Yardım Console renkli yapma?

MC4FUN

play.mc4fun.net
Sponsor
En iyi cevaplar
4
Ruh hali
Consolu bu tarz renkli nasıl yapıyoruz bilgisi olan varmıdır arkadaşlar?

128383

Bernard

Бернард
Site Danışmanı
Geliştirici
En iyi cevaplar
61
O yazılar eklenti geliştiricileri tarafından ayarlanıyor. Tüm sunucu konsolunun bir renk olmasını istersen start.bat yada başlat.bat dosyasının içerisinde 2. satıra (@echo off altına) "color <kod>" şeklinde bir girdi koyarsan konsol artık renkli olacaktır. <kod> yazdığım kısma istediğin rengin karakterini yazman gerekiyor. Karakter listesi aşağıda yer alıyor.

128390

MC4FUN

play.mc4fun.net
Sponsor
En iyi cevaplar
4
Ruh hali
Sanırım ben tam anlatamadım yapmak istediğim yazılım geliştiricilerinin renkli yaptıgı şeyleri görme normal bir console 'da bunlar gözükmüyor 1 tane paket indirdim içinde böyle bir şeyi gördüm bunun böyle olması için ne gerekli yani kendi paketimin içinde aynı baslat.bat'ı yazınca renkli olmuyor

Bernard

Бернард
Site Danışmanı
Geliştirici
En iyi cevaplar
61
"baslat.bat" dosyanızın içerisinde yazan kodu atar mısınız lütfen?

Climpy

System.out.println("Hello world!");
En iyi cevaplar
2
Ruh hali
Resmini koyduğun eklentilerin kendine ait renkli yazıları, yani eklenti yazılırken onEnable kısmının içerisine eklenen ek mesajlardır.
Örneğin.

Java:
public void onEnable() {

Bukkit.getConsoleSender().sendMessage(ChatColor.GREEN + "[Climpy] Eklenti aktif edildi.");

}

Bunu kendine ait eklenti yazmadan yapman mümkün değil.

MC4FUN

play.mc4fun.net
Sponsor
En iyi cevaplar
4
Ruh hali
şöyle anlatayım birisi internetten indirdigim plugin paketi icinde baslat.batına kadar var diğerine kendi plugin paketim
internetten indirdigim pakette serveri açınca yani baslat.bat ile başlatınca console renkli fakat aynı baslat.bat komutu ile kendi plugin paketimde serveri açınca consoledaki bu renkler renksiz yani sonradan eklemek istemiyorum zaten plugin yapımcılarının renkli yazdığı şeyleri görmek istiyorum umarım anlatabilmişimdir.
altta attıgım benim kendi paketimden aynı baslat.bat kodu ile acılmıs sunucum
hiçbirisi renkli degil
128412

Climpy

System.out.println("Hello world!");
En iyi cevaplar
2
Ruh hali
Dostlar, @TheThyke ile özelden iletişim kurduk sorunu çözdük.

Çözüm:
Spigot'u yenileyip başka bir baslat.bat kullandık.

Spigot: https://www.dosya.tc/server21/texcte/spigot.jar.html
Baslat.bat:
Kod:
@echo off
title Baslatici
java -Xmx500M -Xmx500M -Dfile.encoding=UTF-8 -Duser.language=en -XX:+AlwaysPreTouch -XX:+DisableExplicitGC -XX:+UseG1GC -XX:+UnlockExperimentalVMOptions -XX:MaxGCPauseMillis=45 -XX:TargetSurvivorRatio=90 -XX:G1NewSizePercent=50 -XX:G1MaxNewSizePercent=80 -XX:InitiatingHeapOccupancyPercent=10 -XX:G1MixedGCLiveThresholdPercent=50 -XX:+AggressiveOpts -jar spigot.jar
pause

Son düzenleme: