BioShock İnfinite Ön İnceleme

Puntono

Zombi Katili
En iyi cevaplar
0
Gerek atmosferi, gerek oynanış, hikayesi ile bizi derinden etkilemişti BioShock.Uçan bir uçaktan suların altına, Rapture şehrini keşfetmeye itmişti bizleri.Yıllar önce çıldırmış bir şehirde aklımızı yitirmemeye çalışarak ilerliyorduk.İşte BioShock böyle bir oyundu.Tek seven ben olmadığımdan dolayı devam etti.BioShock 2 çıktı.Bu sefer bir insan değildik.Little Sister'ların bakıcısı bir Daddy'idik.İşin içinde Dr. Lamb ve Big Sister'da olunca her şey sarpa sardı ve kendimizi gerçek anlamda Rapture'de bulmuştuk.Suların eşşsiz büyüsüne kapılmıştık.BioShock size neler yaşattı bilmiyorum ama ben aynen böyle hissetmiştim BioShock oynarken.Aradan yıllar geçti ve BioShock'u hiç unutmadık.O da bizi unutmamış ve BioShock İnfinite olarak karşımıza çıkıyor!

Daha önceden karanlık ve su altı koridorlarında dolaşıp her yerden gelecek bir düşman beklentisi içerisindeyken bu sefer gökyüzünde daha geniş alanlarda daha çok düşman ile savaşacağız.Hikaye olarak ilk oyundan 50 yıl öncesini konu alan BioShock İnfinite'da hafızasını unutmuş Booker Dewitt adında bir ajan olarak oynayacak ve Colombia'yı kurtarmaya çalışacağız.Bu yolda en büyük arkadaşımız Elizabeth adında sihirli güçlere sahip bir kız olacak(İkinci resimde görüyorsunuz).Küçük yaşlardan beridir bir amaca hizmet etmesi düşünülerek bir kulede tutulan Elizabeth'i kurtardıktan sonra birçok kez yanımızda olacak ve bize çeşitli konularda büyüleri ile yardımcı olacak.Elizabeth sihir yaparken yoruluyor ve sonraki sihri yapmak için bir süre bekliyor çünkü dinlenmesi gerekiyor.Bir bekleme süresi gibi düşünülmüş bu oyun yapısında devreye biz girip silahlarımızı konuşturuyoruz.İlk iki oyunda olduğu gibi yine çeşitli güçlerimiz var.Elizabeth'inki kadar güçlü olmasa da bizimde "Vigor" adında güçlerimiz var(İlk resimdeki gibi).İlk oyunlardaki yeteneklerin bir çoğu dururken yenileri de eklenmiş durumda.

Daha zorlu ve fantastik düşmanlar(Üçüncü resimde bir Handyman görüyorsunuz.) ile mücadele ederken bir yandan da uçan şehir Colombia'yı keşfederken tek engelimiz uçan adalar olacak.Bir adadan diğer adaya geçmek için adalar arasındaki demir rayları kullanacağız.Demir raylarda ilerleyebilmek için Sky-Hook adında bir aletimiz olacak.Bu aleti sadece demir raylarda ilerlemek için değil aynı zamanda dönen keskin pervanesi ile düşmanlarımızı arkadan öldürmek içinde kullanacağız.Mesela demir raylardan birinde kayarak seyahat ederken birden kendimizi salıp bir düşmanın üzerine atlatığımız gibi boynuna döner pervaneyi geçirebileceğiz(Sonuncu resime bakarak daha iyi anlayabilirsiniz).Uçan şehir Colombia'nın büyüsüne kapılmak için BioShock İnfinite'yi dört gözle bekliyoruz.

-Puntono

Trailer(Videodaki şarkı Nico Vega-The Beast)

15 Dakikalık Oynanış Videosu(2011, E3'ten.)

Resimler

Not:Ön İnceleme bana aittir.Alıntı değildir.