Yardım Bukkit Ve Spigotta ki çoğu pluginin 1.8 olması

Atomus

Sudan Çıkmış
En iyi cevaplar
0
Merhabalar herkese ben yeni(acemi) bir server tasarımcısıyim ama karşılaştığım bir sorun var ben sunucumu 1.8.9 yapmak istiyorum ama pluginere baktığımızda hepsi 1.8 1.8.3 1.8.2 1.9 bir türlü 1.8.9 yok acaba bana genel bir bilgi verebilir misiniz ? Hani işte 1.8.3 indir zaten 1.8.9 a uyumlu. Örneğin ben şu an essentialsx chestcommamds vs kuruyorum yazıyorum ama 1.8 bunlari deneyim olsun diye 1.8 de yaziyorudum ama baktim ki 1.8.9 sürümleri yok yardiminiza ihtiyacım var teşekkürler

LavivaSurvival

IP: LavivaNW.Keyubu.Com
En iyi cevaplar
2
Ruh hali
reis merak etme 1.8 yazan pluginler 1.8.x sürümlerinde sorunsuz çalışır.​

Exkaar

YASAKLANDI
En iyi cevaplar
35
EssentialsX (1.8-1.14 sürümlerinde çalışır.) : EssentialsX

Spigotta sürümler eklenti sayfasında bu kısımda yazar:
123815

Bukkitte sürümler eklenti sayfasının file kısmında yazar:
123816

Sürümünüze uyan eklentinin çalışmaması gibi bir durum söz konusuysa sunucunuzun alt yapısından (spigot,paper v.b), eklentinin eski olmasından, eklentinin çakışmasından olabilir.

LifeMCServer

Nether Yerlisi
En iyi cevaplar
98
Ruh hali
Minecraft 1.8.9 sunucu sürümü yoktur. Minecraft 1.8.9 client only update'dir. Yani 1.8.8'de clientlerde olan bazı realms buglarını çözmek için çıkmıştır. Yani sonuç olarak Minecraft/Bukkit/Spigot 1.8 ile uyumlu olan birçok plugin 1.8.8 ile de çalışır.

Versiyon numaralarındaki son kısma patch versiyonu denir. Yani mesela 1.8.8'de ki en sondaki 8 patch versiyonudur. Patch versiyon arttığında geriye dönük uyumluluk çok büyük ihtimalle bozulmaz. Bu nedenle mesela 1.8(.0)'da çalışan bir eklenti, 1.8.8'da da çalışacaktır.

Eklentileri genellikle bukkit yerine spigot'dan indir, 1.8 sürümü olmayan eklentilerin yanına 1.8, reloaded, recode tarzı şeyler ekleyip aratabilirsin.

Essentials konusunda Essentials yerine EssentialsX kullan, /pl yazdığında Essentials olarak görünür (uyumluluk amaçlı) ama EssentialsX daha performanslıdır ve sürüm desteği daha fazladır.