LordOfTürk

Bööö!
Site İK Yöneticisi
En iyi cevaplar
83
Ruh hali
capsule_616x353.png

Black Desert Online Nedir? Ne Zaman Kuruldu?

Black Desert online, bir tür çevrimiçi video oyunudur. İlk piyasaya Aralık 2014 yılında sürüldü. Koreli video oyunu geliştiricisi Pearl Abyss tarafından geliştirildi. Orijinal olarak Temmuz 2015 yılında Microsoft Windows için Kore’de yayınlandı. Çok oyunculu çevrimiçi rol yapma oyunu olan Black Desert, sanal alan odaklı fantastik bir oyundur. Black Desert çevrimiçi oyunu Mart 2016 yılında Avrupa ve Amerika’da piyasaya sürerek oyuncuları ile buluştu. Akabinde ilk olarak 2019 yılının başlarında Asya’da ardından 2019 yılının sonunda Aralık ayında dünya çapında piyasaya sürülerek oyuncuları buluştu. Black Desert oyununun amacı ise oyuncuların açtığı karakterlerin seviyelerini ve mesleklerini mümkün olduğunca yükseltmek ve bundan belli bir kazanç sağlamaktır.

Piyasaya sürüldüğünden bu yana birçok insanın dikkatini çeken Black Desert Online oyunu, kısa sürede milyonların indirdiği ve uzun süre oynadığı oyun olmaktadır. Oyun bazı ülkelerde ücretsiz oynanmakta bazı ülkelerde ise ücretli oynanmakta. Oyun içi satın alımlar mevcut olduğu için ücretsiz oynayan ülkelerde belli bir para yatırmakta. Aylık bir ödeme gibi sunulan 3 paket mevcut ve oyuncu bu üç paketten birini seçebilme hakkına sahip, 3 paket sırası ile 49 lira, 99 lira ve 199 lira olarak ayrılmakta.

Black Desert At Nasıl Alınır Ve Nasıl Yakalanır?

Aksiyon içerikli bir sanal oyun olan Black Desert oyunu, karakterler ile oyuncu arasında bir özdeşleşme imkanı da sunduğu karakteri biçimlendirme özelliği ile sağlamaktadır. Aynı zamanda oyun barınma, balıkçılık, çiftçilik ve ticaret ve oyuncu kuşatma, kale savaşları vb. eylemler sunmaktadır. Oyun içerinde bir yerden bir yere gitmek için kullanılması gereken at, at satıcısından alınmaktadır. NPC isimli menüden Ahır simgesine basılarak oyuncuya en yakın ahıra yol tarifi yapılır ve akabinde ahır sorumlusundan at satın alınabilir.

Black Desert oyununda at yakalama eylemi için yine ahır sorumlusundan at yakalama ipi alınabilir ve oyunun sunduğu harita üzerinde başıboş gezen atları oyuncu yakalayabilir. Bu durumu gerçekleştirmek için öncelikle atı hedef alarak envanterin yakalama ipine sağ tuşla tıklayarak oyunculara atı yakalayabilir. Fakat atı yakaladıktan sonra at her şaha kalktığında space tuşuna hızlı bir şekilde basarak imleci ekranda istendiği yerde tutulmalıdır. Akabinde at tekrar ön ayaklarını indirdiğinde W tuşuna basarak ata yaklaşmaya devam edilir. Atın yanına gelerek 1-2 dakika bekleyip R tuşuna basılıp ata binilebilir ve akabinde kaydını yaptırmak için ahıra götürülür.

Nxymn

Warum diese games? Sei doch einfach Straight.
En iyi cevaplar
2
Ruh hali
Elinize kolunuza sağlık.

mahmud118

Are you?
En iyi cevaplar
4
Ruh hali
Konuya biraz katkıda bulunayım. Oyun iyi, hoş, güzel ama P2W(Pay To Win). Oyuna yeni giren biri bunu ilk bakışta anlamayabilir, ancak Lv 60'a dayandığında bir duvara vuruyorsunuz. Lv62 - 63 gibi para yatırmak zorunda kalıyorsunuz.

