Csgo Başlatma Seçeneklerinden Çözünürlük Ayarlama

Darkkandadr

❌⚖❌ Everybody knows the good guys lost...
Emektar Üye
En iyi cevaplar
0
Ruh hali

csgo res.png

CSGO Başlatma Seçeneklerinden Çözünürlük Ayarlama

Selamlar sevgili Forum Gamer okuyucuları bu konumuzda sizlere Steam üzerinden başlatma seçenekleri kullanarak Csgo çözünürlük ayarlamayı göstereceğim. Buyurun konumuza geçelim.

Bazı durumlarda oyuncuların ayarları kaydedilmiyor ve oyuna her girip çıktıklarında bazı ayarları bozuluyor. Bu durumun en sık rastlandığı olaylardan biri de çözünürlüğün sürekli değişmesi. Bu olayı engellemek için Steam üzerinden Csgo'yu açmadan önce çözünürlük ayarını yapabileceğinizi biliyor muydunuz?

Peki ya oyunun size sunduğu çözünürlük ayarlarının sınırlı olmadığını? Ayarlar sekmesinde belirli sık kullanılan çözünürlükler olur. Fakat siz bu konudan sonra istediğiniz uygun çözünürlük değerini kullanabileceksiniz.

Bu işlemi oyunu açmadan önce gerçekleştireceğiz. Eğer oyunu açtığınızda çözünürlük sorunundan dolayı herhangi bir işlem yapamıyorsanız üzülmeyin! Bu konu sizin derdinize derman olacaktır.

Ayrıca konuya girmeden önce çözünürlükten biraz bahsetmek istiyorum. Her bilgisayarın bir çözünürlüğü vardır. Çözünürlük ekran büyüklüğünüzün piksel olarak ifade edilmesidir. Genellikle 1920x1080, 2110x1982 (sallıyorum) gibi ifade edilir bu çözünürlükler. Eğer bilgisayarınızın donanımı kötü ise oyunlarda çözünürlük düşürerek daha yüksek performanslar elde edebilirsiniz veya birçok prof. oyuncu gibi sizde çözünürlüğünüzü uygun değerlere ayarlarak özellikle fps oyunlarında daha yüksek bir başarı sağlayabilirsiniz.

BAŞLAYALIM!

İlk adım olarak tabii ki Steam'inizin açık olduğunu varsayıyorum.
• Kütüphaneniniz üzerinden Counter Strike Global Offensive'yi bulun.

1548531263390.png

• Bulduktan sonra sağ tıklayıp "Özellikler" sekmesine tıklayın.

1548531351268.png

• Özellikler sekmesi açıldığında Genel üst sekmesi altından "Başlatma seçeneklerini ayarla..." butonuna tıklayalım.

1548531431529.png

• Açılan sekmedeki boş kutucuğa istediğiniz çözünürlük ayarını yazabilirsiniz. Örneğin "-w 1920 -h 1080".
-w Genişlik
-h Uzunluk

1548531585112.png

• İstediğiniz ayarı yaptıktan sonra "Tamam" butonuna basıp oyunu açabilirsiniz.

TEBRİKLER!

Eğer üstte gösterdiğim adımların hepsini doğru bir şekilde uyguladıysanız istediğiniz çözünürlüğü ayarladınız demektir.
Konuma zaman ayırdığınız için teşekkür eder, iyi forumlar dilerim.

konu resimleri kendi tarafımca hazırlanmıştır. izinsiz kullanmayalım.

MinS_

Ağaç Yumruklayıcı
En iyi cevaplar
0
Ben NVIDIA'nın önerdiği çözünürlüğü kullanıyordum ama bunu bildiğim de iyi oldu.

Gutenberg

Demir Madencisi
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
Konu ayracımı çalmışsın .s Bir ara kendi konumda kullanmıştım. Ne yazıktır ki bugün aradım taradım bulamadım, senin konunda bulmak nasip oldu .s.s.s

Darkkandadr

❌⚖❌ Everybody knows the good guys lost...
Emektar Üye
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
Konu ayracımı çalmışsın .s Bir ara kendi konumda kullanmıştım. Ne yazıktır ki bugün aradım taradım bulamadım, senin konunda bulmak nasip oldu .s.s.s

Senin konun olduğuna emin değilim, ayraç arıyordum öyle konularda gezinirken buldum olabilir.

Ruwqersia

Sudan Çıkmış
En iyi cevaplar
0
peki ya görüntü modunu değiştirebiliyormuyuz mesela tam ekrandan penceliye ayarlamak gibi.

Ruwqersia

Sudan Çıkmış
En iyi cevaplar
0
nasıl ayarlayacığımı buldum -fullscreen kodunu aynı yere yazarsanız tam ekran olur diğerlerini bilmiyorum