Bu sistemi alıyorum. Görüş ve önerileriniz?

Canberk1601

Ağaç Yumruklayıcı
En iyi cevaplar
0
Merhaba arkadaşlar, uzun süren araştırmalarım sonucunca bu sistemi almayı uygun gördüm.
Listede ekli olan RAM den 2 adet alacağım ve 8 GB olacak.
2 ekran kartı arasında kaldım fakat izlediğim ve incelediğim birçok inceleme/karşılaştırmalarda GTX 960 daha performanslı görünüyor. Yinede sizlere sormak istiyorum;
(GTX960 787TL - GTX760 755TL)

MSI GTX960 GAMING GDDR5 2GB 128Bit Nvidia GeForce DX12

Evga GTX760 SuperClock ACX GDDR5 2GB 256Bit Nvidia GeForce DX11.1

Bu arada bu sistem ile gta 5 gibi oyunları very high ya da high ayalarda akıcı bir şekilde oynayabilir miyim?

Sistem;

Kovalski

Hayalet Avcısı
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
şu an yaptiğin tek şey hayal böyle intarnette parça toplamakla olmaz git bir bilgisayarciya öyle fiyat hesapla aksi taktirde hep bir aksilik çıkar bunun cd romu var ses kartı var etherenet girişi var varda var

KebabReyiz

Obsidyen Madencisi
En iyi cevaplar
0
şu an yaptiğin tek şey hayal böyle intarnette parça toplamakla olmaz git bir bilgisayarciya öyle fiyat hesapla aksi taktirde hep bir aksilik çıkar bunun cd romu var ses kartı var etherenet girişi var varda var
Bilgisayarcıya gidip arkadaşın kazıklanmasını mı istiyorsun?
Bu arada gtx 960 i alın. Ve ramı corsair 4gb olarak değiştirin. Psuyu vs 550 olarak değiştirin.

MegaPlay

Kızıltaş Madencisi
En iyi cevaplar
0
Bilgisayarcıya gidip arkadaşın kazıklanmasını mı istiyorsun?
Bu arada gtx 960 i alın. Ve ramı corsair 4gb olarak değiştirin. Psuyu vs 550 olarak değiştirin.
GTX 960 için 550W PSU fazla değil mi?. 500W 80plus yeterli olur?

umut_

┌────────────┐ [ 1881 - 193∞ ] └────────────┘
En iyi cevaplar
0
Sistemin 2400 Gibi Bir Fiyata Denk Geliyor Ekrna Kartıyla Birlikte
Eğer Ram Tek Modül 8Gb Alıp Hem İlerde Upgrade İçin Hemde Fiyat İçin 50 L kadar Oradan Kar Edersin
Anakart B85 Gaming Pek Tercih Edilmez Güzelde Bir Kart Olduğunu Düşünmüyorum Zaten Sisteminizde OC Gerekmediği İçin Anakarta Fazla Paraya Gerek Yok
Anakartı H81m-P33 Yaparsan Daha Fazla Fiyattan Kısmış Olursun 150 TL Kadar
Eğer Birkaç Arkadaş Gibi Sizinde Kasa Takıntınız Vardır Diye Kasada Pek Oynama Yapmadım
Artan 200 TL İle Gaming Ekipman Almak Veya Bir 100 - 150 TL Sini Tekrar Koyarak 960 Serisinin 4G Modelini Alabilirsiniz Yada Artan Para Ve 150 - 200 TL Üstüne Siz Koyarak 970 Tiger Koyabilirsiniz Sisteme

Anakartta Dediklerinin Hepsi Mevcut Cd Rom İçin Ek Olarak 50 TL Ekler O Kadar Bir Sorun Olmuyor Ses kartıdır Falan Çok Eski Sistemlerde Kaldı Hepsi Anakartta Mevcut Artık Eğer Ses İşleriyle Uğraşıp Pc Ni Sütüdyo Gibi Kullanmıyorsan Ek Olarak Hiçbir Ses Kartıdır Falan Gerek Yok

