[ÇÖZÜLDÜ] GUI hakkında bir sorunum var

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Xosmuits

Kızıltaş Madencisi
En iyi cevaplar
5
Ruh hali
Planladığım şey oyuncu /bilgi komudunu yazınca, önüne bir row açılacak ve 3. 4. ve 5. slotlarında bazı şeyler olacak, buraya kadar her şey tamam, sorun buradan sonrasında. Mesela 3. slota tıkladığında başka bir GUI açmasını istiyorum, şu şekilde yaptım fakat o şeye tıkladığım zaman, 2. GUI'yi açıyor fakat anında kapanıyor..
Kod:
#BÖLÜM 1
command /bilgi:
    trigger:
        open chest with 1 row named "&3&m>>&f &7Bilgi Menüsü &3&m<<" to player
        format slot 4 of player with 323 named "&3Elementler" with lore "&7Elementler ve nasıl kullanılacağı hakkında bilgi almak için tıkla" to close then run [make player execute command "/elementler"]
        format slot 5 of player with 284 named "&3Arazi" with lore "&7Arazi hakkında bilgi almak için tıkla" to close
        format slot 3 of player with 397:3 named "&3Kabile" with lore "&7Kabile hakkında bilgi almak için tıkla" to close

/elementler komudu sunucuda olan başka bir komut..
Yardımlarınızı bekliyorum c:

--
Çözüm: 2. GUI'ye
Kod:
wait 2 ticks
şeklinde bir kod ekledim ve çözüldü.

Son düzenleme:

AtomyTR

Atomart - En büyük Discord Türk Sanat topluluğu.
Grafiker
Emekli
En iyi cevaplar
19
Ruh hali
Kod:
"/elementler"
Bura yanlış gibi geldi sen bide şöyle yap
Kod:
[make player execute command "elementler"]

ya da

[make player execute command "/elementler"]

Xosmuits

Kızıltaş Madencisi
En iyi cevaplar
5
Ruh hali
Kod:
"/elementler"
Bura yanlış gibi geldi sen bide şöyle yap
Kod:
[make player execute command "elementler"]

ya da

[make player execute command "/elementler"]
Kod:
format slot 4 of player with 323 named "&3Elementler" with lore "&7Elementler ve nasıl kullanılacağı hakkında bilgi almak için tıkla" to close then run [make player execute command "/elementler"]
bu şekilde yaptım, yine açmıyor

AtomyTR

Atomart - En büyük Discord Türk Sanat topluluğu.
Grafiker
Emekli
En iyi cevaplar
19
Ruh hali
Birde / bu işareti silip dene.
Olmazsa elementler diye bir komut yoktur iyice bak ya da şöyle yap (kendim uydurdum.)

o alttaki elementler komutunu kopyala ve sonra sil başka bir sayfa aç yapıştır kaydet skript klasorüne belki çakışma vardır benimde pek bilgim yok..

Xosmuits

Kızıltaş Madencisi
En iyi cevaplar
5
Ruh hali
Birde / bu işareti silip dene.
Olmazsa elementler diye bir komut yoktur iyice bak ya da şöyle yap (kendim uydurdum.)

o alttaki elementler komutunu kopyala ve sonra sil başka bir sayfa aç yapıştır kaydet skript klasorüne belki çakışma vardır benimde pek bilgim yok..
Dediklerinizi yaptım, yine olmuyor, /elementler yazınca ayarladığım şekilde çıkıyor ayrıca..

Bir şey fark ettim şu an, belirlediğim şeye tıkladığında 2. GUIyi açıyor fakat anında kapatıyor..

Emirinnr

eretnaturk.com emir.kim
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
İlk önce gui'yi kapatıp daha sonra açması gerekiyor skriptte şöyle bir şey var bir gui açıkken komut kullanarak başka bir gui'ye geçemiyorsun. to close'u tekrar eklemen gerekiyor.

Xosmuits

Kızıltaş Madencisi
En iyi cevaplar
5
Ruh hali
İlk önce gui'yi kapatıp daha sonra açması gerekiyor skriptte şöyle bir şey var bir gui açıkken komut kullanarak başka bir gui'ye geçemiyorsun. to close'u tekrar eklemen gerekiyor.
Ufak bir örnek verebilir misiniz rica etsem?

Emirinnr

eretnaturk.com emir.kim
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
Zaten yukarıdaki arkadaş vermiş bir örnek (
format slot 4 of player with 323 named "&3Elementler" with lore "&7Elementler ve nasıl kullanılacağı hakkında bilgi almak için tıkla" to close then run [make player execute command "/elementler"])

Ama şey yapabilirsin belki çalışır. /elementler yazınca /elementlergui diye komut kullansın o zaman çalışabilir belki.

