Neler Yeni

Crysis Next Battle Royale Nedir?

DarknessOfTheNight

Ağaç Yumruklayıcı
Stajyer
Mesajlar
24
En iyi cevaplar
0
Beğeniler
21
Puanları
40
114337_640.jpg


Crysis Next Battle Royale Nedir?

Merhaba dostlarım bugün Crysis serisinin yeni oyunu hakkında konuşacağız hadi konumuza geçelim.

Crysis serisini biliyorsunuzdur diye tahmin ediyorum ama bilmeyenler için küçük bir özet geçelim.
Crysis, Crytek tarafından geliştirilip Electronic Arts tarafından yayımlanmış bir oyun serisi olup bilim kurgu türündedir. Oyun CryEngine adında bir grafik motoru kullanıyor olup zamanının en iyi grafiklerine sahip oyunlarındandır halada yeni çıkan birçok oyundan iyi durumdadır grafikleri.
Oyun ilk olarak 2007 yılının 4. çeyreğinde çıkmıştır ve ilk serinin sevilmesi üzerine ardından birçok seri çıkmıştır fakat sonraki çıkan seriler ilk serinin başarısını asla yakalayamamıştır.

Oyunun hikayesinden kısaca bahsedelim isterseniz. Oyunda ABD hükümetine bağlı geliştirilmiş özel askerlersiniz ve bir gün Kuzey Koreli askerler, ağır silahlı paralı askerler ve milyonlarca yıl önce Dünya'ya gelmiş ve yakın zamanda uyanmış olan Ceph adındaki bir uzaylı ırkı ile karşı karşıya geliyorsunuz.
Karakterimiz diğer ekip arkadaşları gibi hız, güç ve gizlilik gibi özel yetenekleri var tabi bu yetenekleri sağlayan üstünüzdeki geliştirilmiş nanosuit. Nanosuit size özel yetenekler sağlıyor fakat bu yetenekleri sonsuza kadar kullanamıyorsunuz. Nanosuitin bir enerji seviyesi var enerjiniz bittiği zaman özellikleriniz devre dışı kalıyor fakat korkmayın enerjiniz kendi kendine yenileniyor.

Crysis Next Battle Royale oyunu hakkında herhangi resmi duyuru vb. bir şey bulunmuyor aslında bu oyunun ortaya çıkmasının sebebi Egreror adlı bir hacker grubudur. Birkaç gün kadar önce grubun hedefi olan firma hacklenmiş ve bazı dosyalar sızdırılmıştır. Binlerce verinin sızdırıldığı söylenen saldırıda Crysis Next Battle Royale adında bir oyun ortaya çıktı. Firma bu battle royale oyunu hakkında herhangi bir açıklamada bulunmadı yani ne kadar sızdırılmış bir oyun olsa da gerçekçiliği şüpheli, anlaşılan tam olarak emin olmak için firmadan açıklama bekleyeceğiz.

Firmanın bazı dosyaları sızdırılmıştı demiştik hatırlarsanız görünüşe göre firmanın üzerinde çalıştı tek oyun Crysis Next Battle Royale değil firma bu oyunun yanı sıra Robinson II, Hunt Mobile, Rome Next ve Crysis VR. adında oyunlarında üzerinde çalıştığı söyleniyor. Tabi bu bahsettiğimiz oyunların hepsi proje aşamasında gibi görünüyor yani dediğim gibi firmanın bu konulara tam olarak açıklık getirmesini beklemekten başka şansımız yok gibi görünüyor.

Crysis Next Battle Royale konusunda bir kaç tahminde bulunacak olursak diğer battle royale oyunları gibi 100 kişilik hayatta kalma oyunu olup diğer crysis serilerindeki gibi görünmezlik, hız ve güç gibi özel nanosuit yetenekleri olacak diye biliriz. Oyundaki nanosuit yetenekleri olmazsa Crysis adının bir anlamının kalacağını sanmam. Bunca yıl sonra bu serinin yeni oyununu çıkaracaklarsa elbet yeni şeylerde bizi bekliyor olabilir.

Konumuz buraya kadarı umarım hoşunuza gitmiştir iyi forumlar.
 

Üst