Buscuss Craft - Avatar - İlerleyiş Oylaması

İlerleyiş Değişikliği

• Eskisi gibi kalsın

Kullanılan: 9 69.2%
  • Değişikliğe gitsin

Kullanılan: 3 23.1%
  • Değişikliğe gidilsin ama element değiştirme olsun -birkaç defalığına da olsa-

Kullanılan: 1 7.7%

• Kullanılan toplam oy
    13

Xosmuits

Kızıltaş Madencisi
En iyi cevaplar
5
Ruh hali
Merhaba arkadaşlar, geçen yaz tamamen hazır bir şekilde sunucumuzu açmıştık; lakin okulların başlaması, sunucu ücretini karşılayamama ve oyuncu eksikliği nedeniyle sunucuyu bir sonraki yaz tekrar açma sözüyle kapatmıştık, ve şimdi hazırlıklara tekrar başlıyoruz!

Ama sunucuyu ciddi derecede değiştirecek bir karar aldık, daha doğrusu ortaya koyduk. Lakin bu kararı yürürlüğe koymadan önce bu sunucuda oynayacak olan oyuncuların fikirlerini almak istedik, keza sizin düşüncelerinizi önemsemeden böyle bir şeye kalkışmak büyük problemlere sebep olabilirdi.

Sunucuyu daha önce duymamış olanlar için eski sunucu tanıtım konusuna gitmek için tıklayınız.

Şimdi aklımızdaki değişiklikten bahsedelim. Önceden sunucuya girdiğiniz anda ücretli yetenekler dışında elementiniz tüm yetenekleri açık oluyor ve bunları dilediğiniz gibi seçebiliyor, istediğiniz kombinasyonları üreterek bunları kullanabiliyordunuz. İşte değişiklik yapmak istediğimiz nokta tam burası! Sunucu oynanabilirliğini arttırmak amacıyla bu yetenekleri direkt değil de görevler ile elde edilmesini sağlamak istedik. Basitçe şu şekilde planladık: Girişte tüm elementler kabaca tanıtılacak ve bundan sonra size elementinizi bir daha değiştirmemek şartıyla -önceden dilediğiniz kadar değiştirebiliyordunuz- elementinizi seçmeniz istenecek. Ardından elementinizi seçeceksiniz ve bizim belirlediğimiz temel 3 yetenek ile başlayacaksınız. Ardından görevler yaparak belirlediğimiz sırada yeni yetenekler açacaksınız. Açtığınız yetenek ve yaptığınız görev sayısına göre rütbeler elde edeceksiniz. İşte sorumuz geliyor! Sizce eskiden olduğu gibi tüm yetenekler girdiğiniz anda açılsın mı; yoksa görevlerle yetenekler tek tek ve sırayla mı açılsın?

Oylama bitiş tarihi: 20.05.2017

Verilen oylar dışında fikirlerinizi konu altında belirtirseniz memnun oluruz, ilginiz için teşekkürler!
Taglist: @SurvivalMan

Son düzenleme:

TMBC_Benders

Ağaç Yumruklayıcı
En iyi cevaplar
0
Benim düşüncemi sorarsanız bu fikir tamamen yanlış. Nedeni de şu;
Bu fikir bana göre sadece Oyuncu kaybetmenizi sağlar. Ayrıca bu kadar çalışıp bir yetenek için tüm günümüzü harcamak yerine kendi slotlarımızı belirleyerek bükücülüğümüzü geliştirmek daha eğlendirici olur. Eskiden BuscussCraft Avatar Sunucusu gerçekten çok gelişmişti. Bu gelişimi riske atmak yersizdir.

