Portal DEV REHBER - Minecraft İçin Eklenti Nasıl Yazılır? - Geliştirme Programları Nelerdir? - Artık Siz de Kolayca Eklenti Yazmaya Başlayabilirsiniz.

Bu konu süresiz olarak sabitlenmiş.

ChiaX

Team Arcenia
Emektar Üye
En iyi cevaplar
37
Ruh hali
IDE kullanmanıza da gerek yok, gidin vsc fln kullanın hayatınız pek değişmiyo ne yaptığınızı biliyosanız but güzel konu tşk

Değeri yorumun için teşekkürler. :asık:

Bende bir aralar JAVA ile eklenti yapmayı denedim. Fakat zorlandığım kısım argümanlar oldu. Bundan dolayı Skript ile birçok sistem kodladım.

Argüman dediğim şu: "/Test arg1 arg2 arg3"

Fakat Skript'te bunu otomatik yaptığı için hızlı bir şekilde kodlayabiliyoruz. Tabii JAVA ile eklenti kodlamak daha iyi performans verir fakat zamanında kolaylık açısından bunu tercih ettim.

Evet, java daha performanslı. Argümanlar konusunda yardımcı olabilirim. İyi forumlar.

_Randy1_

Kızıltaş Madencisi
En iyi cevaplar
0
Konuda kodları paylaşmışsınız adım adım kod yazmışsınız lakin kodtaki her bir kelime/terim/işaret'in anlamını belirtmeniz konunuzu eşsiz kılacaktır. Bilginize ve emeğinize asla laf etmiyorum lakin Java'yı bilmeyen birine bu anlattıklarınız hiçbir şey katmayacaktır. Yazdığınız kodlardaki bütün kelimeleri(kendi aralarında kategorilere ayırıp) açıklamanız gerekiyor bence. Emeğinizi takdir ederim :)

ChiaX

Team Arcenia
Emektar Üye
En iyi cevaplar
37
Ruh hali
Konuda kodları paylaşmışsınız adım adım kod yazmışsınız lakin kodtaki her bir kelime/terim/işaret'in anlamını belirtmeniz konunuzu eşsiz kılacaktır. Bilginize ve emeğinize asla laf etmiyorum lakin Java'yı bilmeyen birine bu anlattıklarınız hiçbir şey katmayacaktır. Yazdığınız kodlardaki bütün kelimeleri(kendi aralarında kategorilere ayırıp) açıklamanız gerekiyor bence. Emeğinizi takdir ederim :)

Yorumunuzu doğru buluyorum. Fakat ben bu konuyu daha çok Java temeli olanlar için yaptım diyebilirim. Yani ufak bir temeli olanlar için daha anlaşılması rahat bir konu. Bu arada takdiriniz için teşekkür ediyorum. :tamam::asık:

bayoreo

the lord of oreos
En iyi cevaplar
11
Ruh hali
Başarılı ve yararlı bir konu olmuş ama ben hayatımda hiçbir programlama dili öğrenemeyeceğim gibi :D

Morelow

Ağaç Yumruklayıcı
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
Eline emeğine sağlık. Gayet başarılı bir konu olmuş. 2. Partını bekliyorum :tamam:

xXDavcerXx

damnant quod non intelligunt.
En iyi cevaplar
1
Ruh hali
Chi emeğine sağlık. Çok iyi bir niyetle çıkmışsın yola ama umuyorum ki bu konu insanları tam anlamıyla Java'yı kavramadan eklenti yazmaya yönlendirmez. Çünkü öyle olunca çok üzülüyorum halimize :üzgün:

ChiaX

Team Arcenia
Emektar Üye
En iyi cevaplar
37
Ruh hali
Başarılı ve yararlı bir konu olmuş ama ben hayatımda hiçbir programlama dili öğrenemeyeceğim gibi :D
Eline emeğine sağlık. Gayet başarılı bir konu olmuş. 2. Partını bekliyorum :tamam:

Değerli yorumlarınız için teşekkürler. :asık:

Chi emeğine sağlık. Çok iyi bir niyetle çıkmışsın yola ama umuyorum ki bu konu insanları tam anlamıyla Java'yı kavramadan eklenti yazmaya yönlendirmez. Çünkü öyle olunca çok üzülüyorum halimize :üzgün:

Değeri yorumun için teşekkürler. Yukarıda bahsettiğim üzere konu Java temeli olanlar için açıldı. İyi forumlar.

MegaCrafter

Obsidyen Madencisi
En iyi cevaplar
0
Güzel bir konu olmuş. Diğerlerinin de söylediği gibi önce dil ile ilgili şeyleri bilmeden bu tür şeylere kalkışmak birine çok fayda sağlamayabilir. Ama düşününce ben de hiç Java bilgim olmadan direkt eklenti yapmaya başlayıp sonra Java'ya geçmiştim. Yani herkes de yapabilir, hatta bu konu onlara yeni kapılar açabilir.

ChiaX

Team Arcenia
Emektar Üye
En iyi cevaplar
37
Ruh hali
Güzel bir konu olmuş. Diğerlerinin de söylediği gibi önce dil ile ilgili şeyleri bilmeden bu tür şeylere kalkışmak birine çok fayda sağlamayabilir. Ama düşününce ben de hiç Java bilgim olmadan direkt eklenti yapmaya başlayıp sonra Java'ya geçmiştim. Yani herkes de yapabilir, hatta bu konu onlara yeni kapılar açabilir.

Değerli yorumun beni çok mutlu etti. Evet haklısın ben de öyle başlamıştım. ^_^

Climpy

System.out.println("Hello world!");
En iyi cevaplar
2
Ruh hali
Yaptığın şeye saygı duyuyorum fakat inanın bana plugin kodlamak bir makale ile öğrenebileceğiniz bir şey değil. Ben şahsen kendim 2 sene önce sadece birazcık bileyim diye başlamıştım ki şimdi cidden çok geliştim. Tecrübe edinerek öğrendim ben, umarım herkes öğrenebilir.

ChiaX

Team Arcenia
Emektar Üye
En iyi cevaplar
37
Ruh hali
Yaptığın şeye saygı duyuyorum fakat inanın bana plugin kodlamak bir makale ile öğrenebileceğiniz bir şey değil. Ben şahsen kendim 2 sene önce sadece birazcık bileyim diye başlamıştım ki şimdi cidden çok geliştim. Tecrübe edinerek öğrendim ben, umarım herkes öğrenebilir.

Katılıyorum; fakat bu makale aynı zamanda kullanıcılara biraz umut vermek de adına. Ve evet; umarım isteyen herkes kolaylıkla öğrenir!

apoG

play.ReoCraft.org
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
Şahsen Bakıp yapmaya çok üşendim Ama çok güzel Bir Konu
Başarılar