DeathLess Clan Emek Survival - Serbest Event Sistemleri - Hazine Avı

akcaliberg

Sudan Çıkmış
Mesajlar
7
En iyi cevaplar
0
Beğeniler
1
Puanları
90
Sunucumuz, tamamen kaliteli ve gerçekçi bir oyun arayan oyunculara hitap etmek üzere tasarlanmıştır. Aşağıdaki bilgileri okuyup beğendiyseniz aradığımız oyuncu sizsiniz demektir.
Sunucumuz parkur, labirent, hazine avı gibi etkinliklerle ve gizli zindanlarla donatılmıştır.
Kendi fikrimiz olan bu sistemin normal etkinliklerden farkı, 90% otomatik olarak çalışması. Örneğin sunucuya girdiğinizde karşılaşacağınız ilk free-event büyük ihtimalle parkur olacaktır. Parkur sunucuda belli bir sayıda oyuncu mevcutken görevliler tarafından aktif hale getirilir. Parkur bir kere aktifleştiği an, giriş kapısı açık hale gelir ve oyuncular parkura girebilir. Herhangi bir oyuncu parkurun sonundaki ödül odasına ulaştığında, parkura giriş kapısı ve ödül odasının kapısı otomatik olarak kapanır. Daha sonra görevliler sistemi resetleme düğmesiyle parkuru tekrar aktifleştirebilir. Parkur herkesin ulaşabileceği şekilde, haritada spawnın yakınlarında bir yere konumlandırılmıştır ve serbest etkinlik ruhunun gereği pvp ve pve açıktır.
Parkur dışında, dünyada belli bölgelerde labirent ve benzeri birçok saklı free-eventler, tapınaklar, zindanlar ve hazineler bulunmaktadır. Bu yerlerin konumları ipucu kitaplarla bulunabilir. Bu kitaplar da parkurun ödül odasına ulaşmak, nadir eşyalarla takas etmek gibi yöntemlerle elde edilebilecek.


Sunucumuzda ayrıca bir para sistemi bulunmamakla birlikte zaman zaman para olarak zümrüt kullanılabilecektir. Genel olarak ekonomi takas üzerine kurulu olacaktır. Oyuncular kendi aralarında eşya takas edebileceklerdir. Para sistemi olmayacağından ChestShop ve Jobs eklentileri de sunucumuzda bulunmayacak. Dolayısıyla oyuncular, eşyalarını kendileri üretmek zorunda olacaklar.


Bir sunucuda olmazsa olmaz en önemli özellik yönetim kalitesidir. Daha önce birçok farklı sunucuda yöneticilik ve kuruculuk yapmış tecrübeli bir yönetim kadromuz vardır. Ucunda zarar görmek olsa bile DeathLess Clan ismi gereği daima tarafsız, profesyonel ve realist kararlar almaya çalışıyoruz.


Sunucumuzda oynanış kalitesini artırmak için kullandığımız başlıca eklentiler şöyle:
 • Lockette ( Tabelalara [private] yazarak istediğiniz sandık ve kapı gibi eşyalarınızı kilitleyebilirsiniz. )
 • GriefPrevention ( Altın kürekle kendinize ait arsalar oluşturabilirsiniz. )
 • CombatApples ( Büyülü Elma, pvp'lerde aşırı güçlü olduğundan sadece saatte 1 defa kullanılabilecek şekilde ayarlanmıştır. )
 • SilkSpawners ( İpeksi Dokunuş büyüsüne sahip kazmalarla Mob Spawner'ları envanterinize alabilirsiniz. )
 • Essentials ( /sethome, /tpa, /warp ve benzeri temel komutlar )
 • AlphaChest ( /chest yazarak genişletilmiş sanal envanterinize ulaşabilirsiniz. Bu envanter öldüğünüzde boşalmaz. )
 • Trade ( Oyunculara sağ tıklayarak takas teklifi gönderebilir ve güvenli bir şekilde eşya takas edebilirsiniz. )


Oyuncuların sohbet kısmına bazı karakterler girerek diğer oyuncuların oyununu çökertmesi engellenmiştir. (AntiCrash)
Oyuna kısa sürede birçok client sokulmak suretiyle sunucunun çökertilmesi kesin olarak engellenmiştir. (AntiBot)