Xosmuits

Kızıltaş Madencisi
En iyi cevaplar
5
Ruh hali
Benim düşüncemi sorarsanız bu fikir tamamen yanlış. Nedeni de şu;
Bu fikir bana göre sadece Oyuncu kaybetmenizi sağlar. Ayrıca bu kadar çalışıp bir yetenek için tüm günümüzü harcamak yerine kendi slotlarımızı belirleyerek bükücülüğümüzü geliştirmek daha eğlendirici olur. Eskiden BuscussCraft Avatar Sunucusu gerçekten çok gelişmişti. Bu gelişimi riske atmak yersizdir.
Yetenekleri elde ediş zorluğu git gide artacak, yani ilk gün birkaç yeteneği açabilecek durumda olacaksınız. Eğer bu şekilde yaparsak sunucuda ilerleyen zamanlarda sıkılma gibi bir durum olmaz diye düşündük.

TMBC_Benders

Ağaç Yumruklayıcı
En iyi cevaplar
0
Yetenekleri elde ediş zorluğu git gide artacak, yani ilk gün birkaç yeteneği açabilecek durumda olacaksınız. Eğer bu şekilde yaparsak sunucuda ilerleyen zamanlarda sıkılma gibi bir durum olmaz diye düşündük.
Bence bu plan işleme koyulursa sunucuda eğlenmek çok zor olacak. Pasif özellikli survival sunucunuzda da buna benzerdi. Bizzat ben kendim bir sunucunun bu tarz bir karar aldığında çöktüğüne şahit oldum.

Xosmuits

Kızıltaş Madencisi
En iyi cevaplar
5
Ruh hali
Bence bu plan işleme koyulursa sunucuda eğlenmek çok zor olacak. Pasif özellikli survival sunucunuzda da buna benzerdi. Bizzat ben kendim bir sunucunun bu tarz bir karar aldığında çöktüğüne şahit oldum.
Bahsenttiğiniz sunucu ve bizim sunucumuz arasında pek çok farklar olabilir, sadece belirli bir ilerleyişe göre yorum yapmak ya da öngörüde bulunmak biraz saçma geldi açıkçası. Her hâlükarda oyların dediği olacak.

MelihSivgan

Ağaç Yumruklayıcı
En iyi cevaplar
0
Eskisi gibi kalsın, fakat paket sürelerinde değişikliğe gidilirse iyi olur.

Xosmuits

Kızıltaş Madencisi
En iyi cevaplar
5
Ruh hali
Eskisi gibi kalsın, fakat paket sürelerinde değişikliğe gidilirse iyi olur.
Şu an için satılan şeylerde herhangi bir değişikliğe gitmeyi düşünmüyoruz, açılmadan önce tekrar bir gözden geçiririz elbet.

admiraldus

YASAKLANDI
En iyi cevaplar
0
Kesinlikle yeni sistem gelmeli. Oyunda tek yapabildiğimiz arenada dövüşmekti. Biri olmayınca yapacak hiçbir şey olmuyor ek olarak sunucunun %99'u test arenasında yetenek geliştiriyordu. Ben sizin sunucuda bir iki gün oynadıktan sonra ******* derecesinde sıkılmıştım.

TMBC_Benders

Ağaç Yumruklayıcı
En iyi cevaplar
0
Kesinlikle yeni sistem gelmeli. Oyunda tek yapabildiğimiz arenada dövüşmekti. Biri olmayınca yapacak hiçbir şey olmuyor ek olarak sunucunun %99'u test arenasında yetenek geliştiriyordu. Ben sizin sunucuda bir iki gün oynadıktan sonra ******* derecesinde sıkılmıştım.
Aslında sadece öyle değil. Yeni sistemin gelmesi sadece oyunu bozar. Turnuvalarda haksızlık ya da adaletsizlik mutlaka olur. Ayrıca eskiden sadece arenada dövüş yoktu. Survival da vardı. Eğitim alanları, deneme bölgeleri, wallrun çalışmaları ve birçok şey vardı. Bana göre düşüncen yanlış. (Saygı duyarım tabii ki)

Aslında sadece öyle değil. Yeni sistemin gelmesi sadece oyunu bozar. Turnuvalarda haksızlık ya da adaletsizlik mutlaka olur. Ayrıca eskiden sadece arenada dövüş yoktu. Survival da vardı. Eğitim alanları, deneme bölgeleri, wallrun çalışmaları ve birçok şey vardı. Bana göre düşüncen yanlış.