Canberk1601

Ağaç Yumruklayıcı
En iyi cevaplar
0
Yorumlarınız için teşekkür ederim.
Kasa konusunda bir takıntım yok aslında fakat neredeyse araştırma yaptığım her yerde bu kasayı öneriyorlar, bu yüzden listeye onu dahil ettim. RAM konusuna gelirsek seçtiğim RAM in gerek CL8 olması gerekse çift modül olması CL9 ve tek modül RAM e göre daha fazla performans vereceğine inanıyorum. Önerilen kasa ile birlikte gelen 600W lık bir güç kaynağı fazla gibi geldi bana. Doğrusunu söylemek gerekirse topladığım bu sistemin ne kadar psu istediğini bilmiyorum aslında. Son olarak anakart konusuna değinmek istiyorum. Anakartın bir kaç özelliği beni kendisine çeken etkenler oldu aslında. Killer E2205, 4 slotlu olması, üzerinde bulunan ısı dağılımı yapan bir heatsink ve ekran kartıyla aynı marka olarak + görünümü. Bu yüzden fiyatını hak ettiğini düşünüyorum, çünkü ileride ramleri değiştirmek istediğimde 4 slotlu bir anakart bana daha uygun geliyor, diğer türlü anakartı da değiştirmek zorunda kalmak istemiyorum.

umut_

┌────────────┐ [ 1881 - 193∞ ] └────────────┘
En iyi cevaplar
0
Yorumlarınız için teşekkür ederim.
Kasa konusunda bir takıntım yok aslında fakat neredeyse araştırma yaptığım her yerde bu kasayı öneriyorlar, bu yüzden listeye onu dahil ettim. RAM konusuna gelirsek seçtiğim RAM in gerek CL8 olması gerekse çift modül olması CL9 ve tek modül RAM e göre daha fazla performans vereceğine inanıyorum. Önerilen kasa ile birlikte gelen 600W lık bir güç kaynağı fazla gibi geldi bana. Doğrusunu söylemek gerekirse topladığım bu sistemin ne kadar psu istediğini bilmiyorum aslında. Son olarak anakart konusuna değinmek istiyorum. Anakartın bir kaç özelliği beni kendisine çeken etkenler oldu aslında. Killer E2205, 4 slotlu olması, üzerinde bulunan ısı dağılımı yapan bir heatsink ve ekran kartıyla aynı marka olarak + görünümü. Bu yüzden fiyatını hak ettiğini düşünüyorum, çünkü ileride ramleri değiştirmek istediğimde 4 slotlu bir anakart bana daha uygun geliyor, diğer türlü anakartı da değiştirmek zorunda kalmak istemiyorum.
Biz Sana F/P Bir Örün İçin Diyorduk Dediğimiz Ram Tek Modül Olduğu İçin İlerde Upgradede +4 Veya +8 Sokarsın Kat Kat Yeter Sana Bu Yüzden Fazla bir şey Etkilemez Ram Ve Anakart İçin İllaha Alacağım Diyorsan bir şey Diyemem
Kasada 600 W Fazla Ama Zelman Kasa İstediğin İçin Kazır Montajlı Zelman Modüllü bir şey Aldım Aldığın 500w İle Aynı Fiyata Denk Geliyor Eğer İllaha Alacağım Diyorsan Ek Olarak 200TL Kadar Fazladan Para Vermiş Oluyorsun Senin Seçimin
Z97 Gaming Alıpta G3258 İşlemci Takmak Gibi Bir Durum Çok Fazla Anakarta Önem Vermek Genede Senin Seçimin Fiyattan Kısma Amaçlı Birkaç Öneriydi Pek Farkına Bile Varmayacağın

Canberk1601

Ağaç Yumruklayıcı
En iyi cevaplar
0
Aslında konu içeriğini biraz değiştirmek istiyorum, ekran kartını msi gtx960 olarak belirledim fakat listeden anakart ve güç kaynağını çıkardım.

