Yardım Dünyalara Özel Warp

ArdaDuman5

Sudan Çıkmış
En iyi cevaplar
0
Merhaba benim bir sunucum var ve sunucuda skyblock ve factions oyunları var ama faction a girdiğimde warp yaptığımda skyblockun warp menüsü açılıyor dünyalara özel warp menüleri nasıl yapabilirim?

BalonTR

Biz ayıya dayı demeyiz, Köprüyü yıkarız.
Forum Yöneticisi
En iyi cevaplar
162
Ruh hali
Öncelikle merhaba @ArdaDuman5,
İlk başta söylemem gerek ki, az sonra söyleyeceklerim sizi bir hayli yoracaktır ve zaman kaybı olacaktır. Bunların yerine keşke hub sunucu yapsan bungeecord ile ama madem böyle bir cevap istiyorsun başlayalım.

Öncelikle warp menüsü dediğin için onun üstünden gideceğim 2 farklı warp menüsü oluşturman gerekli örneğin; warp1 ve warp2 bir dünyaya gidip "/rg flag __Global__ blocked-cmds /warp1" komutunu yaz diğer dünyaya gidip "/rg flag __Global__ warp2" komutunu gir bu şekilde biri diğerinde yasak olup o komutları kullanama aynı şekilde faction dünyasında ada yaratamasınlar istiyor isen aynı şekilde is komutunu da engelleyebilirsin yani şu şekilde öernek verebilirim "/rg flag __Global__ blocked-cmds /is, /warp1 vs..." şeklinde yapabilirsin. Ama sana dediğim gibi tavsiyem 16GB bir VDS sunucu alarak 2 sunucu yapmanı tavsiye ederim efendim.

HamzaTR

Yeni Doğmuş
En iyi cevaplar
0
Merhaba benim bir sunucum var ve sunucuda skyblock ve factions oyunları var ama faction a girdiğimde warp yaptığımda skyblockun warp menüsü açılıyor dünyalara özel warp menüleri nasıl yapabilirim?
Merhaba onun için warpları özel ada göre yapabilirsin. mesela faction sunucun için ./warpfaction menüsü yaparsın skript komutu ile o komutu başka dünyalarda engellersin ama bunun için her warpın farklı bi ismi olmalı onuda ayarlarsın artık menüyü kullanırlar.
Kod:
on command "/warpfaction":
        if player is in "(Lobi dünyasının ismi)":
                cancel event
                send "&aBu komutu burada kullanamazsın. Kullanmak için Faction sunucusuna geçmelisin."
send den Sonraki kısım hata kısmı lobide deneyince o hatayı verecektir bunu aynı skripte kopyalamak için ise 1 boşluk koyup aynı kodu y apıştırıp kodları ayarlarsın.