Blockia efsaneleri

Ancalagon

Zombi Katili
En iyi cevaplar
0

Hikayenin mapı çıkmıştır
Mapii Drkker yapmıştır sağolsun :) bu maple hamachi server yapıyoruz
Hamachi isim: SerdarGaming
şifre: 123

IP: 25.156.165.106

ÖNSÖZ
ilk hikayemden biraz daha geliştirerek yapıyorum, genelde bulursunuz ama boşuna bakmayın derim :sırıtmak: bu hikaye FANTASTİK EDEBİYAT ESERLERİnden esinlenerek yapılmıştır beğenilirse(sağ alttan beğenmek beğendim yazmak değil :sırıtmak:) devamı gelebilir... Bazı taktik ve bütün Karakter ve bölge, krallık, kale, şehir dağ ve orman isimlerinin tamamı bana aittir

ÖNEMLİ NOT: Hikayenin Minecraft'la çok az ilgisi vardır.
ÖNEMLİ NOT 2: Resim koydum :sırıtmak:
BÖLÜM 1

ŞEHRE GİDERKEN

Steveth'in karnı çok acıkmıştı, yanındaki asker arkadaşına:
-Daha Craftien bölgesine ne kadar kaldı? diye sordu. Arkadaşı Zebno:
-Dostum dayan, o yıkık şehri korurken bile böyle saatlerce sızlanmıyorsun biraz dayan!Yanındaki asker:
-Hey Steveth! Sızlanmayı bırak! Craftien'e geldik!
-Sonunda! diye bağırdı Steveth.
Craftien, halk arasıda Işık Diyarı diye bilinen, çoğu barışçıl ülkenin bulunduğu bir bölgeydi. İblisin Ülkesi diye bilinen Minnieth bölgesinden Gri Orman tarafından ayılıyordu. Stevet, Zebno ve arkadaşları görkemli kral Tommo'nun yöntimindeki Arsoth Krallığı'nın sınır şehri, Sorthier'e gidiyorlardı.. O sırada öndeki bir asker ork okuyla vuruldu, demek orklar askerlerin kaçtığı sınır karargahı olan Ginnor'dan bulundukları Boz Dağlar'a kadar takip etmişlerdi! Zebno:
-Orklaaar! diye bağırdı. Ordunun lideri:
-Hazır olun! Orklar çok fazla! dedi. Orklar eski örümcek taktiğini kullanarak iki taraftan kapana kıstırmışlardı orduyu. Yüzlerce ork, 102 askere karşı, sonucu siz düşünün.. Bütün askerler çok korkmuştu. tam o sırada yerleri sarsan bir gürültü ve onlarca orkun yere serilmesi, şehirden bir yardım gelmişti demek ki!
devamı her zaman gelicek, bu konunun altına yazacağım

Drkker

Ağaç Yumruklayıcı
En iyi cevaplar
0
Helal Olsun Kardeşim Yeni Gördüm Bakma Sen Bunlara Bunu Çok Beğendim İzin Verirsen Bu Hikayeye Uyarlamaya Çalısacağım bi map yapmak istiyorum

Ancalagon

Zombi Katili
En iyi cevaplar
0
Helal Olsun Kardeşim Yeni Gördüm Bakma Sen Bunlara Bunu Çok Beğendim İzin Verirsen Bu Hikayeye Uyarlamaya Çalısacağım bi map yapmak istiyorum

olur hatta server de yaparız :D[DOUBLEPOST=1375365490,1375365353][/DOUBLEPOST]2. bölüm geliyor.. bugün 7 ye doğru

Ancalagon

Zombi Katili
En iyi cevaplar
0
hatta şimdi, bu arada resim koyayımı? kendi çizimim :D[DOUBLEPOST=1375369171,1375368615][/DOUBLEPOST]he bu arada mapın başına "Serdar (Turin)'in 'Blockia Efsaneleri' adlı hikayesinden uyarlanmıştır" demeyi ve linkini koymayı unutma :D

mehmettaskin

Lapis Toplayıcısı
En iyi cevaplar
0
Çok güzel, sende yetenek var kardeşim.

