Bir Setup um var sizce iyimi+CPU Dan anlayan da gelsin.

Sizce bu bilgisayarı alırsam gerçekten iyi performans alabilirmiyim?

• Evet. Gerçekten her kuruşuna değer :D

• Space Engineers da kasabilir ama ginede CPU sorunu yaşamazsın.

• CPU çok fazla zorlanır. Hatta ısıtıcın kötüyse dakikalar içinde patlayabilir.

• Yok malesef kaldırmaz CPUn.

• Bilmiyom. Denemedim.

• Soru neydi?

Sonuçlar yalnızca oylamadan sonra görülebilir.

_Alecks_

Lapis Toplayıcısı
En iyi cevaplar
2
Ruh hali
Merhaba arkadaşlar bugün yeni bi bilgisayar alma kararına vardım ve şimdiden bilgisayar hazır fakat bu bilgisayarı daha çok Space engineers için yaptım
1544461024282.png

Alacağım Bilgisayar (Ekran kartını daha iyi yapabilirim ama emin deyilim :/)
1544461068624.png

Lütfen daha çok CPU ile ilgilenin. CPU Yu daha çok ağır sistemlerde kullanacağım (Drill vb özel ağır modlar var ve gezegeni 2 ye ayırma gibi bi işsizlik de yapabilirim çünkü ben hepinizden deliyim huhahahaha :D)
Sizce CPU %100(zorlanma) gibi birşeyler olabilirmi ? Yoksa yetipte artabilirdemi?(Yani oyuna gerçekten çok hastayım ve bilirsiniz mhytbusters i :D Adamlar hep test yapar araştırır falan... Bende onun gibi Testler yapıp kocaman gemiler yapıp DAHA ÇOK ÇARPMA testleri yapmak istiyorum)
Sizce CPU dayanabilirmi? Tek sorum bu.
(Gerçekten 1 cümlelik soruyu fazla uzatmışım k.b)

javabey

git add Brain.java in/earth/people/brainless
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
cpu nun yetmemesi gibi bi durum olmaz, belki ekran kartı o işlemci için düşük kalır diye 1070 yapabilirsin ekran kartını ama sanmıyorum

acrossfire

Demir Madencisi
En iyi cevaplar
0
1060 alcaksan 6gb lik olanı almanı tavsiye ederim

ZorinTR

Zombi Katili
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
düşünebildiğin, yapabildiğin her çılgınlığı yaparsın 2700x ile ama a320 çipsetli anakart yerine b350 çipsetli almanı şiddetle öneririm çünkü overclock yapma ihtiyacı duyabilirsin zaten mutlaka overclock yapıp işlemciden daha fazla verim almak isteyeceksin b350 anakartlar overclock konusunda daha iyi. ekran kartını 6GB versiyonu ile değiştir arada dağlar kadar fark yok ama you know, it's almost 2019 bro!

_Alecks_

Lapis Toplayıcısı
En iyi cevaplar
2
Ruh hali
@ZorunSayrus Amacım overclock deyil. Çünkü çoğu bilgisayarcı önermiyor. Tamam hızlanıyor güçleniyor fakat Canını da acıtıyor. Yani 5 yıla varmaz yakabilirim de :D Çünkü bu space engineers.
+Grafik kartında 1070 bakarsak...
1544502406783.png

1k fark(Direk Ti geçmiş xD). Baya büyük fark ama belki alabilirim. Ginede bilgi için sağolun ama bana daha ayrıntılı bilgi lazım. Oyunu oynamış biri lazım bana.Çünkü oyunu oynamış kişi bu konu hakkında daha bilgili olur.

