byElysion

fara á brott með víkingum, standa upp í stafni
Emekli
Mesajlar
458
En iyi cevaplar
58
Beğeniler
1,587
Puanları
2,350
Ruh hali
gamer logo.png


cs16wp.jpegCS 1.6 Server
Selam dostlar! Bugün sizlere CS 1.6 sunucularını anlatacağım fakat bundan önce size CS 1.6'yı anlatayım.
Bir zamanların göz bebeği CS 1.6:
CS 1.6
, 2003 senesinde Valve tarafından piyasaya sürülmüştür ve çıktığı zamanlar oyuncuların ilgisini gören bir oyun olmuştur.Hatta Valve yeni bir Counter-Strike oyunu çıkarmıştır(Condution Zero) fakat bu oyun CS 1.6'nın gölgesinde kalmış ve pek bir ilgi görmemiştir.Condution Zero'dan sonra Valve yine yeni bir Counter-Strike oyunu çıkarmıştır(Counter Strike Source) fakat bu oyun Condution Zero'dan daha fazla ilgi görmesine rağmen CS 1.6 kadar sevilmemiştir.Daha sonra Namco adlı şirket sadece Linux işletim sistemli bilgisayarlarda çalışan Counter-Strike Neo adlı bir oyun tasarlamıştır.Sadece single player oynanan bu oyunun karakterleri anime karakterlerinden esinlenerek yapılmıştır fakat bu oyunda pek bir ilgi görmemiştir.

ayraç1.png

CS 1.6 sunucuları kaç türe ayrılmakta:
Counter-Strike 1.6
sunucuları 2 türe ayrılmaktadırlar.Bunlar pro-public ve fun sunucularıdır arkadaşlar.2012'ye kadar sunucu türleri birçok dala ayrılıyordu fakat CS GO ortaya çıkınca bu türler 2 alan altında toplanmaktadırlar.Örneğin eskiden ayrı ayrı ffa,dm,surf ve jailbreak sunucuları oluyorken şu an bu türler fun adı altında toplandılar.

CS 1.6 sunucuları uzun süre aktif kalabiliyor mu ?
CS 1.6
sunucuları kurucuların maddi düzenine ve yaptığı admin satışına bağlı olarak devam ettiği için sunucunun aktif olması gerekiyor.Eğer sunucu 10 oyuncu üstüne çıkamıyorsa uzun süre aktif kalamaz fakat 20,30 oyunculu bir sunucuysa uzun süre aktif kalabiliyor.Tabii aktif kalması için ortamın saygılı ve küfürün en aza inebildiği bir ortam olması gerekli yoksa pek aktif kalmaz.

ayraç1.png

CS 1.6 sunucularında ortam:
Genellikle çoğu sunucunun saygılı ve küfürsüz bir ortamı oluyor fakat bazen bu ortamı bozmaya çalışan kişiler oluyor böyle bir şey olduğu zaman kurucular veya adminler tarafından sunucudan uzaklaştırılıyor. Mesela jailbreak sunucularında teamspeak 3 kullanılır ve ortam gayet güzeldir.

ayraç1.png

CS 1.6 Pro-public sunucuları nasıl oluyor ?
CS 1.6 Pro-public
sunucularında genellikle 16vs16 şeklinde dust_2 haritasında maç atılmaktadır.CS 1.6 pro-public sunucuları ile CS GO'daki basit eğlence modunun bir farkı yoktur aynı işleyiş ile giderler.

ayraç1.png

CS 1.6 Fun sunucuları nasıl oluyor ?
CS 1.6 fun
sunucuları genellikle eğlenmek isteyen insanların girdiği birçok modun bulunduğu güzel bir sunucu türüdür.En bilinen modlar olarak bhop, deathrun, jailbreak, zombie mode, zombie escape, base builder bulunmaktadır.Genellikle fun giren oyuncular bu modların bulunduğu sunuculara girerler zaten. Bunun dışında ffa(rekabetçi) ve deathmach modu vardır bu modların aynısı yine CS GO'da bulunmaktadır.Ffa modu CS GO'da bulunan rekabetçiye benzer fakat bu modun bir diğer özelliği herkesin herkesi vurabilmesidir yani takım arkadaşı diye bir şey yoktur.Deathmach modunun aynısı zaten CS GO'da vardır tamamen aynı özelliktedirler.Aim kasmak isteyen(bileğine güvenen) oyuncular genellikle ffa veya dm girmektedirler.

ayraç1.pnggüzelcs.jpg


BONUS:
  • Counter-Strike beta 1.0 sürümünden Counter-Strike 1.6 sürümüne kadar oyunda tek bir harita vardır bu harita Cs_Siege haritasıdır.Bu haritayı tasarlayan kişi ise 17.12.2000 tarihinde belirsiz bir nedenden dolayı ******* etmiştir.
  • Counter-Strike serisinde neredeyse her sürümde birçok ses değiştirilmiştir fakat Counter-Terrörist win/Terrörist win sesleri asla ve asla değiştirilmemiştir.
 Üst