COVID-19 Tedavide Büyük Bir Adım?

Spankly

Play.Agoranw.com
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
Evet arkadaşlar bugün COVID-19 hakkında kısa bir benim anladığım kadarıyla makale geçeceğim.

Dünyaca ünlü BBC Yayın Kuruluşu Corona Virüs hakkında tedavi bulundu diye bir haber paylaştı ve çoğu haber siteleride ardından paylaşmaya başladı. Peki bu tedavi nedir kısaca bir özet geçelim haber içeriklerince;

Öncelikle ilacın ucuz ve sanırsam çok yaygın maliyeti düşük bir şekilde yapıldığı öne sürülmüş ve tedavisi 10 gün sürüp günlüğü 5 sterline denk geliyormuş ülkemizde yaklaşık (43 TL).
Ve böylelikle fakir ülkelerde kullanımı yaygın olacağı söyleniyor fiyatından dolayı.

İngiltere uzmanları yapılan araştırmaya göre, düşük doz deksametazonun ölümcül virüsle mücadelede önemli bir atılım olacağınıda belirtiyor.
Ve ilacı deneme konusunda işe yarayıp yaramadığını öğrenmek içinde deneylerin en başlarında çekiliyor.

Ve bu ilaç ingilterede mevcut olduğu halde bilinip pandemi (salgın) başladığında kullanılsaydı yaklaşık 5.000 Kişinin ölümünün engelleneceğide belirtiliyor.

İngiltere Başbakan'ı Boris Jhonson un sözleride şöyle;

Dikkate değer bir İngiliz bilimsel başarısını" kutlamak için gerçek bir vaka olduğunu ve şunları ekledi: "İkinci bir zirve durumunda bile yeterli malzememizin olmasını sağlamak için adımlar attık."

İlacın etkilerinide yazmak istiyorum;
İlacın amacı aslında; astım,artrit ve cilt hastalıklarına faydasından biliniyor. Corona virüste etkiside şu kelimelerle söyleniyor:
Vücudun bağışıklık sistemi corona virüs ile savaşırken olabildiğince bazı hasarları engellediği gibi görülüyor.

- Ventilatör kullanan hastalar için ölüm riskini% 40'tan% 28'e düşürdü.
- Oksijene ihtiyaç duyan hastalar için ölüm riskini% 25'ten% 20'ye düşürdü.

Oxford Üniversitesi araştırmacıları deksametazonun kulllanan her 20 hastadan 19’unun hastanede tedaviye gerek duymadan kısa sürede iyileştiğini açıkladı. Yoğun bakımda bulanan Covid-19 hastalarında ise ilacın kullanımı ile birlikte ventilatör ve oksijen ihtiyacının azaltıdığı aktarıldı.

Görüşleriniz nedir sizce insan hormonlarında bir dengesizlik yaşanırmı daha sonra? :)

BorakanT

ben kimim?
En iyi cevaplar
7
Ruh hali
sanmıyorum. parayı gördüğüm an imkansız olduğunu anladım ve yazdım. geri kalanı okumadım. bu kadar uzun bir sürede bulunup çok ucuza satılsaydı önceden bulunurdu zaten.

Spankly

Play.Agoranw.com
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
sanmıyorum. parayı gördüğüm an imkansız olduğunu anladım ve yazdım. geri kalanı okumadım. bu kadar uzun bir sürede bulunup çok ucuza satılsaydı önceden bulunurdu zaten.
adamlara göre 10 günlük sağlık süreci ucuz. bize görede yaşamak istiyorsan 450 civarı tutar var ve bu fiyatta ucuz :)

FFHD

orda her kiminleysen, belki sevgilinleysen...
En iyi cevaplar
21
Umarım işe yarar ama iş sadece ilaçla da bitmiyor. İnsanların bilinç olup ilaç aldıktan sonra da pandemi kurallarına uymaları gerekiyor. Deneysel bir süreç sonuçta.

Spankly

Play.Agoranw.com
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
Umarım işe yarar ama iş sadece ilaçla da bitmiyor. İnsanların bilinç olup ilaç aldıktan sonra da pandemi kurallarına uymaları gerekiyor. Deneysel bir süreç sonuçta.
evet ben full bu yaşta bilinçli olarak uyarken tek ayağı çukurda olan insanların ve kendini bilmez ergen topluluğu olduğu sürece bu vakalarda artar en iyisi tam 0 vaka olana kadar ceza vericeksin veya her maskesize ve çene altına bile koyan tiplerede ağır ceza kesiceksin uyarısız bak bakıyım birdaha yapıyormu aynısını :)

Turgut331

Taş Madencisi
En iyi cevaplar
3
Eğer yararlı olacaksa verilen tüm paraya değer diye düşünüyorum.