DDOS saldırılarına karşı polise ihbar yapılabilir mi ?.

MehmetChik

İnsan beklentisi kadar mutludur.
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
Merhabalar Forum Ailesi. Başlıktanda anlayabileceğiniz gibi "ddos saldırılarına karşı polise ihbar edilmesi" yapılabilir mi ?
(yapılıyor farz ediyorum aşağıdaki soruya geçiyorum)
Sürekli aynı ipden saldırı gelmeye başlıyor. Bunu bir delil olarak kullanabilir miyim?
Konu doğru yere açılmamış olabilir. Kusuruma bakmayın

I

Iskefiyeli18

Ziyaretçi
İşin ucunda ticari bir sunucu olduğundan yapılanın bariz bir suç olduğunu düşünüyorum. Ancak polis tarafından ciddiye alınacağını düşünmüyorum. Bir avukatla konuşunn, eğer gözünüz karaysa dava açmayı deneyebilirsiniz.

byElysion

fara á brott með víkingum, standa upp í stafni
Emekli
En iyi cevaplar
58
Ruh hali
DDOS saldırısı crack bir Minecraft sunucusuna yapılıyorsa dava açmanız hiçbir işe yaramaz. Fakat saldırı direkt olarak sizin internetinize yapılıyorsa kanıtlarıyla beraber dava açabilirsiniz.

Bernard

Бернард
Site Danışmanı
Geliştirici
En iyi cevaplar
61
Saldırıya uğrayan bağlantı ticari bir iş içinse dava edebilirsin. Yine saldırıya uğrayan bağlantı senin evinde kullandığın şahsi bağlantın ise dava edebilirsin. Ticari iş engellemesin dava edersin. Diğerinde ise bağlantını suistimal etmesinden. AKK gidiyor sonuçta :D

MehmetChik

İnsan beklentisi kadar mutludur.
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
Saldırıya uğrayan bağlantı ticari bir iş içinse dava edebilirsin. Yine saldırıya uğrayan bağlantı senin evinde kullandığın şahsi bağlantın ise dava edebilirsin. Ticari iş engellemesin dava edersin. Diğerinde ise bağlantını suistimal etmesinden. AKK gidiyor sonuçta :D
Kendi minecraft sunucum sürekli saldırı altında kalıyor. Ticaret olarakta zaten vip eşya falan satılıyor. Elimde kanıtları vb. var bunu soruyorum

byElysion

fara á brott með víkingum, standa upp í stafni
Emekli
En iyi cevaplar
58
Ruh hali
Kendi minecraft sunucum sürekli saldırı altında kalıyor. Ticaret olarakta zaten vip eşya falan satılıyor. Elimde kanıtları vb. var bunu soruyorum
Dediğim gibi sunucun sadece premium hesaplar içinse sorun yok fakat crack hesapların da girebileceği bir sunucuysa dava açsan da bir işe yaramaz.

successed

PLAY.İZMİRMC.COM 1.13 #BİR BLOK DÜNYASI!
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
Bu tür problemler avukatlara danışılır, burası avukatların bilgi paylaşımı yaptıgı ve herşeyin %100 doğru olduğu bir platform değil.

Kaldıki şu an zaten bir suç işliyorsunuz, İnternet üzerinden el işi harici satış yapmak başlı başına bir suç teşkil eder, aracı firmaların aldığı komisyon için kestiği faturalar sizi bağlamaz, Size sundukları hizmetin karşılığında kestikleri faturadır o, O faturaya asla güvenmeyin. Biri çıkar sizi şikayet eder ise şayet ve savcının önüne saf deliller konursa başınız belaya girer söylemedi demeyin.

Fikir sormak amacıyla açtıysan ben fikrimi beyan edeyim;
Sunucuyu kiraladığın yer türkiyedeki yasal bir firma ise ve bu ürünü kiraladığın hakkında sana fatura bilgisi veriyorsa, işte ozaman avukata gerek kalmadan bunu kiraladığın firmaya bu durumu bildirmen ve o firmanın gerekli önlemleri alması gerekiyor "ddos" dediğimiz olay bir oyuna atılmaz bir internet hattına saldırıyı kapsar, buda senin sunucunun uplink durumunu zayıflatır veyahut komple bağlantının kesilmesi söz konusu. Bu tip durumlarda düzgün bir firma ile çalışıyorsanız zaten buralara gelip konu açmanıza bile gerek kalmadan sistemi otomatik olarak engellemesi gerekli. Eğer kiraladığınız firma herhangi bir müdahalede bulunmuyor ve sunucunuzu kullanamıyorsanız ozaman işler değişiyor, Ozaman bu durumu avukata bildirmeniz şart, Avukat'ın gerekli gördüğü hertürlü bilgi ve belgeyi savcının kabul edeceği şekilde ortaya koymanı isteyecektir. Bu gibi durumlarda savcı kabul ettiyse ve dava açıldıysa bile çok uzun süreli mahkemeye sebep olur ki kazanıp kazanılmayacağı mechul durumdadır.Yıllarca mahkemeye gider gelirsiniz..

Yaka1998

Ağaç Yumruklayıcı
En iyi cevaplar
0
Herhangi bir ticari iş dönüyorsa o sunucuda kendin daha zararlı çıkabilirsin.

LordOfTürk

Bööö!
Site İK Yöneticisi
En iyi cevaplar
83
Ruh hali
Çoğu arkadaşın dediği gibi bunu bi avukat ile görüşün ayrıca hostinginiz ilede bi görüşün belki bişeyler yapabilirler senin yapabileceğin de bir şey var elbet TR lokasyon almamak :D genellikle (genellikle diyorum hepsi demiyorum) TR lokasyonların koruması ya düşük yada olmuyor bu yüzden genellikle yabancı lokasyonları öneriyorum fakat batihost un TR lokasyonlarının korumaları mevcut diye biliyorum.