Duyuru Disiplin ve Düzen Güncellemesi

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Exo

Gray
Emektar Üye
En iyi cevaplar
0

Merhabalar,
son zamanlarda forum üzerinde gözümüze çarpan disiplin ve düzende uzaklık hakkında bir kaç değişiklik yapılacaktır. Bu değişikliklerin forumdaki bu saçma düzeni sonlandıracağına inanıyoruz. Yapılan değişiklikler şunlardır:

Uyarı ve itirazlar
  • Uyarılara yapılan itirazlar artık olması gerektiği gibi sadece "Forum Destek" bölümünde yapılacaktır. Yapılan itirazlar resmi bir dil, yeterli kanıt ve gerekli sebeplerle yapıldığı takdirde tekrardan incelenecektir. İtirazınız bu gereklilikleri karşılamıyorsa konunuz incelenmeden reddedilecektir. Yönetim üyelerine yapılan saygısızlık sorgusuz sualsiz forumdan sınırsız olarak uzaklaştırma ile sonuçlanacaktır.
Yan hesaplar
  • Yan hesapların son zamanda kontrolden çıkması sebebiyle yeni kısıtlamalar getirilmiştir. Yan hesaplar üzerinden yaptığınız işlemler artık ana hesabınızı da etkileyecektir. Yan hesabınızda kurallara aykırı bir faaliyet gerçekleştirdiğiniz takdirde ana hesabınızda bu uyarıyı alacaktır. Kısacası ana hesabınız ile yan hesabınız birbiri ile bağlantılı olacak ve verilen cezalardan yan hesap yoluyla kaçamayacaksınız. Yan hesaplar için geçerli olan eski kurallar geçerli olmaya devam edecektir.
Mesajlardaki üslup ve anlam
  • Forumdaki son zamanlardaki huzursuzlukların bir sebebi ise mesajların yeterince açık olmamasıdır. Bizler de sizler gibi bir insan olarak mesajları okuyoruz ve anlamlar çıkartıyoruz. Bunun sonucunda ise gerekli işlemleri uyguluyoruz. Mesajlarınızı açık ve asıl anlamını ima edecek şekilde yazmaya özen gösteriniz. Bizler kahin değiliz ve sizlerin bu mesajı hangi duygular ve düşünceler içerisinde yazdığınızı bilemeyiz. Mantıksal olarak yorumlayıp buna göre işlem gerçekleştirilmektedir. Yazdığınız mesaj üstü kapalı bir anlam içeriyor veya farklı anlamlara geliyorsa bir kural ihlali durumunda siz o anlamı ima etmemiş olsanız bile gereken işlem gerçekleştirilecektir.
Yukarıda belirtilen değişiklikler bu konunun paylaşım tarihinden 1 gün sonra yürürlüğe girecektir. İyi forumlar.​

L

LifeTaker

Ziyaretçi
''Bizler de sizler gibi bir insan olarak mesajları okuyoruz ve anlamlar çıkartıyoruz.''
''hiçbir yönetim üyesi sizin yakın arkadaşınız değildir''
Cümleler değil fakat kastettiğiniz anlamlar çelişiyor, yakın arkadaşımız olamıyorlar mı robot mu yöneticiler ya da modlar? Umarım eleştirme hakkımız da elimizden alınmamıştır.
Ha gerçi yorum atmalar kapatılmadığına göre eleştirebiliriz : DD

KaanGunlu

Işık Taşı Madencisi
En iyi cevaplar
0
Özet geçsem: Tröller adam olun forumun düzenini bozmayın. İkide bir "lö mödler beni banladı." demeyin.

Editek: Son paragrafa katılmıyorum. Misal eleştireceğimiz bir konuda şaka ile karışık bir mesaj attığımızda "(Şaka amaçlıdır.)" yazmak zorunda olmayalım.

Forumda aşırı bir düzen hastalığı var.
Herkesin mutlu olabilmesinin tek yolu GRUP SİSTEMİ.

Exo

Gray
Emektar Üye
En iyi cevaplar
0
''Bizler de sizler gibi bir insan olarak mesajları okuyoruz ve anlamlar çıkartıyoruz.''
''hiçbir yönetim üyesi sizin yakın arkadaşınız değildir''
Cümleler değil fakat kastettiğiniz anlamlar çelişiyor, yakın arkadaşımız olamıyorlar mı robot mu yöneticiler ya da modlar? Umarım eleştirme hakkımız da elimizden alınmamıştır.
Ha gerçi yorum atmalar kapatılmadığına göre eleştirebiliriz : DD
Cümlenin tamamını okursanız içerdiği anlamı görürsünüz. Medya gibi göstermek istediğiniz şekilde göstermeye çalışmayın. Eleştiri serbest usülü ile yapıldığı sürece.

