Büyük Redstone Sistemleri Çalışırken FPS'in Aşırı Derecede Düşmesi

Opysium

Taş Madencisi
En iyi cevaplar
0
Oyunu oynarken her şey gayet normal, 60FPS sabit oynuyorum (Daha da fazla olabiliyor tabii ama Vsync açık o yüzden sabit.) ancak redstone devreleri açık iken FPS yüksek oranda düşüyor. Redstone, Huni, Comparatör, Repeater gibi şeylerden çok Piston ve Sticky Piston açılırken veya kapanırken FPS drop oluyor. Bir iki tane çalışırken bir şey olmuyor ama 30-40 tane çalıştırırken çok sorun olmaya başlıyor. Tek seferlik çalışmalarda FPS 5'e kadar düşüp tekrar 60'a sabitleniyor ama clock şeklinde çalışıyorsa sürekli olarak 5-10FPS oluyor.

Konu RAM arttırma ile alakalı değildir lütfen RAM arttır vs. demeyiniz.
Optifine yükledim ve her şeyi en düşük ayarlara çektim, sorun devam ediyor.
İşlemci kullanımı bu sistemler çalışırken doğal olarak matematik hesaplamalarından dolayı vs. artmakta ancak %100'e ulaşmıyor yani işlemci darboğazı buna sebep değil, bununla ilgili de fikir sunmayınız.

Exqarr

Kömür Madencisi
En iyi cevaplar
0
Tabi düşer, çoğu kişinin bilgisayarında büyük sistemler çalışırken fps düşer.

Kovalski_Eyes

Kızıltaş Madencisi
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
evet benim sunucularda kullandığım tuzaklardan birisi adamların pcsini kitleyip kesiyorum xD. sadece factionlarda falan yapıyorum ama bunda zeka yok kendime hakaret .s

fps'i en iyi kitleyen hamle zırh giyili bi armor standı yukarıya fırlatmak ve bunu spamlamak

Opysium

Taş Madencisi
En iyi cevaplar
0
Yalnız bu dediğim olay eskiden olmuyordu, 100 tane piston çalıştırsam bile kasma olmazdı.

DoganayB

Sudan Çıkmış
En iyi cevaplar
0
Bunun olması normaldir. Daha önceden kasma sorunu olmamasının sebebi de eğer 1-2 yıl önceden bahsediyorsan bilgisayar veya dizüstü bilgisayarının her geçen sene değerini kaybetmesindendir diye düşünüyorum. Kullandığın Minecraft sürümü de FPS için değişiklilik gösterebilir. Minecraft'a görev yöneticisinden öncelik ata ve Minecraft içinden oyuna Ram vermeyi dene. Belki az da olsa işine yarayabilir.
Başka bir şey aklıma gelmiyor.

Opysium

Taş Madencisi
En iyi cevaplar
0
Bunun olması normaldir. Daha önceden kasma sorunu olmamasının sebebi de eğer 1-2 yıl önceden bahsediyorsan bilgisayar veya dizüstü bilgisayarının her geçen sene değerini kaybetmesindendir diye düşünüyorum. Kullandığın Minecraft sürümü de FPS için değişiklilik gösterebilir. Minecraft'a görev yöneticisinden öncelik ata ve Minecraft içinden oyuna Ram vermeyi dene. Belki az da olsa işine yarayabilir.
Başka bir şey aklıma gelmiyor.
RAM ile alakalı olmadığını söyledim yukarıda, F3 menüsü ile ilgili her türlü bilgiye sahibim ayrıca redstone çalışırken iş yükü RAM'e değil işlemciye bindirilir çünkü redstone MB'ların işlenmesi ile değil matematik hesabının yapılması ile gerçekleşir. İşlemci de %100 kullanıma ulaşmıyor bu sistemler çalışırken.

java10

kız çava bana kahve yap
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
işlemci %100 load olması önemli değil işlemcinin kötü olması gayet yeterli %100 kullanmasa bile işlemci hızı düşükse zaten fpsin düşer