Bu 1.8 sevdası neden hala bitmedi?

Jakinda

Blind Bandit
En iyi cevaplar
7
Ruh hali
pvp saçma falan değil asıl 1.8 pvpsi saçma sadece tıklıyorsun jitter başka bir şey yok.Gelen güncellemelerden ne saçma mesela
Deniz bomboştu denizi doldurdular.Köylüleri düzenlediler.Oyun gittikçe muazzamlaşıyor.Makrocu ergenler pvp kötü abi diye ağlıyor
Onlar için güncelleme gelmesi saçma direkt. Neymiş oyunu biz öyle seviyorduk. E adamlar bıraksın hiç güncelleme getirmesin oyun cube worldün durumunu yaşasın herkes unutsun.

EchTR

Taş Madencisi
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
söylediklerim benim fikrimdi. tabii ki yeni sürümlerde oynuyorum ama bence en harika sürümlerden biri 1.8.
tekrar söylüyorum bu benim fikrim ve kimse beni bu yüzden yargılayamaz.

bu arada güncelleme getirmesin demiyorum, getirsinler. oyunu canlı tutmak harikadır. zaten versiyon seçme ekranı da boşa konmadı. isteyen eski sürümleri oynasın diye kondu. yanıtlar da konu kadar boş.

FFHD

orda her kiminleysen, belki sevgilinleysen...
En iyi cevaplar
21
çünkü 1.8 güzel

Donov4n

Kömür Madencisi
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
çünkü 1.8 güzel
ne?
1.9 ve üstü pvp çöp, yaygın sürümlerde kasıyor
Uhhhhh şimdi nerden başlasak bilemedim. Sol kliğe daha hızlı basma üzerine olan bir savaş sistemi tamamen zevksiz ve kaliteden yoksun. Stardew Valley'in savaş sistemi gibi gibi zevksiz sadece rakibi öldürmek üzerine kurulu olan sisteme benzeyen savaş sistemini düzeltmeye yönelik olan 1.9+ güncellemelerine çöp dedin, sana neden zaman ayırmalıyım bilmiyorum ama yorum yapmamış sadece bakan kişiler okusun diye yazayım;

En son sürümle 1.8'i karşılaştıracak olursak kılıç,yaydan,çakmak ve oltadan başka olarak oyuna arbalet,mızrak ve kalkan combat sisteminin içine dahil edildi, olta silah olmaktan çıkarıldı buna ilave olarak "büyülü altın elma" eşyası fazla "overpowered" olduğu için daha güçsüzleştirildi. Bu da demek oluyorki combat sistemine artık oltayla rakibinin kafasına vurduktan sonra mouse1 tuşunu kırarcasına abanıp, canı düşünce elma yemekten başka şeyler eklendi. İlk olarak hilenin önüne de kısmi olarak geçmiş oldular. Bu sayede kendi yeteneğini kullanan oyuncu pratik düşünerek hilelere karşı daha iyi bir konumda savaşabilecek.

Kasma konusuna gelecek olursak, pixellerden oluşan oyunda "optifine" opsiyonuna rağmen 20 fps alan oyuncular varsa kişinin ekranı küçültmesi ona yardım edecektir. Buna rağmen de kişi 20 fps alıyorsa yapabileceği tek şey bilgisayarını yükseltmek ama bu kişi senin gibi sırf 1.8e girebilip 1.9da 10 fps aldığı için forumlarda tezek atıyorsa üst sürümlere bu kişinin aldığı her düşük fps, yaşadığı her oyun-içi ve donanımsal problem yakışmıştır,helaldir,faction sunucusunda kırılan lapistir.

Mr_Obliviate

Play.BlokDunyasi.Net
En iyi cevaplar
18
Ruh hali
İnsanların yeni sürümlerle derdi yok. Sadece PvP önemli. Mesela 1.8 Survival sunucuları genelde pek sevilmez çünkü Survival kitlesi yenilikler ister fakat Faction açacaksanız 1.16 açamazsınız. İnsanları 1.8 PvP'sine alışmadıkları için suçlayanlara bakın hangisi PvP yapıyor? Microsoft büyük bir hata yaptı. İnsanlardan alışkanlıklarını kırmalarını istediler ve daha iyi bir PvP sistemi getirdiler. Minecraft sunucularına bakın, insanlar iyi sunucu mu arıyor? hayır. İnsanlar iyi PvP sistemi aramıyor insanlar alıştıkları gibi devam etmek istiyor.

Ayrıca performans sorunlarıyla da ilgili olabilir. Ben 1.16'da maden'de 100-200 Fps alıyorum fakat yeryüzünde 30'dan yukarı çıkmıyor 1.8'de 70-80 civarı fakat sabit.

