CanonMC/ Tanıtım Banneri

BorakanT

ben kimim?
En iyi cevaplar
7
Ruh hali
Adobe_Post_20190119_190038.jpg

Bakalım görüşleriniz nelerdir. Amatörce yaptım sunucuya kullanacağım fikirleriniz nelerdir?

WheeZeTR

Live together, die alone.
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
Dostum çok sade olmuş bence kendini daha da geliştirebilirsin. Biraz daha uğraşıp daha güzelini yap ve onu kullan bence. İlk kez yaptıysan gayet hoş olmuş.

SauronEmo

Sauron
En iyi cevaplar
1
Ruh hali
Sol üstteki boş kalan kısma sunucunun IP adresini yazabilirsin, ayrıca peteklerin içini de renklendirir isen güzel olur.

AssassinDaan

Ağaç Yumruklayıcı
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
Güzel olmuş, Google Amca yazan yeri süsler isen güzel duracaktır. :kgül:

BorakanT

ben kimim?
En iyi cevaplar
7
Ruh hali
Yorumlarınız için teşekkürler. Tamamladım projemi. Paylaşacağım yakında :)

xXDavcerXx

damnant quod non intelligunt.
En iyi cevaplar
1
Ruh hali
Selamlar;

Hala görüş kabul ediyor musun bilmiyorum lâkin birkaç şey belirtmek istedim. Grafik Tasarım'da bir adı vardı, 3 boyutlaştırmak tarzı bir şeydi galiba. Projen fazla 2D geldi gözüme. Yani düz bir masaya boyamışsın gibi algıladım. Sanırım biraz inner/outer-shadow (af diliyorum türkçesi iç/dış gölge tarzı bir şey ama bilmiyorum) ekleyebilirsin.
İkinci olarak, sana bir numara öğretmek istiyorum. İnsan gözü soldan sağa okumaya endekslidir. Simetrik yapılarda daima önce soldaki taraf beyine gider. Şimdi burada belirtmek istediğim iki nokta var;
- Birincisi, yapının simetri eksenine yakın sol tarafına neyin daha çok göze çarpmasını istiyorsan onu koy.
- İkincisi, benim gibi obsesif insanları rahatsız etmek istemiyorsan, iki taraftaki yapıların (yazıların, şekillerin vs.) simetri eksenine yakınlığını aynı tut. Mesela "ChangeSky" ve "Coming Soon" yazılarının ortalarındaki çizgiye uzaklıkları aynı değil. Bu -şaka bir yana- sadece obsesif insanları bilinç düzeyinde rahatsız etmez, insanların bilinç altlarında tasarımı oluşturan kişiye "profesyonel değil", "düzensiz" vb. etiketler takmasına ve çalışmayı yaptığın sunucunun da -tekrar etmekte fayda var bilinçaltlarında- bundan etkilenmesine sebep olur.

Yani bahsetmeye çalıştığım şey "Göz Uyumu" dediğimiz olay çok önemli. Tabi bunlar galiba küçük maddeler. İşin profesyonel detaylarını biraz biraz bildiğimden söyledim yoksa çalışmaya genel olarak baktığımda çok hoşuma gitti.
O zaman kolay gelsin.

- İyi forumlar.

Son düzenleme:

Erbatur

Gözlerimin içindeki ülkemsin sen benim.
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
Kötü, cidden çok kötü. Maalesef, kendini geliştirmelisin.