CubeDupe | Bu yepyeni projemize destek çıkacak, ücret karşılığı çalışabilecek arkadaşlar arıyoruz.

Kapalı beta yapmayı düşünüyoruz, kapalı betamıza katılan arkadaşlar, nasıl bir ödül isterdiniz :)

• Üyelik (VIP)

• Oyun-Içi Kredi

• Özel Pet/Trail/Şapka

• Network Booster (x2)

Sonuçlar yalnızca oylamadan sonra görülebilir.

Bertan Taşkıran

Kızıltaş Madencisi
En iyi cevaplar
0

Merhabalar,

Bugün itibariyle bu projemizi foruma tanıtmak ve ayni zamanda siz arkadaşlar arasından yetenekli, bu işi severek yapan ve ücret karşılığı çalışmak isteyen arkadaşlar arasında bir grup oluşturmak istiyoruz. Bu projeyi hayata geçirmek gerçekten zor olacak, ama bunun için müsait bir bütçemiz var. Bu forumda kimse bu tarz ciddi bir bütçeye sahip değildir ki bu yüzden böyle bir projeye asla girişilmemiştir diye düşünüyoruz. Bütçe konusunda çok ciddiyiz, birkaç bin dolardan bahsediyoruz. Dilerseniz proje hakkında biraz konuşalım.

CubeDupe global piyasanın bir sunucusu olup, Türkiye ile beraber 102 ülkeden oyuncu kabul edecektir. Sunucu içeriği Ingilizce olacaktır. Temel eklentilerin (Vault vs gibi must-have eklentiler dışında) tamamı tarafımızca kodlanıp, webpaneli, websitesi, online marketinin tasarım ve altyapısı da tarafımızca yapılacaktır. CubeDupe bir minigames network'ü olup, game-per-server sistemini benimseyecektir, yani her arena bir sunucu olacaktır. Sunucu altyapısı tamamen MYSQL ile sağlanacak olup, kayıplar minimuma indirilirken sunucular arası bağlantı da bu şekilde sağlanmış olacaktır. Sunucuda 3'ü kendi fikrimiz olan bir mini-oyun olurken, diğer ikisi Skywars ve Eggwars olacaktır. Reklam için de bir bütçe ayrılmıştır, daha fazla reklam bütçesi sağlayabilmek için de hala sponsorluk arayışlarımız devam etmektedir.

Sunucu fikrimizi de açıkladıysak gelgelelim alım bölümüne. Sunucumuz için ihtiyacımız olan gücü bu kişilerden sağlamak istiyoruz.

Sponsor: (0/3) "Sunucuya maddi destek sağlayan kimsedir."
Mimar Takimi: (0/1) "Daha önce yapılmış haritaları olması, ve takim içi huzuru bozmaması gereklidir. Ücretli pozisyondur."
Fikirdaş: (0/2) "Fikirdaş dediğimiz bu arkadaşlar sunucu ile ilgili fikirlerini bize aktaracaklardır. Ücretli pozisyon değildir."
Eklenti Geliştiricisi (Java) (1/1) - @formatontl "Java geliştiricisi için başvuran kişinin ileri derecede JAVA, Bukkit-Spigot-BungeeCord API, MYSQL bilgisine sahip olması gereklidir. Oyunları kodlayan kişi yabancı ve bu sektörde neredeyse 10 yıldır bulunuyor. Aradığımız java geliştiricisi bu mini-oyunlar dışındaki küçük çaplı eklentileri hazırlayacaktır, ücretli pozisyondur."
Website Geliştiricisi (PHP,HTML): (2/2) - @onlinegenc @Waffleinstein "Yönetici kadromuzun zaten 2 üyesi bu konuda uzmanlar, yani bu pozisyon için alım gerçekleştiremiyoruz."
Administration Expert: (1/1) - @Bertan Taşkıran "Ben şahsen bu rolü üstleniyorum, o yüzden ekstra bir alım ihtiyacı duymadık."

Ayrıca sunucu ile fikir, görüş ve önerilerinizi özelden bekliyoruz arkadaşlar. Oyun fikri veya game-changer dediğimiz gerçekten benzersiz bir fikir verip, bize kabul ettirebilen arkadaşlara da küçük bir ödülümüz olacaktır. Rica ediyoruz, konu altına yazmayın. Özel mesaj ile bize iletebilirsiniz.

Yönetici Kadromuz: @onlinegenc @Bertan Taşkıran @Waffleinstein

Son düzenleme:

RedFail

Elmas Madencisi
En iyi cevaplar
0
Siz her arenayı bir sunucu yaparsanız sunucu ücretlerini nasıl karşılayacaksınız?

10 Oyun var diyelim. (5 tane Minigames 5 tane değişik değişik şeyler)
Her oyunda 10 Lobi - Arena.
10*10 = 100 Sunucu?

5 Oyun olsa bile 50 sunucu eder? Her sunucu 2GB Ram veya 1GB Ram 20 Kişilik slot? Wow.

EDIT:
Son mesajı görmemişim kusura bakmayın.

xdzaa21

Elmas Madencisi
En iyi cevaplar
1
Güzel bir fikir. Umarım hayata geçirebilirsiniz. Başarılar :)

Bertan Taşkıran

Kızıltaş Madencisi
En iyi cevaplar
0
Siz her arenayı bir sunucu yaparsanız sunucu ücretlerini nasıl karşılayacaksınız?