İfe0503

Sudan Çıkmış
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
pvp saçma falan değil asıl 1.8 pvpsi saçma sadece tıklıyorsun jitter başka bir şey yok.Gelen güncellemelerden ne saçma mesela
Deniz bomboştu denizi doldurdular.Köylüleri düzenlediler.Oyun gittikçe muazzamlaşıyor.Makrocu ergenler pvp kötü abi diye ağlıyor
haklısın en iyi pvp 1.12 (1.9 ve 1.12 arasında çok büyük olmasada küçük farklar var örneğin 1.9da cooldown imleci silinmeden vurursan %85 kritik atmıyor.) ve 1.8 en boş sürüm, 1.11de bile daha çok eğleniyorum, hileler aşırı güçlü değil, sizi bi tuttummu havaya fırlatıcak auralar yok. balta ve kılıç arasındaki denge çok iyi sağlanmış, redstone ve build konusunda gelişmiş, siz hala 1.8 1.8 tutturuyorsunuz, Mojang artık 1.8.9'a bile destek vermiyor. 1.8 bitti artık 5 yıllık sürüm, eğer minecrafta 2013den sonra bir dilimde online oynamaya başladıysanız 1.8'i sevme ihtimaliniz yok. deniz yoktu end ejderhayı öldürdükten sonra farm dışında hiçbir işlev sağlamıyordu. Nether'a biyomlar eklendi, denizler dolduruldu köyler yenilendi, 1.15 ve 1.8 arasındaki tek benzerlik ikisinin madeni aynı. Başka hiçbir benzerlikleri yok

İfe0503

Sudan Çıkmış
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
İnsanların yeni sürümlerle derdi yok. Sadece PvP önemli. Mesela 1.8 Survival sunucuları genelde pek sevilmez çünkü Survival kitlesi yenilikler ister fakat Faction açacaksanız 1.16 açamazsınız. İnsanları 1.8 PvP'sine alışmadıkları için suçlayanlara bakın hangisi PvP yapıyor? Microsoft büyük bir hata yaptı. İnsanlardan alışkanlıklarını kırmalarını istediler ve daha iyi bir PvP sistemi getirdiler. Minecraft sunucularına bakın, insanlar iyi sunucu mu arıyor? hayır. İnsanlar iyi PvP sistemi aramıyor insanlar alıştıkları gibi devam etmek istiyor.

Ayrıca performans sorunlarıyla da ilgili olabilir. Ben 1.16'da maden'de 100-200 Fps alıyorum fakat yeryüzünde 30'dan yukarı çıkmıyor 1.8'de 70-80 civarı fakat sabit.
tabi oda doğru çünkü tak---tak---tak---tak vurmak bir süreden sonra sıkıyor.

MineRival

Marangoz
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
Çoğu son sürüm sunucular oyuncuları genellikle farma ve pvm e yönlendiriyor bu nedenle pek tercih edilmiyor. Pvp ve Pvm i aynı anda dengeli bir şekilde sunabilen sunucular son sürümlerde daha çok tercih edilecektir.

Moderatör tarafından düzenlendi:

Climpy

System.out.println("Hello world!");
En iyi cevaplar
2
Ruh hali
Çünkü daha güzel. :)

ChiaX

Team Arcenia
Emektar Üye
En iyi cevaplar
37
Ruh hali
Oyun pvpden ibaret değil üstüne çöp de değil ama iyi de değil En azından sol tık spamlamaktan iyidir ve de en güncel sürümlerde olmasa bile eski sürümlere göre daha yüksek fps alıyorum. Özellikle 1.12.2'de.
Bazıları da bu kadar yeniliğe ne gerek var minecraft minecraftlıktan çıktı vs. diyerek sevmiyor yeni sürümleri ki aşırı saçma bir sebep diğerleri gibi.

Kendisine katılıyorum. 1.8 oynayan çoğu oyuncu aslında Minecraft'ı eskidendir oynayan oyuncular. Yani yenilik istemiyorlar, onlar için Minecraft o. En azından benim fikrim bu yönde.

Nedemekkio

Taş Madencisi
En iyi cevaplar
5
Kendisine katılıyorum. 1.8 oynayan çoğu oyuncu aslında Minecraft'ı eskidendir oynayan oyuncular. Yani yenilik istemiyorlar, onlar için Minecraft o. En azından benim fikrim bu yönde.
Minecraft'a 2011'de beta 1.7 ile başladım taa o zamanlarda modlarla tanışınca vanilla oynamayı bıraktım.Beta 1.7'den beri modlu oynuyordum ilk defa 1.13'te vanillaya döndüm ve bu da benim görüşüm ama yapılan yenilikler oyunu berbat eden oynanışı bozan şeyler değil bence aksine oyundaki boşlukları doldurmuşlar