Bot - Cpu sorunu | Gir konuya |

CraxyTR

mc.silencenw.com
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
Evet yine bir sorunla karşılaştım yardımınıza ihtiyacım var.
Sunucuma bot saldırısı oluyor bu bot McSpam isimli siteden atılıyor.
Ben saldırıyı Authme'nin bot koruması ile engelledim.
Ama sorunlar çözülmedi.
Sunucuya bot girmese bile bot mesajları Konsolu darma duman ediyor.
Konsola bu kadar mesajın işlemesi cpu kullanımı arttırıyor ve cpu %100 oluyor.
Cpu yükselincede sunucuda lag yapıyor tps 10- oluyor ve sunucu kapanıyor.
Sorunum bu arkadaşlar yardımcı olursanız sevinirim.

@AdexTR
@Pluginsel
@caandalek
@ShortPallMall
@IRFN

Oktay_TR

Altın Madencisi
En iyi cevaplar
0
Merhaba Essentials Confing.yml girip
'' max-nick-length: 14 '' Bu şekilde Yapmayı Denedin mi

ShortPallMall

AtinaSaga.Com Türkiyenin ilk MMOSurvival sunucusu
En iyi cevaplar
2
Ruh hali
Siteden Gelen Botları Önleyebiliyor
Bot atmayı bilmeyen bi lamerin attığı botları önler yalnızca,
Antibotdeluxex önerebilirim freeleri pek iş görmez dış ülkeleri tamamen engelliyor

CraxyTR

mc.silencenw.com
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
Bot atmayı bilmeyen bi lamerin attığı botları önler yalnızca,
Antibotdeluxex önerebilirim freeleri pek iş görmez dış ülkeleri tamamen engelliyor
AntiBotDeluxeEx konsol mesajlarını engellermi ? Bide free sini kurdum error2 kısmındaki hatayı veriyordu oyuna girerken mecbur sildim.

LifeMCServer

Nether Yerlisi
En iyi cevaplar
98
Ruh hali
Eğer asıl sorun logların ve konsolun şişmesi ise, botlar giremiyor ise hiç arkadaşların dediği gibi max nick sayısını falan düşürme dediğim gibi bunların hepsi korumayı tam olarak çözmemekle birlikte oyuncu deneyimini kısar yani 15-16 karakterli nickleri olan "gerçek" oyuncularda 15-16 karakterli nickleri olan botlar ile birlikte heba olacaktır. Kaldı ki neredeyse tüm bot programlarında nick ile ilgili bir sürü ayar var. ConsoleSpamFix adlı eklentiyi yükleyip configine ayar çekersen sorunun hallolacaktır. Fakat yinede önerim şudur ki, botları engellemek için işletim sistemi tabanlı bir şey kullan. Firewall vb. Yani seninde dediğin gibi eğer gerçekten sorun konsola ve loga çok mesaj gitmesi ise ConsoleSpamFix sorununu çözecektir, fakat yinede Join eventleri gidecek, bazı eklentiler (lowest olanlar vs) bunu işleyecek ve event daha sonra iptal edilecektir. Bunu direkt olarak işletim sisteminden daha Minecraft'a ulaşmadan engellemek en iyi çözümdür.

caandalek

Kızıltaş Madencisi
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
Üstte yazan arkadaşıma katılıyorum. Eğer para verebilirim diyorsan kesinlikle AntiBotDeluxeEx öneririm. Yetkili olarak Türk bir arkadaşım var. Kendileri çok ilgili kişiler. En ufak bir sorunun da discord üzerinden rahatlıkla iletişim kurabilirsin. İçerisinde gereksiz konsol mesajlarını göstermeme özelliği mevcuttur.

CraxyTR

mc.silencenw.com
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
Eğer asıl sorun logların ve konsolun şişmesi ise, botlar giremiyor ise hiç arkadaşların dediği gibi max nick sayısını falan düşürme dediğim gibi bunların hepsi korumayı tam olarak çözmemekle birlikte oyuncu deneyimini kısar yani 15-16 karakterli nickleri olan "gerçek" oyuncularda 15-16 karakterli nickleri olan botlar ile birlikte heba olacaktır. Kaldı ki neredeyse tüm bot programlarında nick ile ilgili bir sürü ayar var. ConsoleSpamFix adlı eklentiyi yükleyip configine ayar çekersen sorunun hallolacaktır. Fakat yinede önerim şudur ki, botları engellemek için işletim sistemi tabanlı bir şey kullan. Firewall vb. Yani seninde dediğin gibi eğer gerçekten sorun konsola ve loga çok mesaj gitmesi ise ConsoleSpamFix sorununu çözecektir, fakat yinede Join eventleri gidecek, bazı eklentiler (lowest olanlar vs) bunu işleyecek ve event daha sonra iptal edilecektir. Bunu direkt olarak işletim sisteminden daha Minecraft'a ulaşmadan engellemek en iyi çözümdür.
Teşekkürler dediğin plugini deniyeceğim.

CraxyTR

mc.silencenw.com
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
Dostum bu plugini indirdim çalışıyor gibi ancak çalışdığını nerden anlıyıcam? Birde hangi spamları engelliyor bot girişlerini engellerse işimi çözer zaten. Configinde heranhi bir şey yok gibi confige ayar çekersen demişsinde ondan dedim.

NightHawk99

Zombi Katili
En iyi cevaplar
0
AntiBotDeluxe, IPTables, AntiBotUltra

AntiBotDeluxe konsol spamları ve çoğu botu engeller.

İPTables atılan bot Türkiyeden bile olsa yavaşlatıcaktır.

AntiBotUltra gereksiz görünebilir, ancak işe yarar bazı botlar girebiliyor sunucuya bunu engeller.

CraxyTR

mc.silencenw.com
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
AntiBotDeluxe, IPTables, AntiBotUltra

AntiBotDeluxe konsol spamları ve çoğu botu engeller.

İPTables atılan bot Türkiyeden bile olsa yavaşlatıcaktır.

AntiBotUltra gereksiz görünebilir, ancak işe yarar bazı botlar girebiliyor sunucuya bunu engeller.
IpTables sadece linux makinelerde oluyor diye biliyorum ?