulucam 10 bin eğer çekebilirsem monitörde içinde 7 bine yaklasırım ama 7 bini geçemem çünkü ünide ev içinde 2 bin felan lazım olucak :/
şu an ihtiyacın yoksa sistem toplamak için tabiri yerindeyse berbat bir zaman :/ güzel sistem bulmak zor ucuza ayrıca ziraaten ihtiyaç kredisi ümidini kes bende 4 mayısta başvurdum hala bekliyorum :huh: laptop bakabilirsin istersen.

Spankly

Play.Agoranw.com
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
şu an ihtiyacın yoksa sistem toplamak için tabiri yerindeyse berbat bir zaman :/ güzel sistem bulmak zor ucuza ayrıca ziraaten ihtiyaç kredisi ümidini kes bende 4 mayısta başvurdum hala bekliyorum :huh: laptop bakabilirsin istersen.
bakalım pandemi kredisi diye bir şey varmış pazartesi onun için başvuruya gideceğim

dostveviski

Yazıyor...
Sponsor
En iyi cevaplar
17
Ruh hali
İncehesap isimli siteden bakabilirsin.

Spankly

Play.Agoranw.com
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
İncehesap isimli siteden bakabilirsin.
İnce hesaptan bu bilgisayarı kuzenim attı ve aklımda şu an bu var sitede sanırım webteknoya sponsormuş ve yorumlarıda oldukça iyi bu sistem hakkında şahsen ekran kartı olsun işlemci olsun beni bayaha götüreceğine inanıyorum tek sıkıntısı ssd onuda 1 sene içinde değiştirip daha iyisini kalitelisini alabilirim diye düşünüyorum?

dostveviski

Yazıyor...
Sponsor
En iyi cevaplar
17
Ruh hali
İnce hesaptan bu bilgisayarı kuzenim attı ve aklımda şu an bu var sitede sanırım webteknoya sponsormuş ve yorumlarıda oldukça iyi bu sistem hakkında şahsen ekran kartı olsun işlemci olsun beni bayaha götüreceğine inanıyorum tek sıkıntısı ssd onuda 1 sene içinde değiştirip daha iyisini kalitelisini alabilirim diye düşünüyorum?
RTX serisi iyidir ama ona uygun bir power almak lazım :) yanar yoksa

LordOfTürk

Bööö!
Site İK Yöneticisi
En iyi cevaplar
83
Ruh hali
550W Power var içinde yetecektir sana ki yetmeyecek olsa hazır kasa olarak eklemezler yani rahat olabilirsin.

Spankly

Play.Agoranw.com
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
abeyler webteknoya adamlar yapıp yollamış tanıt kardeşim diye orda kötü bir şey olsa adamlar belli etmezmiydi bu detayı :(