Pay to win dedim ama örnek vermezsem, boşta kalabilir.
Öncelikle, 0.06-0.07₺ oyun içindeki 1 inciye tekâbul ediyor. Yani 1₺'ye 15 inci alabiliyorsunuz. Son baktığımda böyleydi sanırım. (Microsoft Store Fiyatı - GamePass ile: 3000 İnci = 27$ = 200₺ - Kaynak - Anlatımda, fiyatlar bu şekilde ele alınmıştır.)
  1. Envater Genişlemesi, oyun size görevler aracılığı ile bir miktar envanter genişlemesi veriyor ancak ne oynayanlar kendini kandırsın ne de ben sizi kandırayım, verdiği alan aldığınız oksijene yetmiyor. Tabii ki de para yatırıp envanter genişlemesi alabiliyorsunuz. Genişleme başına en ucuza gelen paket; 16 envanter genişlemesi sağlayan, 1450 inci. Hemen hızlı bir matematik ile 1450/15 = 97₺ !? He ama oyunda bunu dengeleyen karakterin taşıyabileceği ağırlık limiti mevcut. Bir sonraki maddeye geçelim.
  2. Taşıma Ağırlık Limiti, bunu da alabiliyorsunuz. Dengelenmiş oluyor. Genişlettiğiniz envanter ile beraber. Bir denge konusu mevcut ama aradığımız denge bu değil.
  3. Depo Genişlemesi, oyun içinde her şehirde bulunan depolar bulunmakta. Bu depolar bir birinden bağımsız. Yani bir şehrin deposuna diğer şehirden direkt olarak ulaşamıyorsunuz. Transfer seçeneği var ve bir depodan diğer depoya gelmesi için beklemeniz gerekiyor. Bu da bir kaç saat sürüyor. Ama telaşlanmayın! Deponuzun alanını cüzz-i bir miktar karşılığında arttırabiliyorsunuz. Yine genişleme başına gelen düşük paket; 8 depo genişlemesi, 150 inci. Yine hızlı bir matematik ile 150/15=10₺. Ve bu arada, bu genişleme sadece satın aldığınız depoyu genişletiyor.
  4. Value Pack
  5. Kamasyle
  6. Secret Book of Old Moon
  7. Naphart Campsite (Tent-Çadır)
  8. Pearl Objelerinin Markette satılabilmesi, kimse bana limiti var demesin. 35 Taneye kadar satabiliyorsunuz. Pahalı itemleri çek, markete koy, oyun içi parasına dönüştür. Uzun ve legal yoldan oyun içi parası "M(em)" satımı.
Kalan maddeleri açıklamak biraz vakit alacak o yüzden şimdilik bırakıyorum. Oyun güzel yalan yok. Ama aylık abonelik ile çalışsa çok daha güzel olurdu.

Son düzenleme:

LordOfTürk

Bööö!
Site İK Yöneticisi
En iyi cevaplar
83
Ruh hali
Konuya biraz katkıda bulunayım. Oyun iyi, hoş, güzel ama P2W(Pay To Win). Oyuna yeni giren biri bunu ilk bakışta anlamayabilir, ancak Lv 60'a dayandığında bir duvara vuruyorsunuz. Lv62 - 63 gibi para yatırmak zorunda kalıyorsunuz.

Pay to win dedim ama örnek vermezsem, boşta kalabilir.
Öncelikle, 0.06-0.07₺ oyun içindeki 1 inciye tekâbul ediyor. Yani 1₺'ye 15 inci alabiliyorsunuz. Son baktığımda böyleydi sanırım. (Microsoft Store Fiyatı - GamePass ile: 3000 İnci = 27$ = 200₺ - Kaynak - Anlatımda, fiyatlar bu şekilde ele alınmıştır.)
  1. Envater Genişlemesi, oyun size görevler aracılığı ile bir miktar envanter genişlemesi veriyor ancak ne oynayanlar kendini kandırsın ne de ben sizi kandırayım, verdiği alan aldığınız oksijene yetmiyor. Tabii ki de para yatırıp envanter genişlemesi alabiliyorsunuz. Genişleme başına en ucuza gelen paket; 16 envanter genişlemesi sağlayan, 1450 inci. Hemen hızlı bir matematik ile 1450/15 = 97₺ !? He ama oyunda bunu dengeleyen karakterin taşıyabileceği ağırlık limiti mevcut. Bir sonraki maddeye geçelim.
  2. Taşıma Ağırlık Limiti, bunu da alabiliyorsunuz. Dengelenmiş oluyor. Genişlettiğiniz envanter ile beraber.
  3. Depo Genişlemesi, oyun içinde her şehirde bulunan depolar bulunmakta. Bu depolar bir birinden bağımsız. Yani bir şehrin deposuna diğer şehirden direkt olarak ulaşamıyorsunuz. Transfer seçeneği var ve bir depodan diğer depoya gelmesi için beklemeniz gerekiyor. Bu da bir kaç saat sürüyor. Ama telaşlanmayın! Deponuzun alanını cüzz-i bir miktar karşılığında arttırabiliyorsunuz. Yine genişleme başına gelen düşük paket; 8 depo genişlemesi, 150 inci. Yine hızlı bir matematik ile 150/15=10₺. Ve bu arada, bu genişleme sadece satın aldığınız depoyu genişletiyor.
  4. Value Pack
  5. Kamasyle
  6. Secret Book of Old Moon
  7. Naphart Campsite (Tent-Çadır)
  8. Pearl Objelerinin Markette satılabilmesi, kimse bana limiti var demesin. 35 Taneye kadar satabiliyorsunuz. Pahalı itemleri çek, markete koy, oyun içi parasına dönüştür. Uzun ve legal yoldan oyun içi parası "M(em)" satımı.
Kalan maddeleri açıklamak biraz vakit alacak o yüzden şimdilik bırakıyorum. Oyun güzel yalan yok. Ama aylık abonelik ile çalışsa çok daha güzel olurdu.
Güzel yerlere değinmişsiniz bende oyunu uzmanım denemese de uzun süre oynadım ve oyunu defalarca bıraktım. Bırakma sebeplerimin arasında gerek bu paytowin olaylarından gerek grind için sürekli pvp atmak zorunda kalmam yüzünden ki pvp olayını hangi oyun olursa olsun veya hangi tür olursa olsun beceremeyen biriyim hep kaybederim. Sizin de dediğiniz gibi yalan yok oyun güzel ama düzeltilmesi, değiştirilmesi ya da geliştirmesi gereken yerler var.