Sunucumuzu beğendiyseniz ve survival maceranızda diğer oyunculardan biraz daha önde olmak isterseniz, vip üyelik satın alabilir ve sunucuya destek olabilirsiniz.
Normal VIP;
 • Elmas Koruma 2 Büyülü Zırh Seti (/kit vip)
 • 64 Elmas (/kit vip)
 • 128 Demir (/kit vip)
 • 3 Blaze Çubuğu (/kit vip)
 • 128 Biftek (/kit vip)
 • 5 Büyülü Elma (/kit vip)
 • 256 Odun (/kit vip)
 • 128 Ok (/kit vip)
 • 2 Spawner
 • Repair ve Feed
 • Süresiz teleport
UltraVIP;
 • Elmas Koruma 4 Büyülü Zırh Seti (/kit ultravip)
 • Sonsuzluk Büyülü Yay (/kit ultravip)
 • 128 Elmas (/kit ultravip)
 • 256 Demir (/kit ultravip)
 • 8 Blaze Çubuğu (/kit ultravip)
 • 256 Biftek (/kit ultravip)
 • 10 Büyülü Elma (/kit ultravip)
 • 512 Odun (/kit ultravip)
 • 256 Ok (/kit ultravip)
 • 4 Spawner
 • Repair ve Feed
 • Süresiz teleport
Vip kitlerimiz 5 gün aralıklarla alınabilmektedir.
VIP Fiyatlarımız değişken olduğundan, fiyatları sunucumuza girerek görevlilerden öğrenebilirsiniz.
Yapıcı eleştirilere açığız fakat sırf kötüleme amaçlı çocukça eleştirilere müsamaha göstermeyiz.
İsteyenlere değil hak edenlere terfi veririz. ( Sunucuya girer girmez "alım var mı?" diyenler almak istediklerimiz listesinde en sondalar. )
Suçu ispatlanana dek herkes masumdur. Desteksiz şikayetler değersizdir.
Topluluk içerisinde belirli bir seviyenin altına düşülmemesi gerektiğine inanırız. Özellikle saldırgan hakaretleri kesinlikle sunucumuzda barındırmak istemiyoruz.

Sunucumuzda maden bulma hilelerinin kullanımı serbesttir. Fakat diğer hileler kesinlikle yasaktır. Bu yüzden toplu hile içeren client'ların kullanımı tespit edildiğinde ilgili kişi sunucudan uzaklaştırılacaktır.
Kullandığımız hile önleme eklentisi NoCheatPlus'tır. Emin olun kullanılan hileler bu plugin tarafından kolaylıkla tespit edilebiliyor. Bu yüzden oyuncularımızın hile kullanarak kendilerini riske sokmamalarını önemle tavsiye ediyoruz.
Yönetimin kimseye özel bir garezi yoktur. Dolayısıyla yöneticilerin tarafsız gözlemleri hile konusunda delil niteliğindedir. Buna rağmen yöneticiler bir oyuncunun hile olduğunu düşündüğünde genellikle görüntü paylaşımı gibi yöntemlerle son kararı vermeden önce emin olurlar.


Multiplayer Survival'ı amaçsızlığından kurtarmak için haritaya gizli hazineler ve bulmacalar yerleştirdik. Bunları bulabilmeniz için ipuçları sağladık. Böylece oyunda daima bir amacınız olacak. Oyun daima maceracı ruhunu koruyacak.
Kurduğumuz bu sunucunun amacı siz oyunculara, tamamen kaliteli ve konforlu bir oynanış sağlamak. Bu yüzden builde yeterince emek veremiyor olabiliriz. Açıkçası biz içi boş güzellikten ziyade basit ve etkili tasarımları kullanmayı tercih ediyoruz. Böylece zamanımızı da oynanış kalitesine yönlendirmiş oluyoruz.
Sonuç olarak sunucumuzda oynamak isteyen oyuncuların build gibi ayrıntılara takılmayıp kendi oyunlarından keyif almalarını ve kendi survival maceralarını yaşamalarını bekliyoruz. Kısacası sunucuya girer girmez, "spawn kötü olmuş" deyip çıkan kullanıcılar hiç gelmeye zahmet etmesinler. Hedef oyuncu kitlemiz zaten kendileri değil.