10 Oyun var diyelim. (5 tane Minigames 5 tane değişik değişik şeyler)
Her oyunda 10 Lobi - Arena.
10*10 = 100 Sunucu?

5 Oyun olsa bile 50 sunucu eder? Her sunucu 2GB Ram veya 1GB Ram 20 Kişilik slot? Wow.

EDIT:
Son mesajı görmemişim kusura bakmayın.
Açılışta 4-5 oyun yapmayı planlıyoruz. Her oyun için ayrılmış 10 sunucu bulunacak. Sistemimiz de şöyle işliyor, minimum 3 sunucu açık olacak, geriye kalan 7 sunucu ise yoğunluğa göre otomatik açılacak. Diyelim skywars çok rağbet gördü, 10 sunucusu da full oynanıyor. Ancak eggwars'ta daha az oyuncu var. 4 sunucu var. Bu şekilde ram sunuculara rağbete göre dağıtılacak, rağbete göre sunucular otomatik açılıp kapanacak. 64 gblık bir sunucu açılış için yeterli diye düşünüyoruz. Zaten Mineplex, HiveMC gibi büyük sunucular da bu sistemi kullanıyor, bizimkisi bir tık gelişmiş versiyonu olacak :)

Güzel bir fikir. Umarım hayata geçirebilirsiniz. Başarılar :)
Bizde umarız. Çalışmalar şimdiden hız kazandı. Yorumunuz için teşekkürler :)

KilllerDragons

Kızıltaş Madencisi
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
Umarım Projeyi Hayata Geçirirsiniz Bende Minigames Pluginleriyle Uğraşmayı Çok Severim. Eggwars skywarsla Uğraştım (Eggwars Orjinal Haliyle) Skywars Swsi Yapıyorum Sonrada Silicem Yada Şans Bloklu Yapıcam

Bertan Taşkıran

Kızıltaş Madencisi
En iyi cevaplar
0
Rica Ederim Umarım Hayata Geçerderde Türk Gücünü Gösterirsiniz :)
Türkün gücü derken iyi de, türk piyasasına herhangi bir katkıda bulunmuyoruz sonuç olarak. Hani global piyasada türk uyruklu kişilerin temsil edilmesinden bahsediyorsanız tabii, ne mutlu hepimize :)

Günceldir, proje hakkındaki görüşlerinizi bekliyoruz :)

bgencacat

Lapis Toplayıcısı
En iyi cevaplar
0
(bkz. birkaç bin dolarlık projede mysql kullanmak)
(bkz.
mysql'den sonrasını okumadım)
(bkz. iyi forumlar)

Bertan Taşkıran

Kızıltaş Madencisi
En iyi cevaplar
0
(bkz. birkaç bin dolarlık projede mysql kullanmak)
(bkz.
mysql'den sonrasını okumadım)
(bkz. iyi forumlar)
Flatfile kullanmamızı tercih mi edersiniz :)

Bir kaç bin doları bunun gibi boş şeylere harcamak ne acı verici :c
(Kendi fikrimi atıyorum)
Merhaba, biz bu işe ticaret olarak bakıyoruz. Bunu bir yatırım olarak düşünebilirsin. Sabit olarak en az 300, peak olarak ta 500 online çeken sunucular zaten bu parayı 1-2 ayda çıkarıyor.

xdzaa21

Elmas Madencisi
En iyi cevaplar
1
Faction da açacaksanız lapis koymayı unutmayın. Malum poteyto'nun durumu belli. (Lapis sevdiğimden değil oyuncu çekeceksen lapis şart.)

Bertan Taşkıran

Kızıltaş Madencisi
En iyi cevaplar
0
Faction da açacaksanız lapis koymayı unutmayın. Malum poteyto'nun durumu belli. (Lapis sevdiğimden değil oyuncu çekeceksen lapis şart.)
Farkettiniz mi bilmiyorum ama üstüne basa basa minigames sunucusu olduğunu yazdık. Bırakın lapisi, faction bile sunucumuzda olmayacak. Konuyu düzgünce baştan okuyunuz.

xdzaa21

Elmas Madencisi
En iyi cevaplar
1
Farkettiniz mi bilmiyorum ama üstüne basa basa minigames sunucusu olduğunu yazdık. Bırakın lapisi, faction bile sunucumuzda olmayacak. Konuyu düzgünce baştan okuyunuz.
Yanlış anlamışsınız, sunucunuzun kalitesi belli zaten ona bir lafım yok. Mizahi amaçlı göndermiştim mesajı :)

Bertan Taşkıran

Kızıltaş Madencisi
En iyi cevaplar
0
@formatontl hoşgeldin aramıza! (Eklenti Geliştiricisi kısmı dolmuştur)

Arkadaşlar, eklenti geliştirici pozisyonu dolsa bile diğer pozisyonlar hala açıktır :)