Eski sistem dediğim bükücülüğün değişmesi ya da değişmemesi arkadaşlar. Bence pluginlere yeni şeyler eklenmeli. Mesela EasterEgg, Crates, Quests gibi pluginlerin de olduğu ve bükücülükte bütün özelliklerin açık olduğu (Avatar özellikleri ve Gizli yetenekler hariç) bir Bending sunucusu bence daha fazla eğlenceli olur.

Loneloş

Sudan Çıkmış
En iyi cevaplar
0
Eğer görev derken bir ya da bir iki günde tüm slotları açmak mümkün ise ve bu olay sırf insanlar biraz survival oynasın diye ise peki.
Ha yook, tamamıyla imkansız yapıp son slotima almak için 64 emerald block gibi absurd şeyler isteyeceksen o zaman gerçekten böyle bir şey sadece sunucuyu devirir ve yahut fekşıns gibi bir şey olur. (iks-rey'lar, p4 setler, ipeksi kazma için gerekli olan ama normal oyunda önemsiz olan şeylerin değerlenmesi -önceki serverda vardı- vs. vs.)
Bunlar da tavsiyelerim.
- Slot açma görevleri oldukça basit ve kolay olmalı.
- Görevler şu kadar para kas şunları topla değil, ne biliyim su hareketle şu kadar oyuncu öldür şeklinde olmalı. (Tabii kodlanabilir ise.)
- Unarmed falan getirmeyi bile düşünme bu arada ;3
ATEŞİ OP YAP.

Son düzenleme:

TMBC_Benders

Ağaç Yumruklayıcı
En iyi cevaplar
0
Eğer görev derken bir ya da bir iki günde tüm slotları açmak mümkün ise ve bu olay sırf insanlar biraz survival oynasın diye ise peki.
Ha yook, tamamıyla imkansız yapıp son slotima almak için 64 emerald block gibi absurd şeyler isteyeceksen o zaman gerçekten böyle bir şey sadece sunucuyu devirir ve yahut fekşıns gibi bir şey olur. (iks-rey'lar, p4 setler, ipeksi kazma için gerekli olan ama normal oyunda önemsiz olan şeylerin değerlenmesi -önceki serverda vardı- vs. vs.)
Bunlar da tavsiyelerim.
- Görevler şu kadar para kas şunları topla değil, ne biliyim su hareketle şu kadar oyuncu öldür şeklinde olmalı. (Tabii kodlanabilir ise.)
ATEŞİ OP YAP.
İlk olarak düşüncelerinin neredeyse hepsine katılıyorum ama bence slotlar asla görev ile alınmamalı. Ve eski sistem olmalı bending. Yeni gelecek sistem bending hakkında olmamalı. Ama senin düşündüğün ''şu kadar insan öldür'' gibi bir görev bence asla olmamalı. İnsanımız zekidir kill kasar :c
AYRICA ATEŞ OP OLURSA BEN DAHİL HERKES ATEŞ SEÇER. Kısacası bütün elementlerin vuruş güçleri falan eşit olmalı.

Loneloş

Sudan Çıkmış
En iyi cevaplar
0
İlk olarak düşüncelerinin neredeyse hepsine katılıyorum ama bence slotlar asla görev ile alınmamalı. Ve eski sistem olmalı bending. Yeni gelecek sistem bending hakkında olmamalı. Ama senin düşündüğün ''şu kadar insan öldür'' gibi bir görev bence asla olmamalı. İnsanımız zekidir kill kasar :c
AYRICA ATEŞ OP OLURSA BEN DAHİL HERKES ATEŞ SEÇER. Kısacası bütün elementlerin vuruş güçleri falan eşit olmalı.
Beni yanlış anladın sen :/ O ateşi OP yap olayı eğlence olsun diye söyledim :3 Sunucuda hep ateş güçsüz diye ağlayanların başını çeken salty bükücü benim ya :)
Ha bu arada, evet haklısın, kill kasar herkes :( Düşünmemiştim o kısmı.
Birde ben zaten eskisi gibi kalsın kısmına oy verdim :D Yani o görev olayını açıklamaya gerek yok, en çok karşı çıkan benim ona :/
Umarım eskisi gibi kalirda rahat rahat oynariz...
(Mapleri yapmaya başladınız mı ? Baslamadiysanız başlayın bence ;3)