Sunucumuzda üyelikler AuthMe eklentisiyle düzenlenmektedir.
Sunucuya ilk girişiniz ise:
/register şifreniz şifrenizin_tekrarı
yazarak kayıt olmalısınız. Eğer kayıtlıysanız:
/login şifreniz
yazarak giriş yapmalısınız.Sunucumuz 3 GB RAM'e sahiptir. Oyuncu kapasitesi 42 slottur. Bu değerler gerekli görüldüğünde artırılacaktır.
Sunucumuz CraftBukkit 1.7.2 sürümünü kullanmaktadır.Nemesis (DeathLess Clan kurucusu, DeathLess Clan Minecraft Server yöneticisi, teknik, build ve free-event sorumlusu)
Proton (DeathLess Clan ortağı, DeathLess Clan Minecraft Server yöneticisi, oyuncu ilişkileri ve sunucu sorumlusu)
Dark (DeathLess Clan Minecraft Server yöneticisi)

Teknik öneriler, sorunlar ve free-event ile ilgili merak ettikleriniz için Nemesis'e; oyunla ilgili genel sorular ve vip üyelik için Proton'a danışabilirsiniz.Gizli zindanlardan birine ait bir heykel
Rivayetlere göre gizli bir labirente yol gösterdiği düşünülen Mistik Piramit tapınağının yerini söyleyen ipucu kitaba ait önemli kısımları sansürlenmiş bir görüntü
Parkurumuzu tanıtan bir video

NOT: Sunucu 5 gün önce açıldı fakat politikalarımızda değişikliğe gittiğimiz için sunucuyu sıfırladık. şu an 1 Şubat 2016 itibarıyla sunucu yeni açılmış gibidir.
 


Son düzenleme:

Larked04

Sudan Çıkmış
Mesajlar
4
En iyi cevaplar
0
Beğeniler
0
Puanları
0
Oyunun alt yapısına cidden çok sağlam event sistemleri ve build yapımları çok aşırı derece sağlam sizleri tebrik ediyorum :)

-Jarvas
 

kaptanbela

Kömür Madencisi
Mesajlar
108
En iyi cevaplar
0
Beğeniler
7
Puanları
160
Daha servere girmedim ama resimlerden ve Açıklamalardan anladığım kadarıyla server çok güzel gözüküyor alt yapı sağlam gibi duruyor ve buildler harika ötesi
 

akcaliberg

Sudan Çıkmış
Mesajlar
7
En iyi cevaplar
0
Beğeniler
1
Puanları
90
Yorumlarınız için teşekkür ediyorum. Bu konuya ne kadar ilgi gösterirseniz, forumda o kadar başlarda kalacaktır. Dolayısıyla daha fazla kullanıcı tarafından görülebiliriz.
 

Larked04

Sudan Çıkmış
Mesajlar
4
En iyi cevaplar
0
Beğeniler
0
Puanları
0
Server gayet iyi :) bide şu parkuru açarsanız her şey daha güzel olucak p4 ödüller bizi bekliyor :D
 

akcaliberg

Sudan Çıkmış
Mesajlar
7
En iyi cevaplar
0
Beğeniler
1
Puanları
90
Teşekkür ediyorum :) ne mutlu bize :) parkur eventi +25'den sonra açılacaktır.

Parkur yakında açılıcak bilginize... :)

:)
 

Larked04

Sudan Çıkmış
Mesajlar
4
En iyi cevaplar
0
Beğeniler
0
Puanları
0
İletişime geçermisiniz VİP aldımda 20tl'lik vipi daha uygun görüyorum :)
-Jarvas

Skype adresinizi göremiyorum alabilirmiyim ?
 

Marinokun

Kömür Madencisi
Mesajlar
102
En iyi cevaplar
0
Beğeniler
39
Puanları
230
Emek diyorsunuz ama viplere p4 veriyorsunuz bu mu emek ? Oyuncuların emekleri ne olacak ? onlar amelemi 3 saat madende elmas arasın sonra gelsin p4 setli vip onları kessin ?
 

Üst