_Alecks_

Lapis Toplayıcısı
En iyi cevaplar
2
Ruh hali
1544502936014.png

Son setup um bu ama şöyle bi sorun var :

Ekli dosyalar

• 1544502963233.png
    1544502963233.png
    2.4 KB · Görüntüleme: 215

_Alecks_

Lapis Toplayıcısı
En iyi cevaplar
2
Ruh hali
500w çok az bu arada 750 al ve 1070 al ti si gereksiz
ne tür oyunlar oynuyorsun onlarıda söylersen hangi kartı alacağına dair daha iyi bir fiki verebiliriz
Hocam KOCAMAN Gözüküyor orda... Space Engineers için bir setup yapıyorum lütfen üst tarafı okuyunuz :D
+Affedersiniz bir şey fark ettim... 500w Yazıyor ama nasıl yetmez falan yeter ya? O kadar fazla isticeğini sanmam.

ZorinTR

Zombi Katili
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
@ZorunSayrus Amacım overclock deyil. Çünkü çoğu bilgisayarcı önermiyor. Tamam hızlanıyor güçleniyor fakat Canını da acıtıyor. Yani 5 yıla varmaz yakabilirim de :D Çünkü bu space engineers.
+Grafik kartında 1070 bakarsak...
Ekli dosyayı görüntüle 105165
1k fark(Direk Ti geçmiş xD). Baya büyük fark ama belki alabilirim. Ginede bilgi için sağolun ama bana daha ayrıntılı bilgi lazım. Oyunu oynamış biri lazım bana.Çünkü oyunu oynamış kişi bu konu hakkında daha bilgili olur.
2 ram slotuyla idare ederim diyorsan a320 ile devam et

ZorinTR

Zombi Katili
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
500w çok az bu arada 750 al ve 1070 al ti si gereksiz
ne tür oyunlar oynuyorsun onlarıda söylersen hangi kartı alacağına dair daha iyi bir fiki verebiliriz
işlemci 105 tdp ekran kartı 120 tdp. 500w yeter de artar ama future proof olması için evet 750w psu almalı

_Alecks_

Lapis Toplayıcısı
En iyi cevaplar
2
Ruh hali
2 ram slotuyla idare ederim diyorsan a320 ile devam et
2 8 GB ram yeter... Gerekirse x2 16 gb ram alırız :D Bizde çözüm tükenirmi biz türküz :D
işlemci 105 tdp ekran kartı 120 tdp. 500w yeter de artar ama future proof olması için evet 750w psu almalı
1080 Ve CPU zaten bütün oyunlara yeter bence... Yani daha daha delisini alsam ne fark edicek :/ 500W bana 10 yıl yeter rahat :D ... Ama elektrikler giderse o deyişir bak. Çünkü eski bilgisayarlar elektrik gidince YANMIYOR denicek kadar ama yeni bilgisayarlar.... Sanmıyorum... ama onların yanma ihtimali daha yüksek olur herhalde.

ZorinTR

Zombi Katili
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
2 8 GB ram yeter... Gerekirse x2 16 gb ram alırız :D Bizde çözüm tükenirmi biz türküz :D

1080 Ve CPU zaten bütün oyunlara yeter bence... Yani daha daha delisini alsam ne fark edicek :/ 500W bana 10 yıl yeter rahat :D ... Ama elektrikler giderse o deyişir bak. Çünkü eski bilgisayarlar elektrik gidince YANMIYOR denicek kadar ama yeni bilgisayarlar.... Sanmıyorum... ama onların yanma ihtimali daha yüksek olur herhalde.
olmaz olmaz

AtomyTR

Atomart - En büyük Discord Türk Sanat topluluğu.
Grafiker
Emekli
En iyi cevaplar
19
Ruh hali
Sistem fena değil. Bura dışında yardım alabileceğin büyük bir Facebook grubu mevcut. Orada bilgisayardan anlayan baba yiğitler var. Bir de orada paylaş belki yardımcı olurlar. PM ile atıyorum grubu.

_Alecks_

Lapis Toplayıcısı
En iyi cevaplar
2
Ruh hali
Sistem fena değil. Bura dışında yardım alabileceğin büyük bir Facebook grubu mevcut. Orada bilgisayardan anlayan baba yiğitler var. Bir de orada paylaş belki yardımcı olurlar. PM ile atıyorum grubu.
Facebooku bırakalı 5 yıl oldu hocamm sen nerde kaldıııın :D