Bilgisayarınızı iPhone’dan Kontrol Edin!

Brando

Zafer ancak ona inananlarındır.
En iyi cevaplar
0
Gza2Q2.gif

gamer.png

Bilgisayarınızı iPhone’dan Kontrol Edin!

- Merhaba! bu konumda sizlere İphone'nizi nasıl kablosuz fare ve klavye haline getireceğinizi göstereceğim -

HippoRemote, Ücretsiz bir İOS uygulaması. Görevi ise İphone akıllı telefonları klavye ve fareye dönüştürmesi.
Uygulamayı kurup, birazdan anlatacağım adımları uyguladığınızda HippoRemote'u kullanabilirsiniz.

İlk olarak aşağıdaki Linkleri kullanarak uygulamanın işletim sisteminize uygun sürümünü bilgisayarınıza ve
İphone'unuza indirin.
http://hipporemote.com/HippoVNC/win/HippoVNC.exe
HippoRemote (windows)
HippoRemote (Mac OS 10.6 / 10.7 / 10.8)
HippoRemote (iOS – 4.8 MB ) --- Telefon Uygulaması

Screenshot_4.png

Bilgisayar ve iPhone’daki kurulumu tamamladıktan sonra birkaç ayar yapmanız gerekiyor. Bilgisayarda uygulama üzerinden “VNC Password” kısmına istediğiniz herhangi bir şifreyi girin.

Ardından iPhone’umuza dönüyoruz. Burada da “Add Connection” kısmına tıklayıp, VNC’yi seçiyoruz. Burada karşınıza isim, adres, şifre ve port bölümleri geliyor.
Screenshot_1.png

IP adresinizi öğrenmek için tekrardan Bilgisayar uygulamasına dönüyoruz. Sistem Çubuğunda fareyi uygulama simgesi üzerinde beklettiğinizde IP adresini görüntüleyebiliyorsunuz.

Screenshot_3.png

Mobil uygulamaya döndüğümüzde isim, adres, şifreyi giriyoruz. Port kısmı ise tamamen aynı kalıyor. Bu işlem bittiğinde zaten otomatik olarak bağlantı gerçekleşiyor. Önünüze çıkan boş alanda parmağınızı hareket ettirdiğinizde fareyi kontrol etmiş oluyorsunuz. Sağ tık yapmak için de ekrana iki parmakla dokunmanız yeterli. Kıstırma hareketi sayesinde internet sayfalarını büyültüp, küçültmek de mümkün.

- NOT -
HippoRemote, klavye özelliklerini de yerine getiriyor. Bunun için uygulama da en tepedeki “Trackpad + Keyboard” düğmesine basmanız yeterli. Burada karşınıza çıkan klavyeyle bilgisayarınızı kolayca kontrol edebiliyorsunuz. Tabi ki burada CTRL, Windows, ALT, Shift ve ESC tuşları da var.

Telefon uygulamasında Sağ üstte bulunan ayarlar düğmesine tıklayarak oradaki "Tracking Speed" bölümünde fare hassasiyetinide ayarlayabilirsiniz. Ve daha bir sürü Özelliğede buradan ulaşabilirsiniz.
@Crowley07 @AdexTR

Son düzenleme:

Personinblack

YASAKLANDI
En iyi cevaplar
0
iPhone şeklinde kısıtlamaya gerek yok tüm iOS cihazlar üzerinde çalışır bu metod. Fakat Microsoft çok daha basit bir şekilde bunu yapmanıza olanak sağlıyor BKNZ. Dolayısıyla bu konuda anlatılanlar Microsoft'un küçük uygulaması yanında bir hiç. (Görselde ki iPhone'da iOS 11 mi var?)

Personinblack

YASAKLANDI
En iyi cevaplar
0
İOS un her sürümünü destekliyor, internette pek yeni fotoğraflar yok.
Her sürümünü desteklemesi imkansız bir kere. App Store'da ki uygulama hangi sürümlere destek veriyorsa o sürümlerde çalıştırılabilir ancak. Tabi ben orada latife yapmıştım...

Brando

En iyi cevaplar
0
Her sürümünü desteklemesi imkansız bir kere. App Store'da ki uygulama hangi sürümlere destek veriyorsa o sürümlerde çalıştırılabilir ancak. Tabi ben orada latife yapmıştım...

İOS 4.3 ve üstü tüm sürümleri destekliyormuş uygulama.

Personinblack

YASAKLANDI
En iyi cevaplar
0
İOS 4.3 ve üstü tüm sürümleri destekliyormuş uygulama.
Asıl konuyu saptırmayalım. Bence bu konuyu benim yukarıda önerdiğim uygulamayı kullanarak baştan yazmalısın.
Ses aktarımı yapamayan vnc ile uğraşmaktansa, basit bir uygulamayla tek tıkla bağlantı kurabilmek çok daha cazip.

Brando

En iyi cevaplar
0
Asıl konuyu saptırmayalım. Bence bu konuyu benim yukarıda önerdiğim uygulamayı kullanarak baştan yazmalısın.
Ses aktarımı yapamayan vnc ile uğraşmaktansa, basit bir uygulamayla tek tıkla bağlantı kurabilmek çok daha cazip.

İnşallah o uygulamaya da başka bir konumuzda yer veririz Teşekkürler.