Yardım Çıldırmak Üzereyim LÜTFEN Yardım Edin!

TurkerBekar

Sudan Çıkmış
En iyi cevaplar
0
1.14 sürümünde bir sunucuyu 1 haftadır oynuyorum. 2 gün önce restart atıldı ve sonrasında girememeye başladım. herkes giriyor sadece ben giremiyorum. telefonun internetinden bağlanıyorum sıkıntı yok. normal internetten bağlanınca ''io.netty.channel.abstractchannel$annotatedconnectexception: Connection timed out: no further information: hatası alıyorum. neti resetledim, pcyi resetledim, dns sıfırladım, java güncelledim, güvenlik duvarı kapattım hiçbir şekilde düzelmiyor. telefondan bağlanınca hiçbir sıkıntı yok. yardımcı olursanız sevinirim. teşekkürler.

LifeMCServer

Nether Yerlisi
En iyi cevaplar
98
Ruh hali
IP adresini doğru yazdığına emin misin? Sonunda boşluk vesaire olmadığına emin ol. Doğrudan bağlan yerine sunucu listesine eklemeyi dene. Kopyala yapıştır yapmak yerine IP'yi kendin yaz. Hiç biri olmaz ise sayısal IP'den girmeyi dene birde.

Sayısal IP öğrenmek için Komut İstemi'nden ping <alan adı> yazarak çıkan rakamları kullanabilirsin. Bunun dışında hatanın tamamını görebilmemiz için %APPDATA%\.minecraft\logs\latest.log dosyasının içeriğini bize atman gerek.

Telefondan girebiliyorsan ve diğer oyuncular girebiliyorsa sorun büyük ihtimal bilgisayar ile alakalı. Denediğin şeyler mantıklı şeyler hiç biri olmuyor ise garip bir sorun var ortada.

Bu hata genelde yanlış bir IP'ye bağlanmaya çalışınca gelir, mesela bilgisayarında bir sunucu açık değildir fakat localhost IP adresine bağlanmaya çalışmışsındır; veya IP adresinin sonuna yanlışlıkla bir boşluk koymuşsundur.

TurkerBekar

Sudan Çıkmış
En iyi cevaplar
0
IP adresini doğru yazdığına emin misin? Sonunda boşluk vesaire olmadığına emin ol. Doğrudan bağlan yerine sunucu listesine eklemeyi dene. Kopyala yapıştır yapmak yerine IP'yi kendin yaz. Hiç biri olmaz ise sayısal IP'den girmeyi dene birde.

Sayısal IP öğrenmek için Komut İstemi'nden ping <alan adı> yazarak çıkan rakamları kullanabilirsin. Bunun dışında hatanın tamamını görebilmemiz için %APPDATA%\.minecraft\logs\latest.log dosyasının içeriğini bize atman gerek.

Telefondan girebiliyorsan ve diğer oyuncular girebiliyorsa sorun büyük ihtimal bilgisayar ile alakalı. Denediğin şeyler mantıklı şeyler hiç biri olmuyor ise garip bir sorun var ortada.

Bu hata genelde yanlış bir IP'ye bağlanmaya çalışınca gelir, mesela bilgisayarında bir sunucu açık değildir fakat localhost IP adresine bağlanmaya çalışmışsındır; veya IP adresinin sonuna yanlışlıkla bir boşluk koymuşsundur.
ip adresini yanlış yazmış olsan telefondan girerken de aynı hatayı vermez mi? log dosyası da metin belgesi şeklinde buraya atamıyorum yandexe upload edip atabilirim?

ErhanERT

www.Rabisu.com
Emektar Üye
En iyi cevaplar
57
Ruh hali
Hata veriyor yandex disk, dosya.tc ye yükleyiniz.

ErhanERT

www.Rabisu.com
Emektar Üye
En iyi cevaplar
57
Ruh hali
girmeye çalıştığınız sunucunun ip sinin sonuna :25565 eklemeyi dener misiniz ?

ErhanERT

www.Rabisu.com
Emektar Üye
En iyi cevaplar
57
Ruh hali
özür dilerim düzeltiyorum girmeye çalıştığınız sunucunun ipsi doğru değil.

ip nin sonunda .com olucak, .net değil.

[00:09:30] [main/INFO]: Connecting to oyna.soncesurlar.net, 25565

TurkerBekar

Sudan Çıkmış
En iyi cevaplar
0
özür dilerim düzeltiyorum girmeye çalıştığınız sunucunun ipsi doğru değil.

ip nin sonunda .com olucak, .net değil.

[00:09:30] [main/INFO]: Connecting to oyna.soncesurlar.net, 25565
estafurullah. Bütün ipleri denedim 2 farklı ip denedim sonuna :25565 de ekledim girmiyor telefondan bütün iplerle giriliyor.

Adrastos

Statsanwalt
Emekli
.
En iyi cevaplar
11
Ruh hali
Güvenlik duvarı sunucuya olan bağlantıyı engelliyor olabilir. Minecraft'ı güvenlik duvarınızın dışlama listesine ekleyin. Ayrıca güvenlik duvarında Minecraft'a ev ağı olarak da izin verip geri dönüş yapar mısınız?

TurkerBekar

Sudan Çıkmış
En iyi cevaplar
0
Güvenlik duvarı sunucuya olan bağlantıyı engelliyor olabilir. Minecraft'ı güvenlik duvarınızın dışlama listesine ekleyin. Ayrıca güvenlik duvarında Minecraft'a ev ağı olarak da izin verip geri dönüş yapar mısınız?
malesef olmadı. Tamamen kapatmayı da denedim. ev ağından ortak ağa geçirdim yine olmadı...