Bir sevdadır sunucu açmak! (Bölüm II)

Cuva

Ağaç Yumruklayıcı
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
Forumda ilk kez konu açtığım , sunucu hatıraları , anıları bölüm II sizlerle,

Sene 2016 , bir minecraft skyblock sunucusunda oynuyorum. Benim için o zaman sadece skyblock eğlenceli geliyordu ve 8-9 saat aralıksız oynadığım zamanlar oluyordu. Tabi o zamanlar az çok sunucu hakkında bilgiye sahiptim (skript,plugin vb.). Sunucu sahibi ile aramızda çok güzel bir bağ oluşmuştu. O sunucuda ki hataları yazıyordu sohbete hep ben cevap veriyordum. Bir yerden sonra sorunları hep bana söylemeye ve birlikte çözmeye başlamıştık. Gel zaman git zaman bana teklifte bulundu. "Sunucuma ortak olur musun?" diye bir soru yöneltti. Tabi kanımız hızlı akıyor, durur muyum elime böyle bir fırsat geçmiş , bende kabul ettim. Devam etmeden şu konuya açıklık getiriyim. Bu kadar çok sunucuda moderatör , admin vb. rollerde olmayı çok seviyordum ve genellikle talep ederdim. Sebebi ise şu; insanlar ile sohbet etmeyi aşırı derecede çok seviyorum. Yani birisi ile sohbet edip hem ona yardım etmek hem de sıkıntılarını çözmek hoşuma gidiyordu, neyse devam edelim. Kabul ettikten sonra artık işin ciddiyete bindiğini anladım. Çünkü ortağı olduğum sunucu sahibi reklamları forumlara çatur çutur vermeye başlamıştı. (Dipnot: Aşırı zengin birisiydi.) Bende o ciddiyet ile bu sefer deli gibi kod öğrenme çabasına girmiştim. Saatlerce skript , java , c++ dillerinin videolarını izliyordum. O kadar çok sıkıcı geliyordu ki anlatamam, ama yapmak zorundaydım çünkü bir topluluğa sahiptim. 1 hafta boyunca neredeyse bilgisayar başındaydım. O kadar bitik bir haldeydim ki anlatamam size. Ama şöyle bir moral kaynağım vardı o zaman, sunucuda bir hata çıkıp ve o hatayı kendim düzelttiğimde bunu başardığımda bana moral oluyordu ve aynı tempoda devam ediyordum. Bir gün discord sesli sohbette toplanmışız . Personeller , adminler , mimarlar falan bütün yetkili kadrosu ve oyuncular hep birlikte sohbet ediyoruz , samimi bir şekilde. O an ki ortamın rahatlığı ile sunucu sahibine "salak mısın?" dedim. Ama gerçekten kavga veya ciddi bir şekilde o soruyu yöneltmedim onu çok iyi hatırlıyorum. Muhtemelen sunucu hakkında yanlış bir şey söylemişti ya da bir şey söylemişti onu pek hatırlamıyorum ama kesinlikle ciddi şekilde değildi şakasına hatta gülerek yöneltmiştim soruyu. Meğerse çok alıngan bir arkadaşmış . O lafımdan o kadar çok alınmış ki benim o saat o dakikada bütün her yerden yetkilerimi almıştı. Üstüne sunucudan ve discorddan banlanmam üstüne cuk oturmuştu. Her ne kadar kendisinden özür dilemek istesem bile bir iletişim kurabileceğimiz hiçbir yer yoktu. O yüzden iletişime geçememiştim. Üzüldüğüm tek nokta o zamanlar verdiğim emek , ailemle sırf bilgisayar başında çok oturduğum için tartışmalarım , ve kendisine değer vermemdi. Bazı olaylardan çıkarım yapmak gerekir. Zaten bu yüzden yaşamıyor muyuz? Bu yüzden yanlışlar hatalar yapmıyor muyuz? Aslında hepsinden çıkarım yapmak için yapıyoruz biz o hataları. Ben de o gün o çıkarımı yapmıştım. Hiç kimse babanın oğlu değil , fedakarlık yapma! Buraya kadar okuyan arkadaşlarım varsa eğer çok teşekkür ediyorum. Çok etkileşim olursa diğer bölümlerde görüşmek üzere. İYİ OKUMALAR!

Porter

Sudan Çıkmış
En iyi cevaplar
0
Bu güzel hatırayı bizimle paylaştığınız için teşekkürler

Venosa

Ağaç Yumruklayıcı
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
güzel anıymış sana tecrübe katmıştır