CS GO Görüntü Ayarları

Swuupie

son cosas de la vida
Emekli
En iyi cevaplar
0

1494584136_cs-go.png

CS:GO Görüntü Ayarları
Selam! Yeni bir konu ile karşınızdayım.
Oyun içerisinde herkesin kendi görüntü ayarları vardır. Tabii iyi fps değerleri görmek istiyorsanız bu ayarları en düşüğe çekmeniz gerekiyor. Bu konuda da sizlere CS:GO'da bulunan görüntü ayarlarından bahsedeceğim. Bu konuyu okuduktan sonra görüntü ayarları ile ilgili yeterince bilgiye sahip olacaksınız. CS:GO her ne kadar iyi bir oyun olsa da arada kasmalar, donmalar, anlık fps düşüşleri yaşanabiliyor. Bunun için size tavsiyem görüntü ayarlarınızı en düşüğe çekip rahat bir oyun oynamanızdır. Ayarlarınızı bir anda en yüksekten en düşüğe çekince ufak bir alışma süreci olabilir. Eğer oyunu yeni aldıysanız direk olarak ayarlarınızı düşüğe almanız tavsiye edilir. Şimdi geçelim CS:GO'da bulunan görüntü ayarlarına.

CS:GO Görüntü Ayarları
Öncelikle görüntü ayarlarına geçmeden önce sizlere tavsiye ettiğim görüntü ayarları;
Screenshot_2.png
Şimdi geçelim görüntü ayarlarına;
Brightness/Parlaklık: Oyunda önerilen parlaklık ayarı 1.6'dır, çünkü oyun içerisinde parlaklık ayarını 1.6 yapmak görünmeyen yerleri daha iyi görünmesini sağlayacaktır. Tabii bu kişiden kişiye değişebilir. Mesela ben parlaklık seviyesini 2 de kullanıyorum ve herkese 2 olarak öneriyorum.
Color Mode/Görüntü modu: Çok gereksiz bir ayardır. Televizyon yaparsanız oyunun rengi azıcık açılır.
Aspect Ratio/Görüntü Oranı: Bana göre oyunda bulunan en önemli ayarlardan biridir. Bunun nedeni oranı 4:3 yaptığınızda oyuncuların kafasının 16:10 veya 16:9'a kıyasla daha şişman gözükmesidir. Tabii bu ayar kişiden kişiye değişebilir, hangisi ile rahat oynuyorsanız o oranla oynamanızı tavsiye ederim.
4F47EAC017E31420B7A1E1617F774355139D1174.jpg
Resolution/Çözünürlük: Monitörünüzün çözünürlüğüne bağlı olarak değişebilen bir ayardır. Yüksek fps değerlerini görmek istiyorsanız bu ayarı 1024x768 yapmanız önerilir.
Display Mode/Görüntü Modu: Adı üstünde bir ayardır. Tam ekran yaparsanız oyunu tam erkanda, pencereli yaparsanız oyunu pencereli bir şekilde oynarsınız. Tavsiye edilen tabii ki tam erkan'dır.
Laptop Power Savings/Dizüstü Enerji Tasarrufu: Dizüstü bilgisayarlar için yapılmış bir ayardır. Oyunun performansını düşürüp oyunu daha fazla oynamanızı sağlayan bir ayar.
Global Shadow Quality/Evrensel Gölge Kalitesi: Adı üstünde gölgeler ile oynayan bir ayar. Fps'i çok ama çok düşüren bir ayardır. Bu ayarı düşüğe almanız sizin için en mantıklısı olacaktır.
Model \ Texture Detail/Model \ Doku Detayı: Bu ayar modellerin karmaşıklığını, dokuların çözünürlüğünü belirler. Düşürmek mantıklı olacaktır, fakat düşürdükçe oyunun çözünürlüğü de kötüleşecektir.
Effect Detail/Efekt Detayı: Oyundaki görsel efektlerin daha güzel görünmesini sağlar. Ayrıca çizimlerin uzaklık, yakınlık değerlerini ayarlar. Bu ayarı düşürmek mantıklı olabilir.
Shader Detail/Shader Detayı: Oyundaki çoğu şeyin daha güzel görünmesini sağlar. Özellikle silah skinlerinin daha güzel görünmesini sağlar. Fakat fps'i çok düşüren bir ayardır. Bunun için düşürmek tavsiye edilir.
newww.png
Multicore Rendering/Çoklu CPU Kullanımı: CS:GO'nun işlemcinizin bütün çekirdeklerini kullanmasını sağlar. Açılması gereken bir ayardır.
Anti-aliasing/Keskinliği yumuşatma: Kötü, bulanık görüntüyü yok eden bir ayardır. Tamamen size kalmış bir ayardır.
Texture Filtering Mode/Doku Filtreleme Modu: Bu ayar oyundaki dokuları ve uzaktaki nesnelerin çok daha iyi ve net görünmesini sağlayan bir ayardır. Ayrıca bu ayarı istediğiniz gibi yüksekte tutabilirsiniz. Bu ayarı en yüksekte tutmak herhangi bir fps kaybına yol açmaz.
FXAA Anti-aliasing/FXAA Keskinliği Yumuşatma: Bu ayar görüntüyü düzeltir ancak bulanıklaştırır. Kapatmanız tavsiye edilir.
VSYNC/Dikey Eşitleme: Fps değerini monitörünüzün hz değerine sabitler. Ama gecikme yapar, yani önerilmeyen bir ayardır.
Motion Blur/Hareket İzi: Çok ama çok gereksiz bir ayardır. Kafanızı her çevirdiğinizde çok ufak sarhoşluk etkisi verir.
Evet, CS:GO'da bulunan görüntü ayarları bu kadardı. Konumu okuduğunuz için teşekkür ediyorum!

