CubeWorld | [Çöl Biyomu]

EquiliBrium

Elmas Madencisi
Emekli
Mesajlar
886
En iyi cevaplar
1
Beğeniler
1,583
Puanları
2,660
Ruh hali

Bugün de rehber konularımızdan birinde daha beraberiz. Bu rehberimde size çöl biyomunun tüm yaratıklarını ve kendine has bitkilerini göstereceğim. Öncelikle çöl biyomunda da doğduğunuz biyomdaki gibi köyler bulunur. Ama burada daha farklı yaratıklar ve bitkiler görebilirsiniz. Hemen çöl biyomunda bulunan zindanlara geçelim.

 • Çöl Biyomundaki Zindanlar
Çöl biyomunda kalelerden zindanlar bulunmaz. Onun yerini tapınaklar alınır. Tapınaklarda merdiven gibi aşağı inilecek yerler bulunur ve oradan gittikçe aşağı inip en son yere kadar gelirsiniz. Bu tapınaklar bana göre bir labirenti andırır. İçlerinde antik muhafız, iskelet, sivrisinek ve birçok yaratık bulunur. Oyunun normal zindanlarına göre çok daha güçlü zindanlar olarak görülürler.


 • Çöl Biyomu Şehirleri
Doğduğunuz biyomdaki köylerden farkları mimarileridir. Yine aynı dükkanlar bu şehirlerde de mevcuttur. Ama mimarisi gerçekten bir tık daha güzel gözükür gözünüze.


 • Çöl Biyomu Yaratıkları
Evet, bu biyoma gelmenize değecek şeylerden biri de yaratıklar. Bu biyomda develer, göçebeler ve çöl soğanı gibi birçok yaratık sizleri karşılayacak. Şimdi sizlerle bu yaratıklarımızı teker teker tanıyalım.

 • Develer
Eğitilen bir hayvan olan develer doğal olarak sadece çölde bulunurlar. Aynı zamanda birçok oyuncunun odak noktası haline gelen develer birçok kişi tarafından sevilmektedir. Bunun temel nedenlerinden biri öldürdüğünüzde +12 xp vermesidir. Deve diye küçümsenmemesi gereken bu hayvan sizleri kolayca öldürebilir de.


 • Çöl Soğanları
Normal biyomlarda soğangil olarak geçen çöl soğanlarının normal soğangillerden pek bir farkı yoktur. Tek farkları görüntüleri diğer soğangile göre değişiktir.


 • Ateş Böcekleri
Kabuk böceklerine benzeyen bu böcekler saldırgandırlar. Kabuk böceklerine göre görüntüleri daha değişik olup biraz daha güçlüdürler. Genellikle 3-5 tane ateş böceğini bir arada görmeniz mümkündür. Tek bulma şansınız çok azdır.


 • Göçebeler
Bildiğiniz üzere doğduğunuz biyomda sizlere musallat olan elfler, dikenli yaratık gibi birçok yaratık mevcuttu. Çöle gittiğinizde ise bunlara bir de göçebeler ekleniyor. Yine diğer yaratıklar gibi bunlar da büyücü, savaşçı, okçu ve ninja gibi sınıflarıyla karşılaşmanız mümkün.


 • Çöl Koşucuları
En hızlı koşucular olan çöl koşucuları eğitilen yaratıklardır. Eğer eğitilmemiş bir şekilde görürseniz sizlere saldırıda bulunurlar. Çöl koşucuları adından da anlaşılacağı gibi sadece çölde karşınıza çıkar. Şimdiyse bitkilere geçelim.


 • Oburlar
İlginç bir görüntüye sahip olan oburlar öldürülünce gerçekten ciddi miktarda xp vermektedirler. Onun için birçok oyuncunun gözdesi olan oburlar benim de favorimdir.


 • Bitkiler
Çöle özgün birkaç bitki vardır. Bunlara bodur ve kaktüs örnek verilebilir. Kaktüs, kaktüs iksiri yapımı için gereklidir. Bodur ise çeşitli yay gibi eşyaların yapımı için kullanılır. Bodur, normal odun düşürmektedir.

 • Kaktüs
Kaktüs, genelde kaktüs iksiri yapımı için kesilir. Eğer kaktüsü keserseniz içinden size "dikenli armut" adında bir eşya düşürür.


 • Bodur
Normal çalıdan pek bir farkı yoktur. Tek farkları görüntüleridir. Aynı çalı gibi bodur da odun düşürür.


Evet, forum üyeleri bir konunun daha sonuna geldik. Bu konumu da okuduğunuz için teşekkürler.


İyi Forumlar!


 


Son düzenleme:

Üst