MSI B85 Gaming anakart eklemiştim listeye fakat her yerde bu anakartı değiştirmemi önerdiler. "Oyun bilgisayarı diziyorum, MSI ve Gaming yazan bir anakartı neden önermiyorlar?" diye sordum kendime hep fakat bir cevap bulamadım.

Bu kart yerine MSI H97 PC Mate önerdiler fakat araştırdığım üzere yine bu forumda bulunan bir arkadaşın yazdığı bir cevapta bu anakartın ses kalitesinin iyi olmadığını okudum. Aksine benim istediğim iyi bir ses kalitesi, çünkü oyun videoları çekiyorum ve arkada bir cızırtı olmasını istemem. Bu demek değil ki ömür boyu anakartın kendi ses kartına bel bağlayacağım. Ses kartı kendi içerisinde olan bir usb mikrofon alana kadar mecbur bu şekilde devam edeceğim.

MSI B85 Gaming anakart kullanan arkadaşlar bu konu altından beni bilgilendirirse gerçekten çok sevinirim ya da önereceğiniz diğer anakartları kullanan arkadaşlar.
Benim istediğim; vereceğim fiyata göre iyi bir performans. Sırf marka ya da görünüm için para ödemek istemiyorum.

Güç kaynağı olarak belirlediğim bir psu yok bu sistemi sorunsuz bir şekilde çalıştıracak 80+ bir psu istiyorum. Fakat söylemek istediğim bir şey var. Bu sistemi 400w 80+ bir psu çalıştırabilecekken sırf geleceğe dönük olarak 500,550 ya da 600w bir güç kaynağı önermeyin lütfen. Olabildiğince fiyattan kısıp performansa önem vermek istiyorum, bu yüzden görünüm benim için hiç önemli değil.

Kısacası sizlerden istediğim, bu sisteme gidecek bir anakart ve tüm bunları sorunsuz çalıştıracak 80+ psu.
Son olarak lütfen önereceğiniz donanımları neden önerdiğinizi de belirtirseniz gerçekten çok sevinirim. birçok yerde konu açtım ve sadece "bunu al" diye önerilen parçalar hakkında sabahlara kadar araştırma yapmak zorunda kaldım. Anakart olarak halâ b85 gaming konusunda ısrarlıyım lütfen bu konuda beni bilgilendirirseniz sevinirim.

Uzun bir yazı oldu farkındayım, lütfen affedin. Fakat ilk kez sistem toplayacağım ve kötü sonuçlanmasını istemiyorum.
Şimdiden tüm herkese teşekkür ederim.

Bu arada listenin şu an ki durumu:

Canberk1601

Ağaç Yumruklayıcı
En iyi cevaplar
0
http://www.vatanbilgisayar.com/cooler-master-rs-550-silent-pro-gold-80plus-550w-guc-kaynagi.html

Bunu alip Rami 8gb yaparsanız. daha iyi olacaktır.
Birde ben 960 önermem yani, 970 alin yada gtx 780 falan bakın.
Çok özür dilerim fakat "adet" yazan kısma bakmak neden bu kadar zor? birçok yerde konu açtım ama herkes bu kısma takıyor, 2 adet alacağım ve 8 GB olacak. Ayrıca son mesajımda sadece anakart ve psu önerisi istedim, verdiğim bütçeye rağmen siz bana gtx 970 ya da gtx 780 alın diyorsunuz.

KeremTokgz

Demir Madencisi
En iyi cevaplar
0
Çok özür dilerim fakat "adet" yazan kısma bakmak neden bu kadar zor? birçok yerde konu açtım ama herkes bu kısma takıyor, 2 adet alacağım ve 8 GB olacak. Ayrıca son mesajımda sadece anakart ve psu önerisi istedim, verdiğim bütçeye rağmen siz bana gtx 970 ya da gtx 780 alın diyorsunuz.
Benimde sana önerim eğer böyle uzun bir mesaj yazıyorsanız önemli yerleri bunun gibi siyah yapmanız iyi olucaktır.