CS GO Bunny

Swuupie

son cosas de la vida
Emekli
En iyi cevaplar
0

1494584136_cs-go.png

CS GO Bunny

Herkese merhaba! Yeni bir konu ile karşınızdayım.

CS GO Bunny, oyuncuların varacakları yere zıplayarak kısa sürede ulaşmasıdır. Rekabetçi maçlarda bunu yapamazsınız çünkü rekabetçi modlarda, topluluk sunucularına göre sv_accelerate ve sv_airaccelerate ayarı daha düşüktür. accelerate ayarı yürüme hızınızı, airaccelerate ayarı ise havada süzülme hızınızı belirler. Klasik ayar accelerate için 5.5, airaccelerate için 12'dir. Topluluk sunucularında bu ayarlar normale göre daha fazla olduğu için kolayca bunny yapılabilir.

Bunny yapmak için herhangi bir topluluk sunucusuna girmeniz yeterli olacaktır. Girdim şimdi ne yapıyorum?
İlk olarak normal bir şekilde yürüyoruz, yürürken space'ye basılı tutuyoruz ve a d tuşlarına basıyoruz. Sola gitmek istiyorsanız a'ya, sağa gitmek istiyorsanız d'ye basmalısınız. Ayrıca daha hızlı hızlanmak istiyorsanız konsolu açıp bind x +left yazabilirsiniz. Bu komutu yazdıktan sonra x tuşuna basılı tutarsanız sola döneceksiniz. w + space + a veya d + x kombosu ile çok hızlı hızlana bilirsiniz.

Hızınızı öğrenebilmek için konsolu açıp cl_showpos 1 yazabilirsiniz. Kodu yazdıktan sonra sol üste ufak bir kısım gelecek, vel: yazan kısımdan hızınızı öğrenebilirsiniz. Yürürken ki hızınız 250'dir fakat bunny yaparken bu hız 1000, 2000 ve hatta çok hızlanırsanız 3000 bile olabilir. Peki tamam bunny yapmayı öğrendim peki nasıl geliştireceğim?

Bunny'nizi geliştirmek istiyorsanız bunny sunucularına girebilirsiniz. Bu sunucularda sadece bunny haritaları açılır. Bunny'de çok gelişmiş olan kişiler genellikle bu tür bunny sunucularında kendilerini geliştiriyor. Ayrıca herhangi bir bunny sunucusunda bir kişiden rica ederek size bunny öğretmesini sağlayabilirsiniz.

bhop.wasdzone.com

Yukarıda verdiğim sunucuya girip bunny'nizi çok daha iyi yerlere getirebilirsiniz. Az sayıda Türk bhop sunucusu var, bana göre en kalitelilerinden bir tanesi bu sunucudur. Sunucuya girmek için konsolu açıp "connect bhop.wasdzone.com" yazmanız yeterli olacaktır. Ayrıca haritayı beğenmediyseniz rtv yazarak haritayı değiştirme talebinde bulunabilirsiniz. Yeterli sayıda oy alınırsa harita değişecektir.

Sizlere CS GO Bunny hakkında verebileceğim bilgiler bu kadardı, başka bir konuda görüşmek üzere, hoşça kalın!