Blok kıramama eklentisi veya desteği

Batuhan Şenyüz

Kömür Madencisi
En iyi cevaplar
0
Merhaba MinecraftTürk Forumu! Öncelikle şehitlerimizin ailelerine baş sağlığı diler, sabırlar dileriz. Biz ServerX Projesi'nin sahipleriyiz.
Öncelikle şöyle bir iki sorum olucak.
  • Bir dünya düşünün, oyuncular bu dünyada varolan dünyayı bozamasın ve blokları kıramasın.
  • Biraz önce dediğim gibi oyuncular blokları kıramasın ama blok koyabilsin fakat sadece claimlediği bölgeye koyabilsin
Bu istediğim iki isteği nasıl gerçekleştirebilirim. İnsanlar mesela çimleri taşları vs kıramıcak ama sadece claimlediği bölgeye istediğini yapabilsin

loci

Taş Madencisi
En iyi cevaplar
0
Dediğin şey WorldGuard ile olabilir.
block-place ve block-break flagleriyle ayarlayabilirsin.
ikincisi claim olayı için PlotSquared ile özelleştirilmiş plotlar yapabilirsin. Detay fazla bilmesemde yapılabildiğini izlediğim videolarda görmüştüm.

Batuhan Şenyüz

Kömür Madencisi
En iyi cevaplar
0
Bütün haritayı flag ile seçmemiz mümkün değil insanlar bir worldde nereye giderse gitsin kıramasın ve koyamasın.
Claim olayına gelirsek altın kürek sistemiyle çalışacak ve sadece claimlediği bölgeleri kırabilicek yada inşa edebilecek

ShiodomeMiuna

Nether Yerlisi
En iyi cevaplar
11
1- ./rg __global__ block-break deny
./rg __global__ block-place deny
2-GriefPrevention.

loci

Taş Madencisi
En iyi cevaplar
0
Bütün haritayı flag ile seçmemiz mümkün değil insanlar bir worldde nereye giderse gitsin kıramasın ve koyamasın.
Claim olayına gelirsek altın kürek sistemiyle çalışacak ve sadece claimlediği bölgeleri kırabilicek yada inşa edebilecek
Bu Konuda Bence Yanılıyorsun Region Define etmeden de " __Global__ " diyerek tüm dünyaya Flag ekleyebiliyorsun.

Batuhan Şenyüz

Kömür Madencisi
En iyi cevaplar
0
Arkadaşlar global komutunu gerçekten bilmiyordum. Yardımcı olduğunuz için çok teşekkür eder saygılarımı sunarım. Bana birşeyler kattınız. şu an yurtdışındayım eve döner dönmez bu konu hakkında çalışmalara başlıcam. İlginize tekrardan teşekkürler.

loci

Taş Madencisi
En iyi cevaplar
0
Arkadaşlar global komutunu gerçekten bilmiyordum. Yardımcı olduğunuz için çok teşekkür eder saygılarımı sunarım. Bana birşeyler kattınız. şu an yurtdışındayım eve döner dönmez bu konu hakkında çalışmalara başlıcam. İlginize tekrardan teşekkürler.
Yardım etmek için buradayız. Başka Sorunun olursa Özel Mesaj atabilirsin ^_^

Batuhan Şenyüz

Kömür Madencisi
En iyi cevaplar
0
Arkadaşlar bu komutları denedim. Fakat /rg flag __global__ block-break ve /rg flag __global__ block-place komutları world guardta kullanılmıyor. Yani bana şöyle bir hata söylüyor. block-break ve block-place komutunu __global__ ile kullanamazsınız. Yani bütün dünyayı kırma ve toplama ile koruma altına alamıyorum. Bunun hakkında sizden yardım istiyorum. @loci @ReMaKeR

Değerli forum üyeleri bu konuda yardım edebilecek biri varsa acilen cevap beklemekteyim.

Batuhan Şenyüz

Kömür Madencisi
En iyi cevaplar
0
Evvveet şu an bütün dünya yasak altına alındı. Deneme amaçlı bir oyuncudan sunucuya girip bir yeri altın kürekle claimledim fakat adam kendi yerinide kıramıyor onu nasıl yapıcaz

DarkPeoplecraft

Taş Madencisi
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
Hiçbiryerin Kırılmamasını İstiyorsan Anti Block Breaker Plugini İle Bunu Sağlayabilirsin!
Fakat Skript Kullansan Daha İyi Olur En Azından 1 Pluginden Karın Olur!

Batuhan Şenyüz

Kömür Madencisi
En iyi cevaplar
0
Hiçbiryerin Kırılmamasını İstiyorsan Anti Block Breaker Plugini İle Bunu Sağlayabilirsin!
Fakat Skript Kullansan Daha İyi Olur En Azından 1 Pluginden Karın Olur!
Hiçbir yerin kırılmamasını istiyorum fakat bunun yanı sıra sadece claimlenen alanların kırılmasını istiyorum