Xosmuits

Kızıltaş Madencisi
En iyi cevaplar
5
Ruh hali
Açıkçası sunucuda tek amaç element büküp savaşmak değildi, bunun yanı sıra hayatta kalma şeklinde oyuna devam da edebiliyordunuz. Yine de eskisi sistemde kalınsa dâhi insanları sunucuya bağlayacak birçok şey daha eklemeyi düşünüyoruz.
Bunlar da tavsiyelerim.
ATEŞİ OP YAP.
Zaten görevleri yetenekleriniz ile bir şeyler yaparak -bknz: Torrent yeteneği ile 8 inek öldür- tamamlayacağınız şekilde ayarlamayı düşünüyorduk. Ateş elementi diğer sunucuların aksine pek çok yeteneğe sahip olduğu için -diğer elementler gibi- herhangi bir güçlendirmeye ihtiyaç duymuyor, sunucuda oynarken fark etmişsindir diye düşünüyorum zaten Lonely :yıkıl:
Tüm elementleri, taktir edersiniz ki, sunucunun ilk gününden son gününe kadar var gücümüzle eşitlemeye çalışıyoruz, en son hali elimizde duruyor zaten, şu an için herhangi bir değişikliğe gitmeyi planlamıyoruz bu oranlarda.
Beni yanlış anladın sen :/ O ateşi OP yap olayı eğlence olsun diye söyledim :3 Sunucuda hep ateş güçsüz diye ağlayanların başını çeken salty bükücü benim ya :)
Ha bu arada, evet haklısın, kill kasar herkes :( Düşünmemiştim o kısmı.
Birde ben zaten eskisi gibi kalsın kısmına oy verdim :D Yani o görev olayını açıklamaya gerek yok, en çok karşı çıkan benim ona :/
Umarım eskisi gibi kalirda rahat rahat oynariz...
(Mapleri yapmaya başladınız mı ? Baslamadiysanız başlayın bence ;3)
Evet başlangıç haritamız bitti :>

Jakinda

Blind Bandit
En iyi cevaplar
7
Ruh hali
Oylama süresi geçmiş ama ben yine de fikrimi sunayım.
Bence sunucu eskisi gibi kalmalı ha ufak tefek akışı bozmayacak şeyler getirilebilir onda sıkıntı yok. Ama ben sunucuyu oynadığım sıralar acayip eğleniyordum lakin eğer görevle yetenek alma vb şeyler gelirse aşırı sıkıcı olur amaç onları elde etmek olur sadece. Ayrıca turnuvalar falan vardı eğer öyle olursa adaletsizlik olur. Bir ara survival sunucusu gibi bir sunucu açmıştın en başta gireyim dedim pek avatar sunucusuna benzemiyordu sadece pasif yetenekler vardı geliştirmek içinse baya bir uğraş gerektiriyordu. Az bir şey oynadıktan sonra da sıkıldım açıkçası.
Toprağı op yağğğp catapult 18548454 blok fırlatsın xD

ZsCraft

Kızıltaş Madencisi
En iyi cevaplar
0
1 Aydır üzerinde çalıştığım Avatar sunucusunu şimdi gözerlimin önünde görüyorum vay be :D Benim yaptığım sistem puanlama sistemi. Her elementin yeteneğini açmak için belli bir puan gerekiyor. Ama şunu eklemek istiyorum gerçekten konunuzu yeni görüyorum şaşırdım kaldım Türkiye'de farklı tip sunucular olsun diye avatar sunucusu düşünmüştüm. Tüm sunucuyu tek başıma yaptığım için (mimarım berbat, reklamcılığımda öyle) sanırım sizin ki kadar tutmayacak fakat hedefimi başarmak istiyorum o kadar emek vermişim boşa gitmesin.
Diye düşünüyordum taki eski konunuzu görüp yutkunana kadar :)