Bu gerçek mi?

I

Iskefiyeli18

Ziyaretçi
Konuyu gördüm yazasım geldi.
Cinler, insanlar ile bağlantı kurabilir, ha bu bağlantı dostluk tarzı bir şey olur mu bilmiyorum fakat insanlardan haberdar olabilirler. Bunun en büyük kanıtı, Kuran'ın insanlara indirilmiş olması. Eğer cinler insanlardan bilgi alamayacak olsaydı, onlara da ayrı bir kitap indirilmez miydi?
Fakat cinlerin bizden haberdar olabiliyor olması, bizi etkileyebilecekleri anlamına gelmiyor. Öyle olsa Kuran mucizesi insan olan Hz. Muhammed'e değil belki de bir cine inerdi.
Ekstra olarak, büyü yapmak bir ilimdir. Kuran'da falan da bahsedilir büyüden. Peygamber efendimizin büyü ile hasta edildiğine dair rivayetler vardır. Büyü yapmak ise burada yazıldığı gibi bardağa üfleyip içmek kadar basit değildir. Büyünün temelini "düğüme üflemek" oluşturur. Dabbe 6'yı izlemişseniz en başında adam yaptığı büyünün en sonunda bir düğüme üflüyor. Daha anlaşılır olsun diye örnek vermek istedim. Yani bardağa felak nas okuyup içmekle sadece okunmuş su içmiş olursunuz. Sevaptır belki ne bileyim.

CelilOguz

Kızıltaş Madencisi
En iyi cevaplar
0

MegaCrafter

Obsidyen Madencisi
En iyi cevaplar
0
Onun yerine saçını tarasa olmaz mı? Dua etmek bir işe yaramıyor.

ben de inanmıyorum açıkçası. çarpılcan yalanlarıyla korkmaya devam edin siz. :alkış:

3-4 yıldır çarpılmayı bekliyorum galiba, maşallah İşkur'un sırası bu kadar uzun sürmüyor. Ve komik olan da bununla ilgili hiçbir somut kanıt yokken hala kendini kandırman.
Cidden bu forumda bunların söylendiğine inanmıyorum. Çok ciddiyim.

I

Iskefiyeli18

Ziyaretçi
Çarpılmaya ben de pek inanmıyorum insanların hesabı ahirette görülür diye düşünüyorum.
Ama dua etmenin işe yaramadığını iddia etmek saçmalık. Tabii bu benim görüşüm.

Fun4IK

Zombi Katili
En iyi cevaplar
0
3-4 yıldır çarpılmayı bekliyorum galiba, maşallah İşkur'un sırası bu kadar uzun sürmüyor. Ve komik olan da bununla ilgili hiçbir somut kanıt yokken hala kendini kandırman.

Kadınlar iç güzelliğe gelmiyorlar.
Inanip inanmamak sana kalmis.bu arada ic guzllik kizlari etkilemesede arkadas cevreni genisletir[emoji5]

Sent from my HUAWEI Y600-U20 using Tapatalk

CelilOguz

Kızıltaş Madencisi
En iyi cevaplar
0
Inanip inanmamak sana kalmis.bu arada ic guzllik kizlari etkilemesede arkadas cevreni genisletir

Genişletebilir. Ama buradaki konu arkadaş çevresini arttırmak değil. Ve kendini kandırmanı de geçtim, o kadar ilgili kanıt bulunan Evrim teorisini reddediyorsun ama hakkında bir tane bile somut kanıt olmayan çarpılmaya inanıyorsun.
Neden? Minecraft forumu bile olsa görüş bildirmek için bir yer burası.

Ama dua etmenin işe yaramadığını iddia etmek saçmalık. Tabii bu benim görüşüm.

Sen bir tabağın içinde anca mikroskopla görünen bir sürü ufak bakteri oluştursan, o bakterilerin senden istediklerini yerine getirmeye uğraşır mısın? Hem de teker teker.

Fun4IK

Zombi Katili
En iyi cevaplar
0
Genişletebilir. Ama buradaki konu arkadaş çevresini arttırmak değil. Ve kendini kandırmanı de geçtim, o kadar ilgili kanıt bulunan Evrim teorisini reddediyorsun ama hakkında bir tane bile somut kanıt olmayan çarpılmaya inanıyorsun.

Sen bir tabağın içinde anca mikroskopla görünen bir sürü ufak bakteri oluştursan, o bakterilerin senden istediklerini yerine getirmeye uğraşır mısın? Hem de teker teker.
Tek Soru Tek Cevap:Allaha Inaniyormusun?

CelilOguz

Kızıltaş Madencisi
En iyi cevaplar
0
Tek Soru Tek Cevap:Allaha Inaniyormusun?

Teizm motifi olan herhangi bir tanrıya inanmıyorum. Deistik tanrıya da inanmıyorum, ama onun var olma ihtimali var. Dini inançlara kapalı birisi değilim, mantıklı gelirse ve gerçekten kanıtları varsa inanırım.

I

Iskefiyeli18

Ziyaretçi
O bakterilerin kendi kendine, hiçbir şey yokken oluşmaları daha mı mantıklı geliyor?

Fun4IK

Zombi Katili
En iyi cevaplar
0
Teizm motifi olan herhangi bir tanrıya inanmıyorum. Deistik tanrıya da inanmıyorum, ama onun var olma ihtimali var. Dini inançlara kapalı birisi değilim, mantıklı gelirse ve gerçekten kanıtları varsa inanırım.
Tek Cevap Dedim

Axel102

Hayalet Avcısı
En iyi cevaplar
6

Sen bu dünyada özür iraden ile yaratıldın ve bu dünya bir imtihandır.. Yaratıcı sana seçeneklerini sunmuş gerisini sana bırakmış;
Örnek olarak Zakir Naik'i izleyebilirsin..

Son düzenleme:

CelilOguz

Kızıltaş Madencisi
En iyi cevaplar
0
Sen bu dünyada özür iraden ile yaratıldın ve bu dünya bir imtihandır.. Yaratıcı sana seçeneklerini sunmuş gerisini sana bırakmış;
Örnek olarak Zakir Naik'i izleyebilirsin..

Zamanında yeterince dinledim bu adamın söylediklerini. Sevdiğim birisidir.

Oliver3765

Taş Madencisi
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
Bu mesajı al, kopyala 20 kere paylaş 20 kere beğen 20 defa cevapla bak ne olacak (Bir sürü kalp bide öpçük)
Koplayanlara selam