Xosmuits

Kızıltaş Madencisi
En iyi cevaplar
5
Ruh hali
Zaten yukarıdaki arkadaş vermiş bir örnek (
format slot 4 of player with 323 named "&3Elementler" with lore "&7Elementler ve nasıl kullanılacağı hakkında bilgi almak için tıkla" to close then run [make player execute command "/elementler"])

Ama şey yapabilirsin belki çalışır. /elementler yazınca /elementlergui diye komut kullansın o zaman çalışabilir belki.
Ha, o şekilde yapmıştım zaten düzenlemeyi unutmuşum konuda, yine de olmuyor

jackopmackop

Kızıltaş Madencisi
En iyi cevaplar
0
Kod:
command /elementler:
    trigger:
        execute console command "elementler"
        else:
            send "Elementlerden bir kit aldınız!"

command /kapat:
    trigger:
            send "&aMenu Kapatildi!"

on command "/menus":
    cancel event
    wait 0.1 seconds ticks
    execute player command "menu"

command /bilgi:
    trigger:
        wait 0.1 seconds
        open chest with 1 rows named "&4&lElementler" to player
        wait 1 ticks
        format slot 8 of player with quartz named "&6&l&oElementleri açmak için" With lore "&aTIKLA" to close then run [make player execute command "elementler"]
        format slot 0 of player with diamond named "&6&l&oMenuyu kapatmak için" With lore "&aTIKLA" to close then run [make player execute command "Kapat"]
        format slot 5 of player with none named "" to act unstealable
        format slot 3 of player with none named "" to act unstealable
        format slot 1 of player with none named "" to act unstealable
        format slot 7 of player with none named "" to act unstealable

bunu yüklersen olucaktır iyi günler

Son düzenleme:

Emirinnr

eretnaturk.com emir.kim
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
Skript bu konuda biraz sıkıntı Java öneririm gui konusunda. Eğer düşünürsen ekte nasıl yapıcağını gösteren bir video var.

Xosmuits

Kızıltaş Madencisi
En iyi cevaplar
5
Ruh hali
Kod:
command /elementler:
    trigger:
            execute console command "elementler"
        else:
            send "Elementlerden bir kit aldınız!"

command /kapat:
    trigger:
            send "&aMenu Kapatildi!"

on command "/menus":
    cancel event
    wait 0.1 seconds ticks
    execute player command "menu"

command /bilgi:
    trigger:
        wait 0.1 seconds
        open chest with 1 rows named "&4&lElementler" to player
        wait 1 ticks
        format slot 8 of player with quartz named "&6&l&oElementleri açmak için" With lore "&aTIKLA" to close then run [make player execute command "elementler"]
        format slot 0 of player with diamond named "&6&l&oMenuyu kapatmak için" With lore "&aTIKLA" to close then run [make player execute command "Kapat"]
        format slot 5 of player with none named "" to act unstealable
        format slot 3 of player with none named "" to act unstealable
        format slot 1 of player with none named "" to act unstealable
        format slot 7 of player with none named "" to act unstealable

bunu yüklersen olucaktır iyi günler
Teşekkürler lakin istediğim şey bu değil, farklı bir şey düşünüyorum, o açılan 2.GUIde başka şeyler olacak onlara tıklayınca belirlediğim bir komut girilecek c:

jackopmackop

Kızıltaş Madencisi
En iyi cevaplar
0
Teşekkürler lakin istediğim şey bu değil, farklı bir şey düşünüyorum, o açılan 2.GUIde başka şeyler olacak onlara tıklayınca belirlediğim bir komut girilecek c:
bundan yola çıkarak yapabilirsin eğer yapamıyorsan net ve detaylı anlatırsan yapabilirim.

Xosmuits

Kızıltaş Madencisi
En iyi cevaplar
5
Ruh hali
bundan yola çıkarak yapabilirsin eğer yapamıyorsan net ve detaylı anlatırsan yapabilirim.
Ya uğraştırmak istemiyorum teşekkürler, hem ben yaparsam gelişebilirim bir şekilde, ilk defa GUI ile bir skript yazacağım, önceki yazdıklarım çok basit şeylerdi. Şey, /bilgi komudu girildiğin de bir GUI açılıyor burası tamam, ardından bu GUI'den 3. slottaki seçiliyor, 3. slottaki seçilince başka bir GUI açılıyor, bu GUI'de 1 row olacak ve 5 slotu dolu olacak işte, mesela 1. slotu seçtiğim zaman bir komut girilecek mesela /claimbilgi, claim hakkında bilgi verecek sohbetten, ayarlardım komutları fakat, 1. GUIden bir şey seçince 2.GUIyi açıyor gözükmeden kapatıyor. Sorun burası c:

jackopmackop

Kızıltaş Madencisi
En iyi cevaplar
0
Ya uğraştırmak istemiyorum teşekkürler, hem ben yaparsam gelişebilirim bir şekilde, ilk defa GUI ile bir skript yazacağım, önceki yazdıklarım çok basit şeylerdi. Şey, /bilgi komudu girildiğin de bir GUI açılıyor burası tamam, ardından bu GUI'den 3. slottaki seçiliyor, 3. slottaki seçilince başka bir GUI açılıyor, bu GUI'de 1 row olacak ve 5 slotu dolu olacak işte, mesela 1. slotu seçtiğim zaman bir komut girilecek mesela /claimbilgi, claim hakkında bilgi verecek sohbetten, ayarlardım komutları fakat, 1. GUIden bir şey seçince 2.GUIyi açıyor gözükmeden kapatıyor. Sorun burası c:
tamam zaten bende onu yaptım sadece
execute console command kısmının tabını ayarlıyamadım
ordan örnek alarak yapabilirsin çok basit.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...