Erbatur

Gözlerimin içindeki ülkemsin sen benim.
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
forum.gamer.png

indir (10).jpg

CS GO Mikrofon Sorunu

Herkese merhabalar! Bugün sizlerle CS:GO Mikrofon Sorunu konusunu masaya yatıracağız.

Mikrofon Sorunu Nedir?

Mikrofon sorunu, mikrofonunuz'dan veya bilgisayarınızdan kaynaklanan bir problem olabilir. Ve birçok sebepten kaynaklanabilir bu sorunlar. Biz size bazı senaryolar yazarak sizlere çözüm yollarını söyleyeceğim. Mikrofon CS:GO gibi oyunlarda çok önemli bir faktördür. İyi bir iletişim kurmak, oyunu kazanmanızda büyük bir etkendir. o yüzden konudan umarım memnun kalırsınız. O zaman çok uzatmadan konuya geçelim.

Problem=> Mikrofona Su Kaçarsa?

Size iyi haberler vermek isterdik fakat, teknolojik ürünlerin bir çoğuna su kaçarsa düzgün çalışmama ihtimali çok fazladır. Bu sadece CS:GO için değil, tüm oyunlar için değildir. Siz yine de pirince yatırın mikrofonunuzu belki geçer. Hatta geçme ihtimali yüksek.

Problem=> Mikrofonum Düzgün Fakat Oyunda Düzgün Çalışmıyor?

1-İlk önce masaüstünüze geliniz.

Screenshot_18.png

2-Sağ alt köşedeki hoparlör simgesinden kayıt aygıtlarına girin.

Screenshot_19.png

3-Kayıt aygıtlarından mikrofonu seçin ve çift tıklayın.

Screenshot_20.png

4- Mikrofon ayarlarına gelip en sonda ki gelişmiş seçeneğine tıklayın.

tab.png

5- Gelişmiş seçeneğine gelip tüm tikleri kaldırın ve Tamam'a tıklayın.

14j2c1EUTAq9iK6c1uT3gQ.png

Bunları ne için yapmalıyım?
Çünkü normalde oyun hızınıza göre sesi kendi kafasına göre sesi arttırıp azaltabiliyor. (Genelde Azaltıyor) Bu da oyun içerisi iletişimde çok büyük sorunlara neden oluyor.

Problem=> Mikrofonum algılanmıyor?

Buna hızlı bir çözüm yolumuz var. Mikrofon algılanmıyorsa dört tane problem olabilir. Birincisi; mikrofon girişiniz jaka tam girmemiş olabilir.
İkincisi; mikrofonu çalıştırmamış olabilirsiniz. Eğer mikrofonunuz kulaklıklı mikrofon değilse bu problem daha sık görülür. Çünkü masa mikrofonlar da çok daha sık ''on, off'' veya "aç, kapa" düğmeleri bulunur. Bu düğmeleri de kontrol etmeyi deneyebilirsiniz. Üçüncüsü; Bilgisayar giriş jakınız bozulmuş olabilir. Bu benim de başıma gelmişti. Bunun çözümü yok aslında, jakı değiştirmeniz gerekmekte. Zaten yeni nesil bilgisayarlar da iki tane mikrofon ve iki tane de kulaklık girişi bulunuyor. Bunlardan bir tanesi ön panelde bir tanesi de arka panelde bulunuyor. Benim ön panelim bozulmuştu. Bende arka panele takmak zorunda kalmıştım. Dördüncüsü ise; Mikrofon tamamen çalışmıyor olabilir yani mikrofonunuz kablodan hasar almış olabilir veya mikrofonunuz elektriği güce çevirme işlevini kaybetmiş olabilir. Bu başınıza geldiyse mikrofonunuzu garantiye veriniz. Garantiniz yoksa yeni bir mikrofon almaya bakın. Ama ben garanti ile uğraşamam diyorsanız o zaman sizde mikrofon satın alınız. Dikkat edin, yeni aldığınız mikrofonun sonu'da böyle olmasın.

Açıkcası, CS:GO mikrofon sorununuz olduğunda sadece çözümü oyunda aramayın. Dış etkenler buna neden olmuş olabilir.

Peki ya CS:GO oynarken hangi mikrofon ile oynamalıyız?

Bu sorunun cevabı çok basit. Siz oyuncu olduğunuz için mikrofon ile yakın olmalısınız. Masa mikrofonları sizi eğilmeye zorluyor. O yüzden benim tercihim kulaklık mikrofonlu oynamanız. Böylece daha iyi bir deneyim kazanmış olursunuz. Hem daha iyi oynarsınız, hem de masa mikrofonlarına göre mikrofonunuzun bozulma riski daha az olur.

ayraç.png

Bir konunun daha sonuna geldik, umarım konudan faydanmışsınızdır.
Konuyu beğenmeyi unutmayın, yorum yapmaktan çekinmeyin çünkü yorumlarınız bizim için çok değerli!

İçerik ekibi.jpg

xSynapseFan

Demir Madencisi
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
Başlık sonrası paragrafların boyutu biraz küçük gözüküyor, bence biraz daha büyütebilirsin.

MavPir

Maviş Pırıl
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
Ellerine sağlık! işime inşallah yarar, şimdi deneyeceğim!