Bir Fikir - Minigames

DarkStorm

Kızıltaş Madencisi
En iyi cevaplar
0
Arkadaşlar ben biraz kafa yordum ama yapamadım sizinle paylaşayım belki forumda yapan olur paylaşır bende kullanırım başkaları da.
Projem şuydu :
Bir minigame şeklinde tabela ile oyuna girilecek oyunun adı minecartwars.
Oyunda bir minecart ın içinde diğer oyuncularla pvp yapıyorsunuz.Minecartta giderken yandaki obsidiyenlere sağ tıklıyorsunuz içinden belirlediğiniz itemler çıkıyor.Oyun 6 kişilik oluyor 6 kişi olunca oyun başlıyor ve bitene kadar kimse giremiyor.Oyunda ölünce vagondan inince ve vagonunuz kırılınca ölüyorsunuz.Oyunda 1. olan 50 puan adam öldüren 25 puan vagon kıran 20 puan kazanıyor.Oyun klasik bir minigames şeklinde.Minecart içindeyken yay ve kılıç yardımı ile diğer minecartlardaki oyuncuları öldürmeye çalışıyoruz.İtemler ise obsidiyenlere sağ tıklayınca geliyor...
Bence olursa çok hoş bir minigames olur.Yapabilen arkadaş olursa forumda paylaşırsa ben de bulabilirim.Ben sadece tabelaya sağ tıklayınca oyuna girme,puan verme yapamadım.
Gerisi Sizin...

umut_

┌────────────┐ [ 1881 - 193∞ ] └────────────┘
En iyi cevaplar
0
Çok Basit Bir Şey Olmuş 3-5 Dk Lık Minigames :p
Şahsen Bundan Daha Gelişmiş Survival Games Gibi Uzun Süreli Minigameslere Baya Kafa Yormuştum Düşünce Olarak Ama Yapamıyacağımı Ve Yapsamda Tek Bir Oyun İçin Adam Gelmeyeceğini Düşündüğümden Girişmedim Bile :p

ErenBeyazkurt

WhiteGraphic | Tasarımcı
En iyi cevaplar
0
Şahsen Bundan Daha Gelişmiş Survival Games Gibi Uzun Süreli Minigameslere Baya Kafa Yormuştum Düşünce Olarak Ama Yapamıyacağımı Ve Yapsamda Tek Bir Oyun İçin Adam Gelmeyeceğini Düşündüğümden Girişmedim Bile :p
Because you are not pro o kadar komut blokta :D

DarkStorm

Kızıltaş Madencisi
En iyi cevaplar
0
sonuç olarak yapabilir misiniz :D bu arda komut bloğuyla yapmayın skript veya plugin iyi olur :D[DOUBLEPOST=1421782596,1421781215][/DOUBLEPOST]
heveslendim bir kere :D bir yapan çıksa denerim hem de skriptte yeniyim bunu yaparken kullandığınız kodlar bana yardımcı olur :)

IRFN

Sonoyuncu.Network
En iyi cevaplar
0
Malesef halihazırda bir minigame projesindeyim. Başka bir projeye vaktim hiç yok. Forumda bunu yapabilecekler vardır ama, basit ve eğlenceli görünüyor.

ShiodomeMiuna

Nether Yerlisi
En iyi cevaplar
11
Arkadaslar IRFN skripter degil onu yormayalim
Ben yaparim yada mantik veririm

DarkStorm

Kızıltaş Madencisi
En iyi cevaplar
0
Arkadaslar IRFN skripter degil onu yormayalim
Ben yaparim yada mantik veririm
yapabilirsen gerçekten çok sevinirim ben uğraştım ama dediğim gibi yeni olduğum için takıldığım yerler vardı.[DOUBLEPOST=1421849356,1421849278][/DOUBLEPOST]
Malesef halihazırda bir minigame projesindeyim. Başka bir projeye vaktim hiç yok. Forumda bunu yapabilecekler vardır ama, basit ve eğlenceli görünüyor.
Cevabın için teşekkür ederim.Projene başarılar önemli değil yanıtın benim için yeterli.

MegaCrafter

Obsidyen Madencisi
En iyi cevaplar
0
Öğrendiğim kadar skript ile aslında uğraşmak gerekir diye biliyorum. Obsidyene tıklayınca gelecek her eşya için bir chance ayarlanacak. Sadece pvp eşya olursa aslında azalır o olay da. puanlama için değişken kullanabiliriz(inşallah :() başkası ölünce değişkenden eksiltiriz o tamam biz ölünce kordinat tp atarız o da tamam. galiba tek sorun minecart'tan çıkınca olacak sorun hmm... Ya bilmiyorum ya da yok. on dismount gibi bir şey vardı sanırım ama orasını bilemicem. Skript ile ilgili şunu öğrendim sadece skript yazmak değil mantığını yürütmek zor. Çook yanlışım var eminim ki :/