L

LifeTaker

Ziyaretçi
Cümlenin tamamını okursanız içerdiği anlamı görürsünüz. Medya gibi göstermek istediğiniz şekilde göstermeye çalışmayın. Eleştiri serbest usülü ile yapıldığı sürece.
Cümlenin tamamını zaten okudum, bütün cümleyi kopyalayıp atmam anlamsızdı. Sürekli bu tarz konuların açılmasını fazla samimiyetsiz buluyorum o kadar. Radikal kararlar alınması gerekiyor. Forumu ''eskiden'' eğlenceli yapan buradaki insanlardı, kurallar değil. ''hiçbir yönetim üyesi sizin yakın arkadaşınız değildir ve yönetim üyelerine yapılan saygısızlık sorgusuz sualsiz forumdan sınırsız olarak uzaklaştırma ile sonuçlanacaktır.'' yönetimdekilerin bizim dostumuz olmasıyla ilk maddeyi bağdaştıramıyorum. Sadece ego savaşına dönüyor gibime geliyor, hayırlısı.
İnsanlar değişmiş olabilir bu arada, yeni gelenler vs. tabi ki kurallar da değişecek, ben buna karşı çıkmıyorum.

Son düzenleme:

MineBine

Gurbet elde bir başıma neyleyim?
En iyi cevaplar
0
Ayrıca bir benzetme yapacak olursak, bir ülkeyi yöneten kişi her kimse, halkıyla ne kadar iç içe, samimi olursa o kadar sevilir, sayılır.

Exo

Gray
Emektar Üye
En iyi cevaplar
0
Cümlenin tamamını zaten okudum, bütün cümleyi kopyalayıp atmam anlamsızdı. Sürekli bu tarz konuların açılmasını fazla samimiyetsiz buluyorum o kadar. Radikal kararlar alınması gerekiyor. Forumu ''eskiden'' eğlenceli yapan buradaki insanlardı, kurallar değil. ''hiçbir yönetim üyesi sizin yakın arkadaşınız değildir ve yönetim üyelerine yapılan saygısızlık sorgusuz sualsiz forumdan sınırsız olarak uzaklaştırma ile sonuçlanacaktır.'' yönetimdekilerin bizim dostumuz olmasıyla ilk maddeyi bağdaştıramıyorum. Sadece ego savaşına dönüyor gibime geliyor, hayırlısı.
Haklısınız ibareyi kaldırıyorum farklı anlamlar içerebiliyor. Ne forum artık o eski forum nede üyeler artık o eski üyeler. Bizler bu sebepten dolayı gerekli değişiklikleri yapmak zorundayız her ne kadar hoş olmasalarda.

Ayrıca bir benzetme yapacak olursak, bir ülkeyi yöneten kişi her kimse, halkıyla ne kadar iç içe, samimi olursa o kadar sevilir, sayılır.
İbare yanlış bir anlam ima etmiş. Yöneticilerle iç içe olabilirsiniz bunla ilgili bir sorun yok ancak saygınında sevgininde yerinde ve zamanında düzgün bir şekilde gösterilmesi gerekiyor.

L

LifeTaker

Ziyaretçi
Haklısınız ibareyi kaldırıyorum farklı anlamlar içerebiliyor. Ne forum artık o eski forum nede üyeler artık o eski üyeler. Bizler bu sebepten dolayı gerekli değişiklikleri yapmak zorundayız her ne kadar hoş olmasalarda.

İbare yanlış bir anlam ima etmiş. Yöneticilerle iç içe olabilirsiniz bunla ilgili bir sorun yok ancak saygınında sevgininde yerinde ve zamanında düzgün bir şekilde gösterilmesi gerekiyor.
Valla hocam o eski üyelerin olmamasının nedenlerini de araştırmanız lazım o zaman. Foruma küstürülenler mi dersin yoksa saçma sebeplerden banlananlar mı. İbareyi kaldırmanız güzel olmuş dediğiniz gibi yanlış anlamlar içeriyordu.

