Dolandırılmak nedir? Dolandırıcıya karşı tedbir. |Muhacir Yazar|

Hey sen hiç dolandırıldın mı?

• Evet

• Mümkün değil

• Hayır

Sonuçlar yalnızca oylamadan sonra görülebilir.

Layne

Ağaç Yumruklayıcı
En iyi cevaplar
0
Öncelikle sevgi ve saygımla hepinizin iyi bir gün geçirmesini temenni ederim.Bugün sizlerle günümüzün ve gelecekte önlem alınmadığı takdirde büyük maddi ve manevi sorunlara yol açabilecek bir soruna parmak basmak isterim.Bu sorun fazla bilgisi olmadan bir konuda destek ya da maddi bir ödeme karşısında yapılması beklenen hizmet veya hizmet karşılığı yapılacak olan projelere sağlanan gerek kurumsal gerek ise kişisel maddi yardımcı ya da satıcı olarak aks edilen firmaların sizlere gereken yardımı ya da projeyi tam olarak sunmamaları ve ödeme iadesi yapmıyor olmaları.

Firma demek istiyorum kişi bazlı olarak zaten tek bir birey üzerinden iş yapmamanızı tavsiye ederim çünkü ne kadar bilgiye sahip olsa da kul beşerdir bu yüzden dolayı hata yapabilir.Bu tarz projelere girişen arkadaşların ise min 2-3 kişi arasında yapmasını önemli bulurum sebebi bir kişinin eksik kaldığı veya tereddüt ettiği zaman diğer kişilerin yardımcı olup fikirlerini sunması önemlidir ve gereklidir.Burada sizin ticaret veya yardım almanız gereken kişide bulunması lazım olan özellikler bunlardır.​

Dolandırıldım veya bir sorun ile karşı karşıya geldim ne yapmalıyım?

Yapmanız gereken sakin bir kafa ile olayı anlamaya çalışmak. Olayda meydana gelen dolandırılma maddi olarak mı yoksa istenilen hizmetin tam anlamıyla sizlere ulaşmamış olması mı ( iki olasılıkta aynı anda olabilir tabi).
İzlenilecek yöntemler:
-Sakin bir tavır ile karşıyı anlamak (Küfür vb olaylar size karşı kötü aks edilebilir.)​
-Elinizde ki sağlam kanıtlar ile Sağlam forumlar ya da topluluklarda bu konu hakkında kanıtları öne sürerek bilgilendirme çalışmaları sürdürmektir.
-Karşı kişi (dolandırıcı) olaylar üzerine size yazdığında ona tavrınızı bozmadan başka bir iş veya bir projede iş yapmak istemediğinizi belirtmek ve haklı olduğunuz konuda asla geri adım atmamak olmalıdır.

Dostlarım bu yazımda ne bir firmaya karşı propaganda yapın ya da onları yok edin demek istemiyorum sadece kendi hakkınız olanı aramaktan vazgeçmeyin.Günümüzde olaylar hakkında bilgisi bulunmadan bir konuya dahil olup yanlış aks ederek sizleri karalamaya çalışanlar olacaktır elbet ama unutmayın doğru duvar asla yıkılmaz.

Bir kurum ya da kişi ile herhangi bir ticaret ya da proje yapmadan önce iyi düşünün çünkü bu aldığınız kararlar sonucunda tecrübeler edineceksiniz.

Firma ya da kişisel olarak çalışan hiçbir birey ile bir sorun yaşamadım bu yazıyı kaleme alırken piyasa da dönen bazı sıkıntılardan yola çıkarak kendi düşüncelerimi sizlere anlatmak istedim.

Siz değerli ForumGamer-TR üyeleri esenlikle kalmanızı temenni eder geri kalan yaşantınızda mutluluklar dilerim.​

AntiForumGamer

Ağaç Yumruklayıcı
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
Efsane konu , okumasak büyük sıkıntı çıkıyordu. Eline sağlık.

Zorinkun

Blaze Yokedici
En iyi cevaplar
4
Ruh hali
konuyu okuyunca dolandırılmaktan son anda kurtuldum. teşekkürler

Layne

Ağaç Yumruklayıcı
En iyi cevaplar
0
Ufak bir açıklama yazma gereği duydum yaş skalası 10-20 arası olan bir piyasadayız . Bunu düşünerek bir konu yazıyorsun ama bir süper zeka çıkıyor teşekkür ediyor teşekkürün arıya gitmesin işini gördüysek eğer ne mutlu bize.

Zorinkun

Blaze Yokedici
En iyi cevaplar
4
Ruh hali
seni dolandıran elemanın nesini anlamaya çalışıyosun

dostveviski

Yazıyor...
Sponsor
★ ★ ★
En iyi cevaplar
17
Ruh hali
Dolandırılmak istemiyorsanız, dolandırmayı öğrenin ama kullanmayın :D en basit yol ..