Ancalagon

Zombi Katili
En iyi cevaplar
0
Çok güzel, sende yetenek var kardeşim.
Eh, sonuçta LOTR'cuyuz :sırıtmak:[DOUBLEPOST=1375374695,1375374657][/DOUBLEPOST]2. bölüme resim koymamı isteyenler??[DOUBLEPOST=1375389875][/DOUBLEPOST]BÖLÜM 2: BOZ DAĞLAR MUHAREBESİ

Orklardan biri kendi dilinde:
-Saldırııın! diye bağırdı ve hemen ardından kafasına oku yedi, ve savaş başladı Boz Dağlar'ın eteklerinde.
Arkadan orklar gelmeye devam ediyordu, ama Asrothlular direniyordu, o sırada orkların arkasından bir ses yükseldi, ve ardından buna benzeyen onlarca ses daha, troller! Steveth:
-Troller! Komutan:
-Geri çekilin! Askerler yardıma gelenlerle birlikte çekilmeye başladı.

Zorth Geçidi'ne geldiklerinde Zebno:
-Kaçsak bile onları tutmak için asker gerekiyor! Komutan:
-İyi o zaman! dedi ve 30 kişi seçti, onlar yolu tutacaktı. Steveth:
-Onları bile bile ölüme yolluyorsun! Komutan:
-Başka çare yok, hem kolcularım dayanıklıdır hayatta kalabilirler. demesiyle omzuna oku yemesi bir oldu,
-AAhhh! Zebno komutanı tuttu ve 2 askeri çağırdı:
-Hey! Yardım edin! Onu tek Başıma tutamam! Askerler geldi ve üçü komutanı götürdü. Steveth:
-Siz komutanı götürün, dedi ve askerlere döndü:
-Bugün onları bu geçitten geçirmeyeceğiz kardeşlerim! Dostlarım! Krallığa ve Krala! diye bağırdı ve orkların üzerine askerler ile birlikte saldırdı, o gün çok fazla kayıp verdiler, ama arkadan gelen Asroth Süvarilerinin de yardımıyla savaşı kazandılar.

Gelelim Zebno ve komutana, Zebno ve arkadaşları komutanı şehir konağına gönderdikten sonra şehrin kapısının önünde dostu, Steveth'i beklemeye başladı, uzaktan boru sesi duydu, askerler muharebeden geri dönüyordu, askerler geçerken Steveth'i 2 askerin taşıdığını gördü ve yerinden fırlayıverdi:
-Steveth! Ne oldu ona! Bir asker:
-Bir ork onu bacağından yaraladı, merak etme pek birşeyi yok, bir haftaya iyileşir.

devamını isterseniz beğenmeniz yeterli, görüşlerinizi, tavsiyelerinizi ve eleştirilerinizi yazabilirsiniz...
4 kişi beğendi, tanınmaya başladı hikaye :sırıtmak:
Resim koydum :sırıtmak:
ARKADAŞLAR BEN GÜNLÜK 30 MESAJ LİMİTİMİ BİTİRDİM ÖZELDEN MESAJ ATIN

Drkker

Ağaç Yumruklayıcı
En iyi cevaplar
0
Ya Bi Bakarmısın Kardeşim Mapa Başlıyorum Bugün De Bahsedilen Craftien Bölgesini Kendi Çizfiğin Resimin Sol Üstündeki Gibi Yapıyorum Olmaz İnş.

Ancalagon

Zombi Katili
En iyi cevaplar
0
http://s3.dosya.tc/server8/yEWtE4/BlockiaEfsaneleri.rar.html arkadaşlar mapi Drkker arkadaşımız yapmıştır onun yorumunu da beğenin[DOUBLEPOST=1375597179,1375557705][/DOUBLEPOST]BÖLÜM 3 - BİLİNMEYENİN HİKAYESİ

Eski çağın sonlarında, yani yaklaşık 200 yıl önce, bir krallık vardı, görkemli bir krallık, şimdikiler bilmezler bu krallığı, insanları çok güçlüymüş krallığın, ama barışçıl bir krallık olduğu için saldırmazlarmış, krallığın adı Gareon'muş.