Exo

Gray
Emektar Üye
En iyi cevaplar
0
Valla hocam o eski üyelerin olmamasının nedenlerini de araştırmanız lazım o zaman. Foruma küstürülenler mi dersin yoksa saçma sebeplerden banlananlar mı. İbareyi kaldırmanız güzel olmuş dediğiniz gibi yanlış anlamlar içeriyordu.
Eski üyelerin olmamasının sebebi bana göre yönetimden çok topluluktaki kalitenin düşüşüdür. Tabi ki bizlerde her zaman doğru değiliz hata yapıyoruz ama hatamızıda özür dileyip telafi etmesini biliyoruz. Forum kurallarını uygulamak zorundayız dediğim gibi bizler bu kuralları uygulamıyor olsak bu forum emin olun çok daha kötü yerlere gidecektir. Yönetim olarak biliyorsunuz birçok olay yaşandı belirli şeyler zırt pırt değiştikçe insanlarda değişimleri yadırgıyor. Bizler forumu elimizden geldiğince iyileştirip düzenli tutmaya çalışacağız. Yanlış anlaşılmasını istemiyorum kimseyi suçlamıyorum herkesin kendince sebepleri var.

L

LifeTaker

Ziyaretçi
Eski üyelerin olmamasının sebebi bana göre yönetimden çok topluluktaki kalitenin düşüşüdür. Tabi ki bizlerde her zaman doğru değiliz hata yapıyoruz ama hatamızıda özür dileyip telafi etmesini biliyoruz. Forum kurallarını uygulamak zorundayız dediğim gibi bizler bu kuralları uygulamıyor olsak bu forum emin olun çok daha kötü yerlere gidecektir. Yönetim olarak biliyorsunuz birçok olay yaşandı belirli şeyler zırt pırt değiştikçe insanlarda değişimleri yadırgıyor. Bizler forumu elimizden geldiğince iyileştirip düzenli tutmaya çalışacağız. Yanlış anlaşılmasını istemiyorum kimseyi suçlamıyorum herkesin kendince sebepleri var.
Tabi ki kuralların olması ve zamana göre değişmesi gerekiyor dediğim gibi sizleri bu konuda yadırgamıyorum ve işinizin zor olduğunun hepimiz farkındayız fakat bu tarz kararlar alınırken forumun isteklerini de göz önünde bulundurup bu kuralları birkaç maddede bırakmazsanız çok daha güzel olacaktır. En basit örneği bir tartışmada her 2 taraf da uyarı alıyor. Haklı olan taraf bile uyarı alıyor çok saçma değil mi sizce de bu sistem?
Kitledeki düşüşün sebebi bilgisayara ve internete erişimin kolaylığından kaynaklanıyor, oyunun yaş seviyesini de katarsak sizin bir suçunuz yok zaten kitle değişiminde, ama bu insanların forumda gereğinden fazla tutulduğu da bir gerçek.

Exo

Gray
Emektar Üye
En iyi cevaplar
0
Tabi ki kuralların olması ve zamana göre değişmesi gerekiyor dediğim gibi sizleri bu konuda yadırgamıyorum ve işinizin zor olduğunun hepimiz farkındayız fakat bu tarz kararlar alınırken forumun isteklerini de göz önünde bulundurup bu kuralları birkaç maddede bırakmazsanız çok daha güzel olacaktır. En basit örneği bir tartışmada her 2 taraf da uyarı alıyor. Haklı olan taraf bile uyarı alıyor çok saçma değil mi sizce de bu sistem?
Kitledeki düşüşün sebebi bilgisayara ve internete erişimin kolaylığından kaynaklanıyor, oyunun yaş seviyesini de katarsak sizin bir suçunuz yok zaten kitle değişiminde, ama bu insanların forumda gereğinden fazla tutulduğu da bir gerçek.
Şöyle düşünelim biz haklı tarafa kuralları çiğnese ve uyarı vermesek bu sefer diğer taraf kuralların uygulanmadığından şikayetçi oluyor ki bu durumda haklı taraf oluyor. Bizler bu şekilde yapmadığımız takdirde taraf tutmaktan itham ediliyoruz. Bu yüzden yapabileceğimiz tek şey gerekli kuralları uygulamak oluyor. Kurallarla ilgili yaz içerisinde gerekli düzenlemeler yapılacak, forumun da görüşlerini mümkün olduğu derecede alacağız.

BySteve

< Metin2 Tema %98 Loading ... >
En iyi cevaplar
0
Bence bu kurallara dahada fazla ekler yapılmalıdır .

Greyder

YASAKLANDI
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
Gayet iyi olucak diye düşünüyorum. Siz gerekeni her zaman yapıyorsunuz, bunu kabullenemeyen kişi forum'ı bırakıp gidebilir.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...