Bilgisayar ve Android Telefon/Tablet için Proxy Ayarları Nasıl Yapılır?

FrozenBrainTR

☆☆☆ Azrail ☆☆☆
En iyi cevaplar
0
Proxy Nedir?

(Türkçe Anlamı:Vekil Sunucu)Proxy,bir bilgisayarın IP Adresini(genellikle sabit IP olur) üstünüze geçirmektir. Eğer proxy yaparsanız internet siteleri sizi üstünüze geçirdiğiniz IP adresi ile görecektir. Mesela siz Antalya'dasınız diyelim, Proxy yaptığınızda IP Sorgulama ve diğer web sitelerine girdiğinizde web sitesi sizi Manisa'da görür. Tabi bu IP Adresinin bölgesine göre değişir. Eğer illegal(yasadışı) işlerde proxy kullanmak istiyorsanız, İstanbul Siber,CIA(Türkçe Açılımı:Merkezî İstihbarat Teşkilatı) ve CSA(Türkçe açılımı:Bilgisayar Güvenliği Ajansı) gibi kuruluşlar size selam verebilir.

Bilgisayar için nasıl Proxy Ayarları yapılır?
NOT:
Internet Explorer'de yapsanız bile, tüm tarayıcılar için geçerli olacaktır. Benim önerim Internet Explorer ile yapmanızdır. Çünkü en hızlı Internet Explorer'de oluyor
NOT2: Internet Explorer için olan bana aittir. Chrome ve Firefox tarayıcıları için olan alıntıdır.
Internet Explorer:

Google Chrome:
sağ üst kısımda bulunan Menü kısmına basın. Ayarlar‘a girdikten sonra Gelişmiş Ayarları Göster diyin. Orada başlığı altındaki Proxy ayarlarını değiştir tuşuna basın. Sonrasında açılan pencereye gerekli proxy adresini ve bağlantı numarasını yazarak internet erişim sağlayabilirsiniz.

Mozilla Firefox:
Araçlar sekmesi altından Seçenekler kısmına girin. Burada Gelişmiş sekmesi altındaki başlığından Ayarlar kısmına gidin. Vekil sunucu ayarları kısmına gerekli IP adresini ve bağlantı numarasını yazarak proxy üzerinden internet erişimi sağlayabilirsiniz.

Android Telefon/Tablet için Proxy Ayarları Nasıl Yapılır?

1.ayarlara giriyoruz
2.bağlı olduğumuz Wi-Fi ağına tıklıyoruz
3.Unut diyoruz
4.Daha önce bağlı olduğumuz Wi-Fi ağına yeniden tıklıyoruz

Eğer Proxy Ayarları yapmak için Proxy Sunucusu arıyorsanız http://www.cool-proxy.net/proxies/http_proxy_list/sort:score/direction:desc adresinde birçok Proxy Sunucusu bulacaksınız. Ancak bazılarını hackerler hackliyor. Fakat birçok güçlü Proxy Sunucusu var :).

Konu bana aittir. Sadece belirttiğim yerleri alıntı yaptım. Eğer alıntı yapacaksanız alıntıdır demeyi unutmayın. Lütfen emeğe saygı gösterin yaklaşık 1 saat uğraştım.
Yardımcı olabildiysem ne mutlu bana :)
Saygılarımla FrozenBrainTR :şapka:

Konu
kere tıklanmış. Konuyu okuyan herkese teşekkürler :lol:

Son düzenleme:

GodofMilker

Nether Yerlisi
En iyi cevaplar
0
"Konu kere tıklanmış. Konuyu okuyan herkese teşekkürler :lol:"
._.

Pompacı1453