Bug Skripti ASLA ASLA BUG YOK !

ProMertCanYT

Kömür Madencisi
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
Merhaba arkadaşlar basit bir kod ile bug önleyeci yaptım. Bütün bugları sonuna kadar kaldırır bundan eminim. Bunu asıl yapma amacım çoğu sunucuda komutlar engelleniyor ve oldukça uzun bir kod çıkıyor ortaya buda iyi sonuçlar vermiyor ve onda tek tek komut ekleyip engelliyoruz ayrıca oyuncuların kullanmaması gereken komutlar çok var ve bunu çoğu kişi bilmiyor bu yüzden on command ile komut engelleme yerine daha kullanışlı daha avantajlı mantık ile sorunu çözebiliriz.

Skript amacı;
Belirlediğimiz komutlardan başka komutların kullanılmaması sağlanmak bu şekilde komut buglarını %100 kapatmış oluruz.

Kod:
on command:
    command sender is player
    if player has permission "komut.oyuncu":
        command isn't "Spawn":
            cancel event
            message "&3&lR&e&lS&c&lTR &8&l> &7Bilinmeyen komut &c! &7Kullanabileceğiniz komutlar için &e/Komutlar &7yazın.!"
            stop
    if player has permission "komut.vip":
        command isn't "ada" or "spawn":
            cancel event
            message "&3&lR&e&lS&c&lTR &8&l> &7Bilinmeyen komut &c! &7Kullanabileceğiniz komutlar için &e/Komutlar &7yazın.!" 
            stop
[ Command isn't "spawn": ] kısmına komut eklemek için [ or "KOMUT" ] yazarak ekliyebiliriz örnek;
Command isn't "spawn" or "fly":
Yetkiyi ayarlamak için [ if player has permission "komut.oyuncu" ] kısmındaki 'komut.oyuncu' u değiştirebilirsiniz
Skript in çalışması için ayarladığınız oyuncu komutlarının permini oyuncu rütbesine ayarladığınız vip komutlarının permini ise vip rütbesine ekleyiniz.
Başka rütbeleriniz için komut ayarlamak istiyorsanız. kopyala yapıştır yapabilirsiniz.

Pledix

Kızıltaş Madencisi
En iyi cevaplar
0
Bunun yerine bir yaml list üzerinden komut listesi çekilebilir daha temiz ve kısa bir kod yazılabilir.

MhaWTHoR

Obsidyen Madencisi
En iyi cevaplar
1
Kullanışsız, diyelim sunucuda 100 tane komut var hepsini tek tek girmek zorundayım, uğraşılmaz.
Oyuncu grubuna eklersin gerekli permleri olur biter.

ProMertCanYT

Kömür Madencisi
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
Kullanışsız, diyelim sunucuda 100 tane komut var hepsini tek tek girmek zorundayım, uğraşılmaz.
Ama yetki istemeyen komutlar var açıkçası ben sunucumda kullaniyorum ve butun komutlari eklemek sorunlu degil ana komutu ekleyince olay bitiyor. Mesela /is bunu ekle sadece diger ada komutlarinin hepsi calisiyor .
Perm ile yapınca oyuncuların bilmemesi ve kullanmamasi gereken komutlar oluyor ve oyuncular bunlarin bazilarini kullaniyor eminim siz bunlarin cogunu bilmiyorsunuzdur.
[automerge]1525097044[/automerge]
Bunun yerine bir yaml list üzerinden komut listesi çekilebilir daha temiz ve kısa bir kod yazılabilir.
Tam anlamadım daha detayli anlatır mısınız?

MhaWTHoR

Obsidyen Madencisi
En iyi cevaplar
1
Ama yetki istemeyen komutlar var açıkçası ben sunucumda kullaniyorum ve butun komutlari eklemek sorunlu degil ana komutu ekleyince olay bitiyor. Mesela /is bunu ekle sadece diger ada komutlarinin hepsi calisiyor .
Perm ile yapınca oyuncuların bilmemesi ve kullanmamasi gereken komutlar oluyor ve oyuncular bunlarin bazilarini kullaniyor eminim siz bunlarin cogunu bilmiyorsunuzdur.
[automerge]1525097044[/automerge]

Tam anlamadım daha detayli anlatır mısınız?
Engellenmesi gereken komutlar engellenmemesi gereken komutlardan daha azdır bu yüzden sadece engellenmesi gereken komutlar engellenmelidir.
Garantiye almak için (ki bu senin bilmediğimi söylediğin komutları bilmediğini gösterir) sadece belli komutların kullanılmasına izin vermek saçmalıktır.
Ha yine de böyle yapacağım diyorsan denildiği gibi yml ekle kesinlikle, öyle daha rahat olur.

