Deceit İnceleme

dostveviski

Yazıyor...
Sponsor
Ekip Çalışanı
Mesajlar
760
En iyi cevaplar
17
Beğeniler
393
Puanları
790
Ruh hali
3.jpg


Deceit İnceleme

Enteresan bir korku oyunu olan DECEIT'i inceleyeceğiz. Pata küte savaşılan bir anda değişik şeylerin karşınıza çıktığı keyifli bir oyun.
nice2.png

Oyunda iki farklı klasman bulunuyor avcı-av ilişkisi gibi. Oyun içerisinde haritada belirli görevleriniz bulunuyor bu görevler klasmanınıza göre değişiklik gösterebilir. Görevleri ilk yerine getiren klasmanın takımı oyunu kazanmış oluyor. Oyun çok oyunculu bir oyundur bilginiz olsun. Arkadaşlarınızla bir hayli eğlenceli olabilir ama rastgele odalara giriş yaparak da oynayabiliyorsunuz. Among Us benzeri bir oyun lakin grafikleri daha iyi tabii ki. Masum iseniz silahla enfekteleri avlıyorsunuz. Enfekte iseniz masum rolü yaparak bir anda dönüşüp masumları avlamaya çalışıyorsunuz.

2.jpg


Oyuna giriş yaparken masum ya da hastalıklı olarak seçim yapıyorsunuz. Masumların amacı kaçmak, enfekte olduğunu tespit ettiğiniz kişileri bildirmek. Hastalıklılar ise kaçışları önlemek ve masummuş gibi davranmakla görevli. Aynı zamanda kırmızı bilgi adı verilen şey sadece hastalıklılar tarafından görülebiliyor. Gün aşamaları ise hedefler ve kan olarak ikiye ayrılıyor. Hedefler, sandıkları gösteren noktaları takip edip eşya topluyorsunuz. Kan ise seviye atlayıp kan tüketerek oyuncuları düşürüp oylamaya başlayabiliyorsunuz. Kaçış aşamasında ise yine 2 farklı plan seçeneği bulunuyor; oyun yapınıza göre seçim yapabilirsiniz.

1.jpg

Enfektelerin üzerinde biraz daha durmak gerekirse bir anda zombi tarzı bir yaratığa dönüşüp masumları avlıyorsunuz. Dönüşmeniz için kan tüketmeniz gerekli. Oyun ekranının ortasının biraz altında bir işaret bulunuyor, bu işaretin yanında ise kırmızı bir bar var; bu bar dolduğu vakit yaratığa dönüşebiliyorsunuz.

Oyunun teması hakkında yorum yapmak gerekirse, mekan bence gayet tatmin edici. Vuruş hissiyatı bana biraz çocuksu geldi. Ayrıca hareket grafikleri de bir hayli kötü. Karakterler biraz değişik yürüyor ya da koşuyor diyebilirim. Ama oyunun amacı zaten arkadaşlarınızla ya da rastgele takımlarla güzel bir oyun geçirmek. Oyun sonunda ganimet gişesi adı verilen bir yere geliyorsunuz ve rastgele bir şeyler çıkartabiliyorsunuz. Yaratık skini veyahut silah, silah modülü ya da silah kozmetikleri kazanabiliyorsunuz.

Ayrıca oyunda bir seviye sistemi de bulunmakta. Oynadıkça tecrübe puanı kazanıp; oyunlarda size avantaj sağlayacak özellikler açabiliyorsunuz. Başta biraz sıkıcı gelebilir lakin özellikleri açtıkça oyun daha hızlı ve keyifli bir hal alıyor. Oyunda sadece tek bir mekan yok. Benim gördüğüm eski bir ev tarzı mekan var, detayları..vs gerçekten güzel olmuş bir de uzay üssü gibi bir yer var daha ışıklı korku oyununa uygun gelmedi ama o eski ev tarzı yer bile gayet ürkütücü. Tema olarak lambalar, eskimiş duvarlar, zarar görmüş eşyalar... Bu da yine ramazanda iftara kadar güzel vakit geçireceğiniz bir oyun olmuş. Oyunu steam üzerinden satın alıp indirebilirsiniz. Fiyatı da gayet makul bir oyun.
nice2.png


Korku oyunu mu yoksa deathmatch tarzı bir oyun mu kestiremedim ama arkadaşlarla sarar. İyi günler...
 Üst