Bir Sunucuyu Efsane yapan Şey nedir

ColeraNetwork

Taş Madencisi
En iyi cevaplar
0
Başlıktan pek anlayamazsınız ama yani bir sunucuyu böyle craftrise gibi sonoyuncu gibi mineplex veya hypixel gibi yapan şeyler nedir yani ne nasıl bir yol izleyim sizce ben Minigames + Classic Oyunları olan bir Hub olarak yapmayı düşünüyorum neler yapam önerileriniz neler

_Alecks_

Lapis Toplayıcısı
En iyi cevaplar
2
Ruh hali
Hypixeli seviyorum.
Pay to win değil. Yetkilileri gayet oyuncu dostu. Şuanki gördüğümüz BÜTÜN serverlerin,kurucularına bin basar. Adamda bir ilgi var.Bizim burdakinler sadece parayı önemsiyor. Fakat eğlenceyi baştan unutuyorlar.

Moderatör tarafından düzenlendi:

RuhunGenciVEVO

Don't panic, ORGANISE!
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
Bir sunucuyu efsane yapan şey kurucu dur

Erbatur

Gözlerimin içindeki ülkemsin sen benim.
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
Kurucusunun karizması.

ColeraNetwork

Taş Madencisi
En iyi cevaplar
0
Hypixeli seviyorum.
Pay to win deyil. Yetkilileri gayet oyuncu dostu. Şuanki gördüğümüz BÜTÜN serverlerin,kurucularına bin basar. Adamda bir ilgi var.Bizim burdakinler sadece parayı önemsiyor. Fakat eylenceyi baştan unutuyorlar.
Yani tek önemli şey İlgili Yetkili Kadrosumu? Sizce Hypixelin 22 admini var hangisinden bahsediyorsunuz bildiğim kadarıyla tek kurucu olan Simon da

ColeraNetwork

Taş Madencisi
En iyi cevaplar
0
Yani özelliklerin ne kadar etkilediği hakkında bir grafik olsa mesela Sunucu değerine toplam 10 puan versek
Yetkili ilgisi: 3
Özgünlük: 4
İyi Paketler: 1
Güzel Mapler: 2
Tarzı bir grafik yaparsanız daha net anlarım

SeyhaNk222

Kömür Madencisi
Oyun Geliştirici
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
Yani tek önemli şey İlgili Yetkili Kadrosumu? Sizce Hypixelin 22 admini var hangisinden bahsediyorsunuz bildiğim kadarıyla tek kurucu olan Simon da
cevp yazıyorum bekle
Yani özelliklerin ne kadar etkilediği hakkında bir grafik olsa mesela Sunucu değerine toplam 10 puan versek
Yetkili ilgisi: 3
Özgünlük: 4
İyi Paketler: 1
Güzel Mapler: 2
Tarzı bir grafik yaparsanız daha net anlarım

SeyhaNk222

Kömür Madencisi
Oyun Geliştirici
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
amaç trafik kitle ve büyümekse 3 temel ilke süreklilik, reklam, yenilik 4.cüsüdebu 3 ünün tekrarıdır bu 3 temeldir şimdi detaya giriyorum bir sunucuyu kaliteli ve oynanmalı yapan şey (sunucu,restoran,işletme,vs hepsi) müşteri memnuniyetidir amaç sunucuysa memnuniyeti için en iyi admin ve moderatörleri seçmelisin bu yöneticiler kimseye ayrım yapmamalı ve kimseye kendini egolu göstermemeli herkese aynı davranmalı ve çok iyi ilgilenmeli, sonra yenilikçilik bu ilkede yeni şeyler deneyebilirsin yeni maplar, plugin paketleri vs, birde reklam veriyorsan istatistiklerini tut paran boşa gitmesin tabi sunucudan kazandığın parayı da sunucuya yatır o para birgün katlanarak büyüyecek ve şaşıracaksın , eğer büyük olmak istiyorsan o zaman büyüklerle rekabet edeceksin ve onları analiz edeceksin onlardan bir şey kopyalayıp kendi özelleştirilmiş haline sokacaksın ( kopyalayıp kendi haline dönüştürmezsen çalmış olursun) onların özelliklerini vs iyice bir analiz et ne yapıyorlar, yavaş yavaş büyüyeceksin sonra mesela günlük aktif 30 oyuncun var onlarla sohbet et ne istiyorlar ne istemiyorlar yanlışlarını doğrularını sana söylesinler, eğer iyi satış yapmak istiyorsan fiyatlara karşışık vereceğin şeyi iyice düşün dene tart eğer fazla bir şey verirsen paranın karşılıgında adaletsizlik olur eğer azını verirsen haksızlık olur,

Tavsiyelerim:Sürekli istatistik tut aydan aya böylece neden küçüldügünü veya nasıl büyüdüğünün sebeplerini bulup onlar üzerine sıkıca yoğunlaşman,

2:Unutma onlar birgün olmadı ve sende 1 günde devasa bir sunucu yapamayacaksın adım adım katlana katlana büyüyeceksin , Asla vazgeçme sürekliligi sağla ve pes edeceğin zaman şunu düşün bunca oyuncu emek verdi oynadı onlar hebamı olsun de

3:Unutma rekabet halinde olacaksın ama düşmana yardım edersin kendini öldürmüş olursun başka sunucu sahipleri bir şey isterse sakın verme.

