Craftrise Stats Skripti Yerine Bunu Kullanın! DAHA AZ LAG

dostveviski

Yazıyor...
Sponsor
En iyi cevaplar
17
Ruh hali
Craftrise Stats Skripti Yerine Bunu Kullanın - DAHA AZ LAG

Merhaba dostlar bugün sizlere BookStats isimli eklentiden bahsedeceğim ve neden bu eklentiyi skript yerine kullanmanız gerektiğini anlatacağım.
Ekstra olarak %100 Türkçe config dosyasını ek olarak paylaşacağım.

-BookStats Eklentisini detaylı anlattığım konum: BookStats Plugin Tanıtımı ve Türkçe Config

Peki neden craftrise stats skripti yerine bu eklentiyi öneriyorum? Verilerin kaydını tutacak ve aktif olarak sürekli çalışan skriptler her zaman sizin işlemcinizi yoracak ve sunucunuzda lag, performans (TPS) sorunları yaratacaktır. Bunları yaşamamanız adına size daha işlevsel ve daha optimize olan, verileri direkt API den alan bu eklentiyi öneriyorum, ayrıca %100 Türkçe config sunuyorum.

Peki neden skript yerine bu eklentiyi kullanmalıyım?
Arkadaşlar skriptler diğer eklentiler gibi değildir! Skriptler direkt olarak çalışmaz, yazdığınız bir sk skript eklentisi üzerinden dolaylı bir şekilde çalışır, bu da stabil ve temiz bir çalışma biçimi değildir. Evet kullandığınız basit skriptler size sorun yaratmıyor olabilir lakin sunucuda sürekli bir şekilde aktif veri kontrolü, oyuncu kontrolü yapan skriptler ve bu skriptler bir de komut giriyorsa vay halinize. CraftRise'daki stats eklentisini skript ile yapmanıza hiç gerek yok çünkü zaten bu işi BookStats eklentisi API ve gerekli sunucu verilerini kendinde toplayarak bu işi çözüyor. Eklentinin tanıtımını ve kullanımını detaylı bir şekilde yukarıda paylaştığım forum-konum ile inceleyebilirsiniz. Ayrıca ek olarak sizlere sunduğum %100 Türkçe config ile gerekli ayarlamaları yaparken hiçbir zorluk çekmeyeceğinizi düşünüyorum. Eklentinin size sunduğu tek avantaj optimize olması değil, tamamen ayarlanılabilir, düzenlenebilir, ek-veri girilebilir ayrı ve ayrıca MYSQL bağlantısını destekliyor olması. Tanıtım konumda bu bağlantıyı nasıl kuracağınızı detaylı şekilde sizlere anlattım. Oyuncuların verilerini de sunucunuzun sitesine de yansıtabilirsiniz kısaca.

Gerekli Bağlantı
BookStats Eklentisi: spigotmc.org/resources/4313/

Türkçe Config
Kod:
# MySQL bağlantısı. 'Use MySQL' 'false' ye ayarlıysa. Eklenti düz 'UserData' dosyasını kullanacaktır.

MySQL:

Use MySQL: false

IP Address: localhost

Port: 3306

User: notroot

Pass: notmypassword

Database: BookStats

Table: BookStats

# Eklenti kaç dakikada bir verileri yenileyecek.

Save Interval: 2

# Kitap Ayarları

Book:

- "&b&l{Player}'ın Özellikleri!"

- " "

- "&1Bakiye: &4{Balance}"

- " "

- "&1Öldürme: &4{Kills}"

- " "

- "&1Ölme: &4{Deaths}"

- " "

- "&1Seri katletme: &4{Killstreak}"

- " "

- "&1Öldürülen moblar: &4{Mobkills}"

- " "

- "&1Koyulan Blok: &4{Blocksplaced}"

- "/p"

- "&1Kırılan Blok: &4{Blocksbroken}"

Book Title: "&6{Player} adlı oyuncu"

Book Author: "&aBW"

On Join:

# Sunucuya girdiğinde otomatik kitap verme

Give Book: false

# Sadece bir kitap alabilme

Give Limit: true

# Kitabın envanterde hangi slota gideceği. Eğer 0 'a ayarlı ise envanterinde boş olan yere atar.

Slot: 0

# Kitabı yere atmayı kapatma.

Prevent Drop: false

#Kitabın envanterde taşınmasını ve ya sürüklenmesini ayarlayabilirsiniz.

Prevent Drag: false

On Death:

# öldüğünde stat kitabını siler, yani yere düşmez.

Death Remove: false

# Öldüğünde envantere stat kitabını verir.

Give Book: false

# Kitabın envanterde hangi slota gideceği. Eğer 0 'a ayarlı ise envanterinde boş olan yere atar.

Slot: 0

# Oyuncunun envanterinde stat kitabı yoksa kitabı verir. Yani bu ayarı 'true' yaparsanız, oyuncu aynı anda 1 den fazla

#kitap alamaz!

Book Limit: false

Book Limit Message: '&4Aynı anda 1 kitap alabilirsin!'

# Kitap her açıldığında verileri güncelleme.

Update Book: true

Skript yerine bu eklentiyi kullanarak daha iyi bir optimize sağlayabilirsiniz. Sağlıklı günler...