Biri tamamıyla yerli mi dedi ? #TamamıylaÖzgünSunucu #YerliÜrün #MilliTeknoloji

notaldo

If you want this, dream it!
En iyi cevaplar
1
Ruh hali
Arkadaşlar selamun aleyküm;

Şu anda geliştirmek olduğumuz bir projeyi size sunmak istedik ve bunun heyecanı içerisindeyiz... OyuncuBilgisi ekibi olarak geliştirmekte olduğumuz yeni bir minecraft sunucusu bulunmakta ve bu sunucunun tüm eklentilerini kendimiz kodluyoruz... Yakın zaman içerisinde revize edilerek açılacak olan sunucumuzun açılmasından önce sizlere ufak bir kaç fotoğraf ile projeyi özetleyeyim.

138863
138864

Sağlıcakla kalın...

They001

Zombi Katili
En iyi cevaplar
2
Ruh hali
Yerli milli falan gördüm okumadan konuya daldım. Beklentim bir çeşit robot falandı. Sunucu çıktı, başarılar dilerim ziyaretinize gelirim.

notaldo

En iyi cevaplar
1
Ruh hali
Yerli milli falan gördüm okumadan konuya daldım. Beklentim bir çeşit robot falandı. Sunucu çıktı, başarılar dilerim ziyaretinize gelirim.
İlerdeki hedefimiz onlar şimdilik elimizden gelen bu :)

Teşekkürler :)

PASCIA

Eren Bülbül
Oyun Geliştirici
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
Sizin iyiliğiniz ve enerjinizi daha verimli kullanmanız için önerim şudur: Zaten var olan yabancı pluginler eğer sunucunuz için uygun şekilde modifiye edilebiliyorsa, onları kullanın. Bazı küçük özellikleri skript ile ekleyin.

notaldo

En iyi cevaplar
1
Ruh hali
Sizin iyiliğiniz ve enerjinizi daha verimli kullanmanız için önerim şudur: Zaten var olan yabancı pluginler eğer sunucunuz için uygun şekilde modifiye edilebiliyorsa, onları kullanın. Bazı küçük özellikleri skript ile ekleyin.
Öncelikle yorumunuz sonra öneriniz için teşekkür ederim.

Biz temelden, tavana kadar özgün çalışmayı hedefliyoruz :). Enerjimizi de işimize olan aşkımızdan alıyoruz. Yani, aşk ile çalışan yorulmaz.

Erbatur

Gözlerimin içindeki ülkemsin sen benim.
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
Diğer herkes gibi girmeden önce Yerli Teknoloji falan gördüm, aha birisi bizden önce çıkardı dedim. Oysaki sunucuymuş. Bir ara ziyaretinize gelirim ama cidden şu an çok yoğunum.

notaldo

En iyi cevaplar
1
Ruh hali
Diğer herkes gibi girmeden önce Yerli Teknoloji falan gördüm, aha birisi bizden önce çıkardı dedim. Oysaki sunucuymuş. Bir ara ziyaretinize gelirim ama cidden şu an çok yoğunum.
Sanırım başlık çok çekici, bu ülkemiz adına sevindirici..

Bekleriz efenim.

Sokullu

Ağaç Yumruklayıcı
En iyi cevaplar
0
Ruslar rusça yazılım dili kullanırken, Biz neden türkçe kullanmıyoruz ? Neden türkçe yazılım dili yok ?

notaldo

En iyi cevaplar
1
Ruh hali
Ruslar rusça yazılım dili kullanırken, Biz neden türkçe kullanmıyoruz ? Neden türkçe yazılım dili yok ?
Merhabalar, güzel soru.
Çünkü bizde birileri sürekli bu soruyu soruyor ama çok az kisi yapmaya çabalıyor. Çabalayanları da desteklemiyorlar, ufak bir örnek whatsapp yerine neden Bip kullanmıyoruz ? Tamamıyla yerli üstelik whatsapptan daha iyi bir uygulama bence. Yani ben yeni bir yazılım dili geliştirsem yerli yazılımcılar sence kullanır mı ? Bir de bu işler basit olmuyor yani kişiler ha deyince yapamıyor çünkü ar&ge ortamı sadece üniversitede oluyor ve üniversite öğrencileri de teknoloji ar&ge si yapmak yerine biyoloji de üreme ar & ge si yapıyor(!). Sebep çok ama çabalayan da cok yakında inşallah çok güzel şeyler de yapacağız, mesela 27 aralık günü inşallah milli arabamızın lansmanı yapılacak TOGG tarafından...

Önemli olan yaptıklarımızı desteklemek. Mesela yine ufak bir örnek Pardus işletim sistemi :).

Uzun lafın kısası, eleştiri yapmak yetmiyor çabalayıp eleştirdiklerinizi düzeltmeye çabalamak gerek. Inanmak en önemli kural çünkü iman varsa, imkan da vardır.