ProMertCanYT

Kömür Madencisi
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
Engellenmesi gereken komutlar engellenmemesi gereken komutlardan daha azdır bu yüzden sadece engellenmesi gereken komutlar engellenmelidir.
Garantiye almak için (ki bu senin bilmediğimi söylediğin komutları bilmediğini gösterir) sadece belli komutların kullanılmasına izin vermek saçmalıktır.
Ha yine de böyle yapacağım diyorsan denildiği gibi yml ekle kesinlikle, öyle daha rahat olur.
Yml daha etkili olabilir onu bilmiyorum tam. Benim aklima bu geldi. Ve buna 20 -25 tane kokut ekledim sadece oyuncu için ama engellesigik komutlar 30 u gexiyor ben careyi bunda buldum diğer yontemlerde olabilir ama onlar kadar bu etkili olucaktır eminim.

FuryRS

Elmas Madencisi
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
Bu görüşüne katılmıyorum çünkü yetki eklerkende uğraşacak. Mantıklı ve basit bir sistem. Ancak her halükarda skriptten kasıtlı sorunlar yaratacaktır. Detaylandırırsak birkaç oyuncu aynı anda komut girdiğinde donmalar hatta bazen bu skript bile çalışmayacaktır.

ProMertCanYT

Kömür Madencisi
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
Bu görüşüne katılmıyorum çünkü yetki eklerkende uğraşacak. Mantıklı ve basit bir sistem. Ancak her halükarda skriptten kasıtlı sorunlar yaratacaktır. Detaylandırırsak birkaç oyuncu aynı anda komut girdiğinde donmalar hatta bazen bu skript bile çalışmayacaktır.
Peki bunu plugin ile kodlasam bu tür donmalar olur mu ? Yada donmamasi için skripte bir sey yapilabilir mi

FuryRS

Elmas Madencisi
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
Peki bunu plugin ile kodlasam bu tür donmalar olur mu ? Yada donmamasi için skripte bir sey yapilabilir mi
Skriptte yapabileceğin pek bir şey yok. Ancak java mantığıyla önüne geçebilirsin. Bunu basit bir görüş olarak düşünebilirsin ancak basit bir örnekle açıklamak gerekirse. Bir mağazada çalışan 2 kişiyi düşün. Bu iki kişiden biri güvenlik elemanı diğeriyse mağaza sahibi. Satılan ürünleri en iyi hangisi bilir? Mağaza sahibi mi güvenlik mi? Tabii ki mağaza sahibi. Javayı da bu senaryoda mağaza sahibi yerine koyabilirsin. Detaylar için:

Discord: Halil#4439

ProMertCanYT

Kömür Madencisi
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
Skriptte yapabileceğin pek bir şey yok. Ancak java mantığıyla önüne geçebilirsin. Bunu basit bir görüş olarak düşünebilirsin ancak basit bir örnekle açıklamak gerekirse. Bir mağazada çalışan 2 kişiyi düşün. Bu iki kişiden biri güvenlik elemanı diğeriyse mağaza sahibi. Satılan ürünleri en iyi hangisi bilir? Mağaza sahibi mi güvenlik mi? Tabii ki mağaza sahibi. Javayı da bu senaryoda mağaza sahibi yerine koyabilirsin. Detaylar için:

Discord: Halil#4439
Sağol gayet mantıklı bunu pluginerime yaptırabilirim. Fakat 5 plugin yazıyor ne yaziyor bende bilmiyorum zaten sizin gibi usta değil dilerseniz size yaptirmak isterim.

Aerenn

Zombi Katili
En iyi cevaplar
0
@ProMertCanYT senin bu yapmaya çalıştığının biraz daha gelişmişini geçen hafta Java ile kodladım :DAerennY#4976 eklersen kodları gösterebilirim veya yeni şeyler ekleyebiliriz.

MhaWTHoR

Obsidyen Madencisi
En iyi cevaplar
1
Yetki eklemeye de uğraşacak doğru ama bunda da komutları eklemeye uğraşacak.
Aslında arasında pek bir fark yok

ProMertCanYT

Kömür Madencisi
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
Yetki eklemeye de uğraşacak doğru ama bunda da komutları eklemeye uğraşacak.
Aslında arasında pek bir fark yok
Aynn birebir aynı gibi ama bunun plugin versiyonu ne lag yapar nede sorun gayet iyi çalışır ve olursa plugin halini kullanacagim ben

MhaWTHoR

Obsidyen Madencisi
En iyi cevaplar
1
Aynn birebir aynı gibi ama bunun plugin versiyonu ne lag yapar nede sorun gayet iyi çalışır ve olursa plugin halini kullanacagim ben
CommandBlock.jar
Üstünkörü yaptım.
İçerisinde config sistemi var vip'lerin girebileceği komutları, vip ve oyuncu permini ayarlayabiliyorsun.
Belki geliştiririm piyasada çok var böyle ama.
Bu arada denedim sorun çıkmadı.