Asroth'un ve Elflerin eskiden ortak kullandığı kadim Lounar dilinde Gareon "Kutlu Ülke" anlamına gelir, şimdiki Asroth dili Asrothion'da ise "Lanetli Topraklar", elf dili Dolias'ta ise "Ölü Ülke" anlamına gelir. Neyse biz hikayemize devam edelim.

Bu ülkede, kimsenin adını bilmediği, fakir, sefil bir insan yaşarmış, kimden yardım, yemek istediyse herkes ona arkasını dönmüş, en son çare olarak kralın sarayına gitmeyi düşünmüş, muhafızlar onu içer almış, kral onu görmesiyle yüzü sararmış, kekelemiş:
-R-Rathoen! Dilenci kahkaha atmış ve:
-Demek beni tanıdın ikizim! demiş, sonra da cebinden bir hançer çıkarıp krala saplamış, sonra da saraydan kaçmış, kral ölmüş...

Bütün halk bunu konuşuyormuş, birkaç gün sonra ülkeye, kadim çağlardan beri görülmeyen yaratıklar,kara iblisler saldırmaya başlamış, ülkenin sadece kraliyet şehri, Gareith kalmış. Krallığın komutanı, kral öldüğü için kendini geçici kral ilan etmiş ve askerlerine saldırı emri vermiş, iblislerle savaşmak çok zormuş, çok fazla asker ölüyormuş, tam da iblisler saraya saldıracağı sırada, kralın büyük oğlu süvarileriyle avdan dönmüş, iblisleri görünce askerlere saldırı emri vermiş ve saraya gelmiş, babasının ölüm haberini öğrenince ağlamış, sonra da büyük bir öfkeyle iblislere saldırmaya başlamış, topuzunu her savuruşunda, 5 iblisi yere seriyormuş, iblisler korkmuş ve kaçışmaya başlamış, iblisler kaçışırken, aralarında kara bir alev belirmiş, bu kralın ikiziymiş!

Kralın oğlu, yani yeni kral, öfkeyle onun üzerine saldırmış, ikiz, bir hamleyle onu yere sermiş, oğul ayağa kalkmış ve tekrar saldırmış, tekrar yere serilmiş, yine ayağa kalkmış ve topuzunu savurmuş, ikizin eli kopmuş, ve kaçmış, oğul, ağır yaralıymış, eşine, oğlunu Asroth'a götürmesini söylemiş ve hayata gözlerini yummuş, oğlunun adı Dirith'miş. Kralın oğlunun eşi onu kötü güçlerden gizlemek için adını Steveth olarak değiştirmiş. Steceth asker olmuş ve savaşlara gitmiş, annesi de ölmüş.. Sonra da en iyi arkadaşı Zebno'yu bulmuş...

. ***[DOUBLEPOST=1375611148][/DOUBLEPOST]yorum yok mu?[DOUBLEPOST=1375642168][/DOUBLEPOST]hikaye nasıl devam edeyimmi

Ancalagon

Zombi Katili
En iyi cevaplar
0
tamam devam ederim akşama doğru :D[DOUBLEPOST=1375698804,1375698345][/DOUBLEPOST]bu arada map çok sade gibime geldi ama kale büyük, bu kez dümdüzde değil de normalde yaparsan sevinirim, hatta kendim yapayım[DOUBLEPOST=1375867349][/DOUBLEPOST]hadi bu akşam devam geliyor

W

WitherMan

Ziyaretçi
tamam devam ederim akşama doğru :sırıtmak:[DOUBLEPOST=1375698804,1375698345][/DOUBLEPOST]bu arada map çok sade gibime geldi ama kale büyük, bu kez dümdüzde değil de normalde yaparsan sevinirim, hatta kendim yapayım[DOUBLEPOST=1375867349][/DOUBLEPOST]hadi bu akşam devam geliyor

Güzel olmuş ellerine sağlık

Ancalagon

Zombi Katili
En iyi cevaplar
0
biraz aksaklık oldu tatildeyim de, yakında gelecek yeni bölümler