4:ve son unutma en büyük sen olabilirsin tek yapman gereken onlardan daha fazla emek vermek onlar büyük veya dev olabilir ama unutma gelecekte kimin veya neyin nerde oldugu bizim elimizde ve onları devirmekde senin elinde bundan bunu anlamak için dünyanın en büyük şirketlerinin listesine bakman yeter ya illaki bir kaçı batıyor yada satın alınıp değiştirilyor hani kimse bulundugu konumda kalıcı değil mesela buna örnek bir dönerci olayı var keçiörende ışıklarda dönermatik vardı sonra hemen 20-35 metre aşagısına ekrem coşkun döner açıldı sonra tıklım tıklım olan dönermatik bi anda boşalmıl gibiydi çünkü insanlar ekrem çoşkunun dönerinin fiyatına ve kalitesinden daha memnun olmuşlardı ve şu an dönermatik bitti ekrem coşkunsa darpane oldu diyebilirim neyse ben sana inanıyorum bir gün en iyisi olacaksın sadece sabır ve azim lazım yürüdüğün yoldan sakın sapma neyse iyi forumlar herkese.

_Alecks_

Lapis Toplayıcısı
En iyi cevaplar
2
Ruh hali
Konuştuğun her kişiden güzel şeyler geliyor. Burdakinlerden konuşsan sanki ya youtuber miş gibi takmıyor... Hemde ÇOĞUNLUKLA paraya baktıklarından 5 para etmiyorlar.
Zamanında en az 8 adminle konuştum. Boş yaptığımız olmuştu... 3 Yıl önceydi sanıyorum. Çoğu saygı duyan kişiler. 1 Tanesindede rapor konusunda konuşmuştum o kadar. Hepsi bütün bilgi için teşekkürler vb Her türlü tatlıya çevirerek seni gönderiyor... Bizim türklerdeki gibi TAMAM veya OK deyip takmıyor.
Milletimiz deyişti işte ne diyim.
İnsanı bağlayan admin olmalı. Contentleri yaratan bunlar. Şuanki bu forumdaki serverlerin %97si çöp. Hepsi aynı tekniği kullanıyor. Basit yoldan para kazanma yöntemi. Herkezin gözü parada oldukça
BU
ÜLKE
GELİŞMEZ.
Eylenmesi gereken siz deyil oyuncular. Canım bütün P2W hatta Sanıyorum bütün türkiye sunucuları oluyor p2w.ben 3-4 tane güzel gördüm... Gerisi P2W... Onlarda dupe yapsam mı acaba diye düşünüp duruyorum. Belki bi ara ekip toplayabilirim bunun için...

Erbatur

Gözlerimin içindeki ülkemsin sen benim.
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
Bu ülkede hazırcılık ve bu kadar koyunculuk olduktan sonra altın fikirlerle proje geliştirsen ne fayda? İnsanlar yeniliğe açık değiller ki yeni şeylerin peşinden koşsunlar. Hep vereceksin Türk Milletine klasik şeyleri, gör sonra aktifliği.

SeyhaNk222

Kömür Madencisi
Oyun Geliştirici
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
Bu ülkede hazırcılık ve bu kadar koyunculuk olduktan sonra altın fikirlerle proje geliştirsen ne fayda? İnsanlar yeniliğe açık değiller ki yeni şeylerin peşinden koşsunlar. Hep vereceksin Türk Milletine klasik şeyleri, gör sonra aktifliği.
doğru mesela ben 15 yaşında cs 1.6 da tr de olmayan bir zombie modlu sw i açmıştım sürekli modu anlatıyodum kimse anlamıyordu klasik 10 senelik modu kurunca full çekiyodu dediğinize katılıyorum bir yandan Türkiye pazarı yeniliklere açık değil gibi benim yorumda yenilikten kastım komple yeni sw degil yeni plugin yeni map vs

_Alecks_

Lapis Toplayıcısı
En iyi cevaplar
2
Ruh hali
UUuhhhh..
Ummm
Haklısın... Buna diyecek birşeyim yok. Ülkemiz daha çok eski-(CS 1.6 Arka planda ağlar) yi daha çok seviyor... Bunu modlu gibide görebiliriz... TRde ne kadar az modlu oyuncusu varsa o kadar yenilik seven oyuncu var...
Bütün gün o gereksiz lapislerde kazıp
o .. AYRI BI GEREKSIZ editlerde zaman geçirende...
Ne diyim... İndir hileyi otomatik kazmaya ayarla git. Başka hiçbirşey hak etmiyor o çöp sunucular. (Türkiyenin sunucularının %96 sı hak ediyor) Yada dupe yap... Her şeyi özel koordinatlara gizle... Her farklı günde farklı kişilere item at... (Rollback yapılsada itemin gitmicek çünkü sen bunu baya önce yaptın)...
Yani ne diyim. Düzgün bir şey yok. Haklısın.