DIO

⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
Yararlı bir konu olmuş. Eline sağlık.
Şu anlık bir sorun yaşamıyorum ancak bir sorun olursa bu konuya tekrardan bakacağıma eminim.

Adrastos

Statsanwalt
Emekli
.
En iyi cevaplar
11
Ruh hali
Başarılı bir konu fakat tavsiye ettiğin ayarlar çok düşük değil mi? Şöyle ayırsaydın güzel olurdu grafik için tavsiye ettiğim ayarlar, performans için tavsiye ettiğim ayarlar.

Swuupie

son cosas de la vida
Emekli
En iyi cevaplar
0
Başarılı bir konu fakat tavsiye ettiğin ayarlar çok düşük değil mi? Şöyle ayırsaydın güzel olurdu grafik için tavsiye ettiğim ayarlar, performans için tavsiye ettiğim ayarlar.
Burada tavsiye ettiğim ayarlar yüksek fps değerli görmek isteyenler için. Zaten konuda görüntü ayarlarının hepsinden bahsettim. Bu konudan yardım alarak istedikleri ayarları uygulayabilirler. (grafik, performans) Teşekkür ederim yorumun için.

Adrastos

Statsanwalt
Emekli
.
En iyi cevaplar
11
Ruh hali
Burada tavsiye ettiğim ayarlar yüksek fps değerli görmek isteyenler için. Zaten konuda görüntü ayarlarının hepsinden bahsettim. Bu konudan yardım alarak istedikleri ayarları uygulayabilirler. (grafik, performans) Teşekkür ederim yorumun için.
Bu arada, CPU ve FXAA hakkında bilgi sahibi oldum sayende. Onca oyun oynadım bu konuyu görene kadar şu 2 özelliğin ne işe yaradığını bilmiyordum. :)

ByErenThe

Yalnızlık tek kelime, söylenişi ne kadar kolay.
En iyi cevaplar
0
Bu konuyu kim yapacak diye bekliyordum, sonunda yapan çıkmış. Bu arada benim e-postam hala tablo iznine ekli.

Adrastos

Statsanwalt
Emekli
.
En iyi cevaplar
11
Ruh hali
Bir sorum olacak, bu görüntü ayarlarını düşükten de daha fazla düşürme imkanımız var mı? Piksel piksel oynama gibi.

Soprano

Taş Madencisi
En iyi cevaplar
0
16:9 - 4:3 farkını gösteren görsel çok güzel olmuş. Yararlı konu :Disko:

Swuupie

son cosas de la vida
Emekli
En iyi cevaplar
0
16:9 - 4:3 farkını gösteren görsel çok güzel olmuş. Yararlı konu :Disko:
Teşekkürler.

Arkadaşlar konu günceldir. Eğer CS:GO Görüntü Ayarları hakkında bilgi sahibi olmak istiyorsanız konuyu okuyabilirsiniz.

R

RealyRevenGe

Ziyaretçi
En düşük ayarda bile kasıyor 24 kişilik topluluk sunucularında :D ama şu an orta ve iyi sayılır.

Swuupie

son cosas de la vida
Emekli
En iyi cevaplar
0
Arkadaşlar konu günceldir. Konuyu okuyup bilgi sahibi olabilirsiniz görüntü ayarları hakkında.

ByAlpha

Güzel şeyler büyük acılarla gelir aldanma.
Emektar Üye
En iyi cevaplar
4
Başarılı ve yararlı bir konu. Tebrikler.