Command Blokların sistemli çalışması

Ahmet297Batuhan

Sudan Çıkmış
En iyi cevaplar
0
Bir map üzerinde çalışıyorum pluginsiz olacak command blockları kullanıyorum birçok command block u bir arada çalıştıramıyorum.Oyuncular oyuna girdiğinde command blocklar çalışsın istiyorum.Ayrıca players team seçimini nasıl ayarlayabilirim yardım ederseniz sevinirim.

bikkik

Obsidyen Madencisi
En iyi cevaplar
0
Command blocklar zaten saat olduğu sürece çalışır. Ama bir oyuncuyu bi bölgede doğdurup orayı kontrol edersin. Oyuncuyu gördümmü makine çalışır ? Bunu mu diyordun

Fun4IK

Zombi Katili
En iyi cevaplar
0
hic olmasa script kullansaydin bole command blocklarla baya ugrastirir seni

MegaCrafter

Obsidyen Madencisi
En iyi cevaplar
0
testfor komutu ile oyuncunun belirli bir yerde olup olmadığını kontrol edebilirsin. Eğer oyuncu doğmasını istediğin yerde ise komutlar çalışır. Veya oyuncuyu ilk başta bir odaya ışınlarsın. Oradaki düğmeye basınca çalışabilirler.

Ahmet297Batuhan

Sudan Çıkmış
En iyi cevaplar
0
testfor komutu ile oyuncunun belirli bir yerde olup olmadığını kontrol edebilirsin. Eğer oyuncu doğmasını istediğin yerde ise komutlar çalışır. Veya oyuncuyu ilk başta bir odaya ışınlarsın. Oradaki düğmeye basınca çalışabilirler.
Teşekkürler bunu deneyecem

ozzank

Taş Madencisi
En iyi cevaplar
0
sakın scriptle pluginle uğraşma en iyi olanını yapmışsın, bir sürü map yaptık arkadaşlarımla bir sürü komut bloklarıyla harika şeyler yaptık.

Ayrıca;
Command blocklar zaten saat olduğu sürece çalışır. Ama bir oyuncuyu bi bölgede doğdurup orayı kontrol edersin. Oyuncuyu gördümmü makine çalışır ? Bunu mu diyordun
bu sadece 1.9 altı sürümler için geçerli :) eğer bir komut bloğunun sürekli tekrarlanarak çalışmasını istiyorsan komut bloğuna sağ tık > zincirleme > her zaman etkin yap. eğer o komut bloğu çalıştığında başka bir komut bloğu çalışmasını istiyorsan baktığı okun yönüne doğru komut bloğuna koy, > her zaman etkin > koşullu

xdzaa21

Elmas Madencisi
En iyi cevaplar
1
sakın scriptle pluginle uğraşma en iyi olanını yapmışsın, bir sürü map yaptık arkadaşlarımla bir sürü komut bloklarıyla harika şeyler yaptık.

Ayrıca;

bu sadece 1.9 altı sürümler için geçerli :) eğer bir komut bloğunun sürekli tekrarlanarak çalışmasını istiyorsan komut bloğuna sağ tık > zincirleme > her zaman etkin yap. eğer o komut bloğu çalıştığında başka bir komut bloğu çalışmasını istiyorsan baktığı okun yönüne doğru komut bloğuna koy, > her zaman etkin > koşullu
Zincirleme her zaman etkin yaparsanız tekrarlamayacaktır. Repeating(Tekrar) Command Block kullanmalısınız.