Bu tür bir şey sunucuyu yavaşlatır mı?

Xosmuits

Kızıltaş Madencisi
En iyi cevaplar
5
Ruh hali
Örnek olarak bir Skriptte, 68400 saniye falan beklemesini istersek, ya da bunun 30 katı falan, sunucu yavaşlar mı, lag olur mu?
Kod:
wait 68400 second

Axel102

Hayalet Avcısı
En iyi cevaplar
6
Sunucu yavaşlamazda bu sıfırlanır zaten server 68400 saniye açık tutabileceğine eminmisin ?

GameKingTr59

Lapis Toplayıcısı
En iyi cevaplar
0
Sunucu 1 gün açık kalamayacak mı ?

Xosmuits

Kızıltaş Madencisi
En iyi cevaplar
5
Ruh hali
Sunucu yavaşlamazda bu sıfırlanır zaten server 68400 saniye açık tutabileceğine eminmisin ?
68400, 1 gün ediyor, peki bir şey daha soracağım, şu an dediğinizden yola çıkarak, eğer sıfırlanırsa bu Skript'i de etkiliyor mu? Mesela 68400 saniye başladı, sunucu sıfırlanınca tekrar başa mı alıyor kaldığı yerden mi devam ediyor?

SteveStifler

Ağaç Yumruklayıcı
En iyi cevaplar
0
1 gün 86400 saniye ediyor. Kat etmeniz gereken daha çok yol var, çok erken başlamışsınız. Her önüne gelen bilgisizce sunucu kiralayıp oyun kurulumu yaparsa vay halimize. İnternetten video izleyip yapmakla veya başkalarına yaptırmakla olmuyor.

SweetNetwork

Kızıltaş Madencisi
En iyi cevaplar
0
68400, 1 gün ediyor, peki bir şey daha soracağım, şu an dediğinizden yola çıkarak, eğer sıfırlanırsa bu Skript'i de etkiliyor mu? Mesela 68400 saniye başladı, sunucu sıfırlanınca tekrar başa mı alıyor kaldığı yerden mi devam ediyor?
Evet öncelikle çay alayım. :cay:

Öncelikle 1 Gün süre başladı diyelim. Bu süre zarfında bir kere bile reset gelirse sisteminde ağır açıklar meydana gelir.

Örneğin; Deneme viplik yaptığınızı düşünelim. 1 Gün sonra karakterin vipini geri alacağız. Fakat bu süre zarfında reset geldi. Karakter sınırsız VIP olur. Saniye ise hiçbir şekilde ilerlemez devam etmez. Tak diye kesilir. Ve sonraki komut dizini çalışmaz.

Bunu hatasız yapmanın birkaç yolu var.
Sade hali > Sunucuda lag yapmaz, Bug yapar.

DİKKAT > Örneğini ben verirsem sana yardımdan çok zararım olur. Seni araştırmaya teşvik ediyorum.
Örneklerine bakabileceğin skriptler " Online time , Mute skript. " gibi..

Önemli olan, senin verdiğim başlıkları araştırıp çözüme ulaşmandır. Ben bu dağları çok uzun zaman önce aştım.

Sunucu 1 gün açık kalamayacak mı ?
Türk minecraft sunucu sektörü genellikle 1 gün açık kalamıyor. Sebebi ise ya bot yediğinden ya crash yediğinden ya da otomatik reset dediğimiz sistem yüzünden.

Zaten bugün yemezsen yarın yersin bot veya crashı. Yada illaki bir gün kapanıp tekrar açılacak o sunucu.
İşte o zaman hata oluşur. Sen 1 yıllık sunucu kiraladın 1 yıl boyunca bir kere bile kapatmadan - reset atmadan açık tutabiliyorsan sunucuyu ne güzel. Muhtemelen yakarsın belleği.

1 gün 86400 saniye ediyor. Kat etmeniz gereken daha çok yol var, çok erken başlamışsınız. Her önüne gelen bilgisizce sunucu kiralayıp oyun kurulumu yaparsa vay halimize. İnternetten video izleyip yapmakla veya başkalarına yaptırmakla olmuyor.
Kişi öğrenmeyi deniyor. Beleşçilik yapmıyor öyle değil mi? Kime yardım etmen gerektiğini şaşırmışsın.

