CentOS Bukkit Plugin Yüklemek

Quaick

Zombi Katili
Emektar Üye
En iyi cevaplar
0
1. Adım: Gerekli Programlar
CentOS Sunucumuza plugin yüklemek, server klasörüne erişmek, dosyaları düzenlemek için Filezilla adındaki programı kullanacağız.

Filezillayı Buradan indirebilirsiniz.

Kurulumu basittir. Sürekli Next diyerek geçebilirsiniz :)

2. Adım: SFTP Girişi Yapmak
Server klasörüne girmemiz için öncelikle giriş yapmamız gerekmekte :)
Filezillayı iki kez tıklayarak açalım.

Sol üstteki menüden Dosya --> Site Yöneticisi 'ne tıklayalım.

Daha Sonra "Yeni Site" Butonuna tıklayalım ve Alanları aşağıda belirtildiği gibi dolduralım.

Eğer başarıyla giriş yaptıysanız pencere şu şekilde olacaktır:

Sürükle/Bırak yaparak plugin klasörünün içine dosyalarınızı atabilirsiniz :)

3. Adım: Oyunu veya Sunucuyu yeniden başlatmak
Plugin yükledikten sonra plugini aktif etmenin 3 yolu vardır: Sunucuyu Yeniden Başlatmak, Oyunu Yeniden Başlatmak, Reload Çekmek.

Ben bu üç yoluda size anlatacağım :) tavsiye ettiğim yol oyunu yeniden başlatmaktır :)

1. Yol: Sunucuyu Yeniden Başlatmak
Putty'den login olduktan sonra
Kod:
reboot
yazıp enter tuşuna basın. Putty bir hata verecektir tamam diyin ve puttyyi kapatın.
Yaklaşık 5 dakika sonra putty'den tekrar login olup oyunu başlatma kodunu yazıp enterlayın :)

2. Yol: Oyunu Yeniden Başlatmak
Oyunu başlatıp Putty'den çıktığınızda bukkit konsoluna erişmeyi göstereceğim sizlere :)
Şimdi Putty'den login oldunuz oyun açık ancak Bukkit konsolu yok.
Kod:
screen -r
yazıp enter tuşuna bastığınızda karşınıza bukkit konsolu gelecektir :)
Burda plugini aktif etmek için iki seçenek var :) Birincisi Stop komutu ile, İkincisi Reload komutu ile :) Ben stop komutunu daha sağlıklı buluyorum :)

A-) Stop komutuyla aktif etmek
Bukkit konsolundayken
Kod:
stop
yazın ve enter tuşuna basın. Yazılar akacaktır ve en sonunda putty konsoluna geleceğiz :)
şimdi tek yapmanız gereken başlatma komutuyla oyunu yeniden başlatmak (bkz: screen sh baslat.sh).
B-) Reload komutuyla aktif etmek
Bu komut daha hızlıdır :) Bukkit konsolundayken
Kod:
reload
yazıp enter tuşuna basmanız yeterlidir :) Done! yazısını gördüğünüzde oyun yeniden açılmıştır :)

3. Yol: Reload Çekmek
Reload çekmenin iki yolu vardır :) Birincisi Oyun içinden Reload Çekmek, İkincisi Konsoldan Reload Çekmek :)
Ben size ikisinide göstereceğim :)

A-) Oyun içinden Reload Çekmek
Minecraft'ı Açtıktan sonra kendi sunucunuzun IP adresini yazarak oyuna girin. Burda dikkat etmeniz gereken şey, Oyuna Girdiğiniz Karakterin OP yani operatör olmasıdır. Eğer OP değilse reload çekemez.
== OP yapmak: Bukkit konsoluna
Kod:
op oyuncuismi
yazıp enter tuşuna basmanız yeterlidir. Yada ops.txt dosyasına oyuncunun adını eklemeniz.

B-) Konsoldan Reload Çekmek
Bukkit konsoluna
Kod:
reload
yazıp enter tuşuna basmanız yeterlidir :)

----------
Aklıma geldikçe yeni anlatımları ekleyeceğim :)

SessionID

Ağaç Yumruklayıcı
En iyi cevaplar
0
Filezilla yerinde WinSCP programını da kullanabilirsiniz. Anlatımı yapan arkadaşa teşekkürler

emre mert

Sudan Çıkmış
En iyi cevaplar
0
arkadaşlar benim minecraft orjinal deil onu smyleyem. minecraft.net den indirdiğim server i kullanıyorum bu dedikleriniz onda işe yarar mı

emre mert

Sudan Çıkmış
En iyi cevaplar
0
kardeş sunucuya bağlanamadı diyor çaresi varmı

PoiNeeT

"İstikbal Göklerdedir..."
En iyi cevaplar
2
Pluginleri atarkenbazılarını atmıyor hata veriyor ve oyunda authme vs. bazı pluginler çalışmıyor bunun çözümü varmı acaba ?

Quaick

Zombi Katili
Emektar Üye
En iyi cevaplar
0
Pluginleri atarkenbazılarını atmıyor hata veriyor ve oyunda authme vs. bazı pluginler çalışmıyor bunun çözümü varmı acaba ?

Pluginlerin kullandığınız craftbukkit sürümü ile uyumlu olduğuna eminmisiniz? :)

PoiNeeT

"İstikbal Göklerdedir..."
En iyi cevaplar
2
Pluginlerin kullandığınız craftbukkit sürümü ile uyumlu olduğuna eminmisiniz? :)
Evet eminim zaten putyde hata vermiyo ftp atarken hata veriyo ve oyuna girince çoğu plugin çalışmıyor.