Bir sunucu fikri daha önce açılmışsa özür dilerim.

Sizce tutabilirmi?

• Kullanılan toplam oy
    10

B4yAhmet

Ağaç Yumruklayıcı
En iyi cevaplar
0
Merhaba Arkadaşlar.
Aklımda bir sunucu fikri var ve böyle bir fikrin olup olmadığı konusunda herhangi bir şey görmedim. Varsa lütfen belirtin bende fikir sahibiyle iletişime geçeyim.
Sunucu fikrim şöyle;
3 adet grup olucak (Madenci , Avcı ve Çiftçi) Bu 3 gruba mensup kişiler geçimlerini grup isimleriyle karşılayacak. Madenciler madenle avcılar avlanarak çiftçilerde tarım yaparak. Bunların küçük bir kale gibi yerleri olucak . (Daha çok faction evine benzeyen bir yer gibi) Bu kale içindeki Villagerlar sayesinde topladıkları madenleri takas edicekler. (Bu kısım için henüz tam bir fikrim yok fakat oyun parası düşünüyorum). Bu oyun parası ise onlara güzel eşyalar olarak geri dönücek. Tabii ki madenci ve çiftçi aynı zorlukta olmayacak.
Kendi aralarında savaşabilicekler. (1 veya 2 haftada bir olur büyük ihtimal) .
Evet ne düşünüyorsunuz? Yorumlarınızı ve Önerilerinizi bekliyorum.
Alımı whitelist usulü düşünüyorum fazla bir kişi kapasitesi olmayacak.​

Bir yanlış anlaşılma olmasın diye eklemede yapıyım.
Madenci - Avcı - Çiftçi bunlar aynı zorlukta olmayacak hepsinin kendine özel bir zorluğu olacak.

iZeckGH

Obsidyen Madencisi
En iyi cevaplar
0
Türkiye de mmorpg tutmaz.

Emrsmsk

Elmas Madencisi
En iyi cevaplar
0
Metin 2? Metin 2 bu bildiğin. Sadece Krallıkların isimlerini değiştirmişsin. O kadar. Bana öyle gözüktü?

B4yAhmet

Ağaç Yumruklayıcı
En iyi cevaplar
0
Metin 2? Metin 2 bu bildiğin. Sadece Krallıkların isimlerini değiştirmişsin. O kadar. Bana öyle gözüktü?
Daha önce hiç MT2 oynamadım o yüzden nasıl bir oyun olduğu hakkında fikrim yok. Ama eğer böyle bir şey ise öneriniz varmı? Serveri geliştirmek adına öneri alıyorum şu an o doğrultuda ilerliyeceğim.

Emrsmsk

Elmas Madencisi
En iyi cevaplar
0
Daha önce hiç MT2 oynamadım o yüzden nasıl bir oyun olduğu hakkında fikrim yok. Ama eğer böyle bir şey ise öneriniz varmı? Serveri geliştirmek adına öneri alıyorum şu an o doğrultuda ilerliyeceğim.
Sana Metin2'yi anlatırsam, buradan sağ çıkamam.

DenizCan_

Kızıltaş Madencisi
En iyi cevaplar
0
boş işler bunlar baltalamak olmasın ama uğraşma derim 2 3 plugin atıp olcak şeyler degil zaman lazım

B4yAhmet

Ağaç Yumruklayıcı
En iyi cevaplar
0
boş işler bunlar baltalamak olmasın ama uğraşma derim 2 3 plugin atıp olcak şeyler degil zaman lazım
Açıkçası bu biraz baltalamak oldu. Ben bu serveri yarın veya haftaya açıcağım gibi bir şey demedim. Önümde açabilecek çok zaman var. Ve zaten zamanımıda bu servera adamayacağım. Serveri en erken gelicek sene açmayı düşünüyorum. 2-3 pluginde değil ayrıca hazır pluginlerden bile güzel bir server çıkabilir. Skript odaklı çalışıcağım öneriniz için teşekkürler.

bikkik

Obsidyen Madencisi
En iyi cevaplar
0
Ben derim ki : Niye olmasın ?
Oyunu server dan çok minigame şeklinde oluşturursun. 40 dk Gelişim Süresi olur. 40 dk sonunda 10 dakikalık zaman tanınır ve oyuncular belli bir bölgeye ışınlanıp pvp atarlar .-. Server açarsan fazla ilgi görmez gibime geliyor.Çünkü emek isteyen fazla kitle yok.
Bu arada bu fikre benzer yabancı sunucularda yanlış yazmıyorsam "Annihilation" adlı bi oyun var

bikkik

Obsidyen Madencisi
En iyi cevaplar
0
Yukarıda yazdıklarımı okusaydında şu yorumu yazmasaydın iyiydi. BALTALAMADIĞIN İÇİN TEŞEKKÜRLER!

The Walls tarzı bir şey diyorsunuz sanırım. Hypixelde en zevk alarak oynadığım minigamedi aslında ona benzer birşeyde olabilir. Fakat şu an bunun üzerine çalıştırma yapsam daha iyi olcak gibi.
Haklısın walls a benziyor dediğim. Ama walls dan farklı olarak senin ana fikrin sınıflar