Yardım Bilgisayara Virüs Bulaşmıştı Minecraft Oynayamıyorum

iEmirFearless

Sudan Çıkmış
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
İnsta Ripper Diye bi program inidiricektim indirdim bir sürü başka uygulama indi saçma pop uplar aşırı derecede bilgisayar kasmaları çok çok zor bir şekilde avast indirip temizledim pc kendine geldi ama minecraft yani son oyuncu girdiğimde w'ye basıyorum basılı falan kalıyor arena pvp giriyorum acayip derecede kasıyor oynanmıyor lütfen yardım edin ne yapabilirim ?

Adrastos

Statsanwalt
Emekli
.
En iyi cevaplar
11
Ruh hali
Bilgisayara bulaşan virüsü tam olarak temizlememiş olabilirsin. Windows Defender ile bilgisayarınıza tam tarama yapın, çıkan virüsleri karantinaya almadan direk silin. Ayrıca, Avast yerine Kaspersky kullanabilirsin. Ayrıca launchere yeterli RAM verirsen de kasmayı bir biraz da olsa azaltabilirsin. Bu dediklerim de işe yaramaz ise, ana menüde "Performansa göre ayarla" diye bir seçenek eklemişler. Onu da deneyebilirsin. Bu senin sistem özelliklerinden de kaynaklanabilir. Sistem özelliklerinden bahseder misin?

_Alecks_

Lapis Toplayıcısı
En iyi cevaplar
2
Ruh hali
Bilgisayara bulaşan virüsü tam olarak temizlememiş olabilirsin. Windows Defender ile bilgisayarınıza tam tarama yapın, çıkan virüsleri karantinaya almadan direk silin. Ayrıca, Avast yerine Kaspersky kullanabilirsin. Ayrıca launchere yeterli RAM verirsen de kasmayı bir biraz da olsa azaltabilirsin. Bu dediklerim de işe yaramaz ise, ana menüde "Performansa göre ayarla" diye bir seçenek eklemişler. Onu da deneyebilirsin. Bu senin sistem özelliklerinden de kaynaklanabilir. Sistem özelliklerinden bahseder misin?
herkes windows güvenlik duvarı espirisi yapar. Onunlamı taratıcan :D
ÇÖÖP.
Sadece o program çöp. Nod32 vb indirmeni öneririm.

AtomyTR

Atomart - En büyük Discord Türk Sanat topluluğu.
Grafiker
Emekli
En iyi cevaplar
19
Ruh hali
Bilgisayarın, virüs bulaştıktan sonra yavaşladı ise büyük ihtimal virüs tam temizlenmemiş. Görev Yöneticisi'ni açıp bilgisayarı fazla yoran bir uygulama var ise onu seçip Görevi Sonlandır'a tıklayın. Oyunlarda yavaşlama halen var ise o oyunu silip tekrar kurmayı deneyin.

Eğer virüs olduğuna eminseniz ve Görevi Sonlandır'a tıkladıktan sonra hiçbir şey olmaz ise herhangi bir anti-virüs programıyla bilgisayarı tamamen taramanız gerekiyor.

Tavsiyem: KasperSky ve CCleaner programlarını kullanın.

iEmirFearless

Sudan Çıkmış
En iyi cevaplar
0
Ruh hali

Tabii bahsederim

Ekli dosyalar

• Screenshot_3.png
    Screenshot_3.png
    25 KB · Görüntüleme: 154
  • Screenshot_5.png
    Screenshot_5.png
    15 KB · Görüntüleme: 211

iEmirFearless

Sudan Çıkmış
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
Bilgisayarın, virüs bulaştıktan sonra yavaşladı ise büyük ihtimal virüs tam temizlenmemiş. Görev Yöneticisi'ni açıp bilgisayarı fazla yoran bir uygulama var ise onu seçip Görevi Sonlandır'a tıklayın. Oyunlarda yavaşlama halen var ise o oyunu silip tekrar kurmayı deneyin.

Eğer virüs olduğuna eminseniz ve Görevi Sonlandır'a tıkladıktan sonra hiçbir şey olmaz ise herhangi bir anti-virüs programıyla bilgisayarı tamamen taramanız gerekiyor.

Tavsiyem: KasperSky ve CCleaner programlarını kullanın.

Görev Yöneticisinden Hep Kontrol Ediyorum Yoran Program Yok Ve Oyunu Silip Yüklediğimde Hiçbirşey Değişmiyor Teşekkür Ederim KasperSkyı İndiriyorum