C# Programlama Dili Nedir? 2018

Zulu

Hurra, Die Welt Geht Unter.
En iyi cevaplar
1
Ruh hali
Herkese Selamlar Değerli Üyeler,
Bugün sizlere C#(Si Sharp)Programlama dilini kısaca özetleyeceğim.
Oyun Forum sitesinde bunu paylaşmak ne kadar doğru bilmiyorum ama lazım olabilir :D
Neyse Başlayalım:
C# yazılım sektörü içerisinde en sık kullanılan iki yazılım dili olan C ve C++ etkileşimi ile türetilmiştir.2000 yılında piyasaya sürümüştür.
Tasarımcı Ve Geliştirici Microsoft'tur. Dosya uzantısı .cs şeklindedir.Visual Studio serilerinde kullanımı yaygındır.
En büyük özelliği ise .Net Framework platformu için hazırlanmış tamamen nesne yönelimli bir yazılım dilidir. Yani nesneler önceden sınıflar halinde yazılıdır. Programcıya sadece o nesneyi sürüklemek ve sonrasında nesneyi amaca uygun çalıştıracak kod satırlarını yazmak kalır.
tarafından geliştirilen C#, C++ ve Visual Basic dillerinde yer alan tutarsızlıkları kaldırmak için geliştirilmiş bir dil olmasına rağmen kısa süre içerisinde nesne yönelimli dillerin içinde en gelişmiş programlama dillerinden biri olmayı başarmıştır.
C# ile Neler Yapılabilir:
Konsol Uygulamaları
Windows Forum Application(.net)
Web Forum Uygulaması
Mobil Programlama
Veri iletim Servisi programlama
.DLL yazma
amaçlı kullanılabilir.!

Not:Sorularınız için bana ulaşabilirsiniz İyi Günler...

Bernard

Бернард
Site Danışmanı
Geliştirici
En iyi cevaplar
61
Herkese Selamlar Değerli Üyeler,
Bugün sizlere C#(Si Sharp)Programlama dilini kısaca özetleyeceğim.
Oyun Forum sitesinde bunu paylaşmak ne kadar doğru bilmiyorum ama lazım olabilir :D
Neyse Başlayalım:
C# yazılım sektörü içerisinde en sık kullanılan iki yazılım dili olan C ve C++ etkileşimi ile türetilmiştir.2000 yılında piyasaya sürümüştür.
Tasarımcı Ve Geliştirici Microsoft'tur. Dosya uzantısı .cs şeklindedir.Visual Studio serilerinde kullanımı yaygındır.
En büyük özelliği ise .Net Framework platformu için hazırlanmış tamamen nesne yönelimli bir yazılım dilidir. Yani nesneler önceden sınıflar halinde yazılıdır. Programcıya sadece o nesneyi sürüklemek ve sonrasında nesneyi amaca uygun çalıştıracak kod satırlarını yazmak kalır.
tarafından geliştirilen C#, C++ ve Visual Basic dillerinde yer alan tutarsızlıkları kaldırmak için geliştirilmiş bir dil olmasına rağmen kısa süre içerisinde nesne yönelimli dillerin içinde en gelişmiş programlama dillerinden biri olmayı başarmıştır.
C# ile Neler Yapılabilir:
Konsol Uygulamaları
Windows Forum Application(.net)
Web Forum Uygulaması
Mobil Programlama
Veri iletim Servisi programlama
.DLL yazma
amaçlı kullanılabilir.!

Not:Sorularınız için bana ulaşabilirsiniz İyi Günler...
Windows Forum uygulamasından hariç tüm windows sistemlerde .net kullanmadan çalışabilecek WPF olarak adlandırılan uygulamalarda yapılabiliyor. Tabii ki WPF .net içermediği için kullanımı .net ile yapılan uygulamalara göre nispeten daha zor.