bir şey patladı ama ne?

Bidonarme

Sudan Çıkmış
En iyi cevaplar
0
Merhaba,

Bir süre oldu minecraft oynuyorum. Evimde girş katında yan yana dizili 2-3 tane çift sandığım var. sandıkları tam yan ayana koyamadığımız için aralarına bi tane crafting table ile fırın koyuyorum. Yani bir o kadar da fırınım var. Evden çıkıyordum sandıktan malzemelerimi alıyordum bir ses gümm.

Baktım bir şey patladı yani o alanda bir fırın ve crafting table ve sandık var iki sandığımı uçurdu odanın yarısını uçurdu. Bütün itemler yerlerde hepsini toplayamadım tabi. Can havliyle hemen bi crafting table arkasından sandık yapıyordum ki gene bir ses ardından gümm. :(

Bir sandığım daha patladı yanında fırın vardı gene.

Tabi ikinci patlama ardından yeniden sandık yapana kadar itemlar da gitti :( ne var ne yok kaç zamanlık uğraşım gitti kısaca... Patlayan sandıkalrdan biri elmas, kırmızı toz, demir doluydu :/ hepsi gitti. Birazda barutum vardı

Neyse sorum şu ki bu olay ikinci defa başıma geliyor ve açıkçası hala daha neyin patladığını çözebilmiş değilim. Şunu açıkça belirtmek istiyorum ki etrafta creeper falan yoktu. Hiçkimse yoktu. Ya fırınım ya da crafting table'ım patladı ama hangisi bilemiyorum.

Sizin başınıza böyle bir şey geldimi bu normal mi? Nasıl önüne geçerim :( O kadar bozuldumki oyunu oynamak istemiyorum bir daha

rsm

Marangoz
En iyi cevaplar
0
Biz de arkadasla bi serverde oynuyoduk.Bi ev gördük kendi kendine yikiliyodu...Plugin falanda değil,bayagı normal bloklar düsüyordu...

Bidonarme

Sudan Çıkmış
En iyi cevaplar
0
:/ Hani bugmıdır anlayamadım ki. Araştırdım birşeyde bulamadım. Büyük ihtimalle fırın patlıyor. Evde fırın odası açtım uzak bir yerine patlarsa o odayı patlatsın diye :(

Bidonarme

Sudan Çıkmış
En iyi cevaplar
0
Hala bir çözüm bulamadım. Google da furnice patlaması hakkınd birşeyler gördüm kimsenin bir cevabı yok. Olay tekrarlanırsa diye bekliyorum bende. Bu arada bu fırınları koyduğum uzak oda dan çok güzel bir mob trap oldu gerçi zombi spawn oluyor devamlı ama olsun :)

jjj03

Ağaç Yumruklayıcı
En iyi cevaplar
0
herobrine modu varmı snde?

5YunuS4

Sudan Çıkmış
En iyi cevaplar
0
Peki Sandıklarda Barut Varmıydı ? Barut Varsa Fırını Barut Koyduğun Sandıktan Uzağa Koy En Az 25 Blok

jajajja68

Ağaç Yumruklayıcı
En iyi cevaplar
0
yok creeper olamaz çünkü 3 kareden daha yakına gelmesi lazım

Creeper35

Marangoz
En iyi cevaplar
0
Merhaba,

Bir süre oldu minecraft oynuyorum. Evimde girş katında yan yana dizili 2-3 tane çift sandığım var. sandıkları tam yan ayana koyamadığımız için aralarına bi tane crafting table ile fırın koyuyorum. Yani bir o kadar da fırınım var. Evden çıkıyordum sandıktan malzemelerimi alıyordum bir ses gümm.

Baktım bir şey patladı yani o alanda bir fırın ve crafting table ve sandık var iki sandığımı uçurdu odanın yarısını uçurdu. Bütün itemler yerlerde hepsini toplayamadım tabi. Can havliyle hemen bi crafting table arkasından sandık yapıyordum ki gene bir ses ardından gümm. :(

Bir sandığım daha patladı yanında fırın vardı gene.

Tabi ikinci patlama ardından yeniden sandık yapana kadar itemlar da gitti :( ne var ne yok kaç zamanlık uğraşım gitti kısaca... Patlayan sandıkalrdan biri elmas, kırmızı toz, demir doluydu :/ hepsi gitti. Birazda barutum vardı

Neyse sorum şu ki bu olay ikinci defa başıma geliyor ve açıkçası hala daha neyin patladığını çözebilmiş değilim. Şunu açıkça belirtmek istiyorum ki etrafta creeper falan yoktu. Hiçkimse yoktu. Ya fırınım ya da crafting table'ım patladı ama hangisi bilemiyorum.

Sizin başınıza böyle bir şey geldimi bu normal mi? Nasıl önüne geçerim :( O kadar bozuldumki oyunu oynamak istemiyorum bir daha

Benim de arkadaşımın başına geldi Crafting tableda bir şey yaparken table patladı. Multiplayer 1.6.4 de oynuyorduk.Sordum 2-3 kere başına gelmiş. Ama benim başıma hiç gelmedi.

Hunter31

Sudan Çıkmış
En iyi cevaplar
0
fırın patlamış olabilir benim bikere patlamıştı

LaRive

Demir Madencisi
En iyi cevaplar
0
Fırın patlamamıştır bence. Evinin etrafına bir duvar çek önlem olarak.

[Çit]
[Kırıktaş] = Güvenli bir Duvar.
[Kırıktaş]

VorBow

Demir Madencisi
En iyi cevaplar
0
cevabı şudur:
Multiplayer oynuyorsan bazen adminler üşkağıtçılık yapıp görünmez modda gelip patlatmış olabilirler.
Tek başına oynuyorsan bir mod etkilemiş olabilir.
Benim daha önce hiç başıma gelmedi barutta biriktiyorum fırınım hiç patlamadı.
Creper yoktu diyorsun ozaman bugtu
Oyunu sil bu siteden indir düzgün olarak içine hiçbir şey yükleme öle oyna bazen modlar çakışabilir.