Son düzenleme:

GameKingTr59

Lapis Toplayıcısı
En iyi cevaplar
0
Türk minecraft sunucu sektörü genellikle 1 gün açık kalamıyor. Sebebi ise ya bot yediğinden ya crash yediğinden ya da otomatik reset dediğimiz sistem yüzünden.

Zaten bugün yemezsen yarın yersin bot veya crashı. Yada illaki bir gün kapanıp tekrar açılacak o sunucu.
İşte o zaman hata oluşur. Sen 1 yıllık sunucu kiraladın 1 yıl boyunca bir kere bile kapatmadan - reset atmadan açık tutabiliyorsan sunucuyu ne güzel. Muhtemelen yakarsın belleği.
Kendim VDS kullanıyorum. Sunucu 2 gün 12 saat uptime yaptıktan sonra reset atıyor. (Plugin hataları yüzünden) Yani 1 günden fazla uptime yapabiliyorum. Bu herkes için geçerli bir şey değil tabii ki.

SweetNetwork

Kızıltaş Madencisi
En iyi cevaplar
0
Kendim VDS kullanıyorum. Sunucu 2 gün 12 saat uptime yaptıktan sonra reset atıyor. (Plugin hataları yüzünden) Yani 1 günden fazla uptime yapabiliyorum. Bu herkes için geçerli bir şey değil tabii ki.
Hiçbir şey değişmez. Peki resetinize 2 saat kala veya 5 saat kala birisi gelse deneme vip alsa ne olacak?
Sonuçta onun için yeni bir sayaç başlatılıyor ve o hata yaşayacak. Her saniye yeni bir deneme vip gelme olasılığı var.
O yüzden 1 yıl bile açık tutsanız 1 yılın sonuna yaklaştığınızda deneme vip alan kişi buga girer.

Hemkineki

Sudan Çıkmış
En iyi cevaplar
0
Çoğunuz VIP ZERO yü biliyorsunuz süreli VIP Plugini çoğu kişi bunun Wait tarzı bir mantıkla çalıştığını sanıyordu Skript ile Her gün 1 eksiltip 30 0 A indiğinde Vip aldırıyor gibi şeyler yapıldı fakat hepsinin mantığı yakmıştı aslında ilk başlarda bende böyle bir şey sandım fakat sonradan kafama dank etti şu şekilde çalışıyordu alındığı tarihi kaydediyor VE ona yazdığı gün kadar ekleyip her Plugin loadı gibi birşeyde günü kontrol edip Configde öyle bir bitiş günü varsa Manuadd defaault yapıyordu kişiyi bildiğim kadarıyla Skript adlı Pluginin özelliklerinde tarih saat alma vs. Var sende bu tarz bir şey deneyebilirsin istersen hem daha rahat olur Lag vs. De yaratmaz

korkugunu

Kızıltaş Madencisi
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
Çoğunuz VIP ZERO yü biliyorsunuz süreli VIP Plugini çoğu kişi bunun Wait tarzı bir mantıkla çalıştığını sanıyordu Skript ile Her gün 1 eksiltip 30 0 A indiğinde Vip aldırıyor gibi şeyler yapıldı fakat hepsinin mantığı yakmıştı aslında ilk başlarda bende böyle bir şey sandım fakat sonradan kafama dank etti şu şekilde çalışıyordu alındığı tarihi kaydediyor VE ona yazdığı gün kadar ekleyip her Plugin loadı gibi birşeyde günü kontrol edip Configde öyle bir bitiş günü varsa Manuadd defaault yapıyordu kişiyi bildiğim kadarıyla Skript adlı Pluginin özelliklerinde tarih saat alma vs. Var sende bu tarz bir şey deneyebilirsin istersen hem daha rahat olur Lag vs. De yaratmaz
Tam olarak mantığı öyle zaten başka türlü olunca saçma oluyor tarihi kaydedip üstüne zamanı koyması en güzel yöntem. Skript ilede yapılabilir dediğin gibi.

Xosmuits

Kızıltaş Madencisi
En iyi cevaplar
5
Ruh hali
Hepinize yorumlarınız için teşekkür ediyorum, gerekli cevabı aldım, teşekkürler tekrardan.