ComputerCraft Dersleri

emni erdal

Yeni Doğmuş
En iyi cevaplar
0
Merhaba arkadaşlar Bugün computer craftın nasıl kurulacağını ve bazı oyuna eklediği eşyaları anlatıcam.Videoları akşam 11-1 arası youtube yüklicem linkleri burda paylaşıcam.

Alttaki linkten nasıl kurulacağğına bakbilirsiniz.
http://www.youtube.com/watch?v=3pcfNfEXtY0

Crafting

<<<CoputerCraft'ın Bilgisyarı >>>
Bu modun en temel eşyası diyebiliriz olmassa olmazı

<<<Monitor>>>
Ekranda yaptıklaırmızı Monitorümüzde rahatça görebiliriz.

<<<Flopy Drive ve Flopy Disk>>>

<<<Turtle>>>
Wierless Mining Turtle ye dönüştürdükten sonra bu makinaya yaptırabilickeleriniz sınırı yok.

<<<Wierless>>>
Bir nevi modem Kendi hotmail mesenger yazılımınızı bunu sayesinde yazıp diğer bilgisayarlarla haberleşmesini sağlayabilirsiniz.

<<<Minning Turtle>>>
Kazı veya bir ev yaptırabileceğiniz bir alet.Gerçekten ilerde çok işe yarar hale gelebilir.

ÖRNEK 1

Arkadaşlar şimdi size nasıl bir program oluşturacağınızı anlatıcam bilgisayra sağ tıkladıktan sonra önümüze siyah bir ekran geliyor buraya edit deneme1 yazıyoruz misal.Bize deneme1 aadlı bir dosya oluşturuyor sonra buraya istediğimizi yazabiliriz mesele klasik olarak Merhaba Dünya yazdıralım yapmamaız gereken program dosyasını oluşturduktan sonra print("Merhaba Dunya"); sonra Ctrl tuşuna basıp save diyoruz sonra tekrar basıp programdan çıkmak için exit e basıyoruz bilgisyar ekranından çıkmak için Esc ye basabilrsiniz sonra ekranda "Merhaba Dunya" yazısını görücez.Burda kullandığımız print("....") ifadesi ekrana birşeyler yazdırmanız içindir içine ne yazarsanız yazın ekranda o görüntülenir.

VİDEOLAR.
VİDEOLARDA BEĞENMEDİĞİNİZ BİRŞEY OLURSA LÜTFEN BANA MESAJ ATARAK BİLDİRİN
1-Print ve sleep komutu anlatımları - http://www.youtube.com/watch?v=hlT3r8Qt1Pw&feature=plcp
2-Monitor ve flopy disk kullanımı - http://www.youtube.com/watch?v=BBHHm1vTL...ture=g-upl
3-Şifreli kapı yapımı Turtle kullanımı İf else ve while komutları - http://www.youtube.com/watch?v=A3wE6RrUD...ture=g-upl

Umut2001

Sudan Çıkmış
En iyi cevaplar
0
çok güzel olmuş survival technicte çok işime yaradı

KRHN

Yazılımcı Beyefendi
En iyi cevaplar
0
Computercraft dersi değilde Lua dersi diye bir konu açsan daha iyi olurdu, kod öğretmişsin çünkü o kodlar Computercraft tarafından değil Lua tarafından geliyor. Bknz io.write("Sifre: ")

Angora_06

Kızıltaş Madencisi
En iyi cevaplar
0
Computercraft dersi değilde Lua dersi diye bir konu açsan daha iyi olurdu, kod öğretmişsin çünkü o kodlar Computercraft tarafından değil Lua tarafından geliyor. Bknz io.write("Sifre: ")
Neyseki Visual Basic / C# / Java Ve Lua Dillerini Biliyorum :)

KRHN

Yazılımcı Beyefendi
En iyi cevaplar
0
Neyseki Visual Basic / C# / Java Ve Lua Dillerini Biliyorum :)
Lua dili bilen biri için Computercraft zaten not defterine adını yazmak gibi gelir, tabi ki computercraft'ın kendi eklediği apilerde var onlarıda bilmek lazım ama çok işe yaramaz, örnek vermek gerekirse: rednet turtle gibi bu arada konu açılmış iken bi adet kod yazasım geldi belki işinize yarar bi hesap makinesi yaparsınız :D

io.write("Toplanacak ilk rakam: ")
A = read()
io.write("Toplanacak ikinci rakam: ")
B = read()
sleep(2)
term.clear()
c = A + B
print(" "..A.." + "..B.." = "..c)

Kodda bi hata olabilir test etmedim ama 30 saniyede bulduğum bir kod çalışmassa ufak bir hata vardır düzeltip kullanırsınız :D

owen_1

Nether Yerlisi
En iyi cevaplar
0
Biz computer'a snake oyununun ismini yazıp onu oynadık arkadaşla :D vardı ya hani dönüyosun yemleri filan yiyosun büyüyosun :p

KRHN

Yazılımcı Beyefendi
En iyi cevaplar
0
Biz computer'a snake oyununun ismini yazıp onu oynadık arkadaşla :D vardı ya hani dönüyosun yemleri filan yiyosun büyüyosun :p
worm o :D ben onun kodlarını editleyip daha güzel bir görünüm elde ettirdim ve türkçe yaptım :D

Angora_06

Kızıltaş Madencisi
En iyi cevaplar
0
Lua dili bilen biri için Computercraft zaten not defterine adını yazmak gibi gelir, tabi ki computercraft'ın kendi eklediği apilerde var onlarıda bilmek lazım ama çok işe yaramaz, örnek vermek gerekirse: rednet turtle gibi bu arada konu açılmış iken bi adet kod yazasım geldi belki işinize yarar bi hesap makinesi yaparsınız :D

io.write("Toplanacak ilk rakam: ")
A = read()
io.write("Toplanacak ikinci rakam: ")
B = read()
sleep(2)
term.clear()
c = A + B
print(" "..A.." + "..B.." = "..c)

Kodda bi hata olabilir test etmedim ama 30 saniyede bulduğum bir kod çalışmassa ufak bir hata vardır düzeltip kullanırsınız :D

Geliştirici Lisansım Var Visual Basic Ve C# Dan