Yardım Düşük Fps Problemi

Tayfa

Ağaç Yumruklayıcı
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
Oyun Sürümü
Minecraft Java Edition
Merhaba Arkadaşlar. Ben Twitch Launcher üzerinden modlu minecraft oynuyorum. Mod paketini kurup oyuna girdiğim zaman düşük fps alıyorum. 12 gb ram var ve mod paketlerine 7-8 gb ram veriyorum. Önerilerinizi bekliyorum

LordOfTürk

Bööö!
Site İK Yöneticisi
En iyi cevaplar
83
Ruh hali
Hangi oyun olursa olsun FPS de önemli olan sadece Ram değildir FPS yi ekran kartı, işlemci de etkiler.
İşlemcinizi ve ekran kartınızı söylermisiniz?
Ayrıca kulladığınız mod pack de kaç adet mod bulunmakta?

Tayfa

Ağaç Yumruklayıcı
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
İşlemci : AMD FX 6300
Ekran Kartı : MSİ RTX 470

Jakinda

Blind Bandit
En iyi cevaplar
7
Ruh hali
İyi işlemci ve ekran kartı üstüne fps arttıran modlar yüklemen lazım. Foamfix ve betterfps. Eğer 1.7.10 bir mod paketi oynuyorsan fast craft da yükleyebilirsin. Ek olarak sorun çıkartır mı bilmem ama optifine da yüklesen iyi olur. Curseforgeda vs. yok çünkü eklenmesi yasak ama başkalarına açmadığın bir paketse kendin sitesinden indirip mods klasörüne atarsan olur. Sorun çıkartırsa optifine'ı ve librariesi silersen sorun düzelir(kendiliğinden temiz olarak kuracak).
Ayrıca gereksiz modları da silmeni tavsiye ederim hele gereksiz ve büyük bir mod ise bu performansını baya etkiler.

EfeOyunda

EfeOyunda YouTube
En iyi cevaplar
1
Ruh hali
İntel Core İ5 ve Nvidia GeForce 980 Gibi işlemci ve ekran kartı ile kaldırabilirsin tabi en az 8 GB DDR3 Ram

ErdemAtay

Taş Madencisi
En iyi cevaplar
0
minecraft ayarlarda video ayarlarından grafikleri düşürebilrsin ve vsync yi aç o çünkü fpsini sabitler ve donma sorununu ortadan kaldırır

Jakinda

Blind Bandit
En iyi cevaplar
7
Ruh hali
minecraft ayarlarda video ayarlarından grafikleri düşürebilrsin ve vsync yi aç o çünkü fpsini sabitler ve donma sorununu ortadan kaldırır
Aksine onu kapatması lazım. Zaten eğer ram yetmiyorsa drop yer ki ram konusunda sorunu yok. Eğer onu açarsa düşük fpslerde sabit kalabilir.

ErdemAtay

Taş Madencisi
En iyi cevaplar
0
Aksine onu kapatması lazım. Zaten eğer ram yetmiyorsa drop yer ki ram konusunda sorunu yok. Eğer onu açarsa düşük fpslerde sabit kalabilir.
bence her zaman açabilir düşük fps lerde değil 60 fps te sabit kalıyor ki gözünüze zaten kasma gibi ir şey gelmez bu seviyede

Jakinda

Blind Bandit
En iyi cevaplar
7
Ruh hali
Zaten yüksek fps almaya çalışıyor. Vsync açınca illa da 60'a sabitleyecek diye bir şey yok. 60 fps alamıyorsa zaten sabitlenemez.

LifeMCServer

Nether Yerlisi
En iyi cevaplar
98
Ruh hali
Zaten yüksek fps almaya çalışıyor. Vsync açınca illa da 60'a sabitleyecek diye bir şey yok. 60 fps alamıyorsa zaten sabitlenemez.

Sabitlemek için zorlar, eğer arka planda yayın yapmayacak veya uygulama açık bırakmayacak iseniz, kötü donanımınız olsa bile vsync fpsinizi ekranınızın kare hızına senkronize etmeye çalışır.

Eğer iyi donanımınız var ise de, vsync açmanız daha smooth (kaliteli, akışkan) bir oyun deneyimi sağlar, çünkü siz istediğiniz kadar fps alın, ekranınız eğer 60 hz ise maksimum 60 fps hissedersiniz, bu yüzden 60 fps in üstüne çıkmanın anlamı yoktur, vsync iyi donanımda fps'i ekranın hz sayısına limitler ve gereksiz güç kullanımını engeller.

Kötü donanımda ise bu durum güç kullanımını arttırır, fakat arka planda başka uygulamalar vesaire açık olmayacaksa tüm odağı/gücü oyuna vermeyi deneyebilir. Bir artısı olur mu bilemem tabii daha çok modlarla alakalı bir sorun gibi duruyor.

_Alecks_

Lapis Toplayıcısı
En iyi cevaplar
2
Ruh hali
Bu konuda CPU daha önemli.
Önemlilik listesi yapayım.
RAM
CPU
EKRAN KARTI
yani böyle.
Ramsız : Çalışmaz.
CPU : Hiçbirşey hesaplayamaz ve sonuç ise ... dünya olmaz?
Ekran kartı : Shader olmadıkça veya parçacık çok olmadıkça sorun yok. Aksi taktirde FPS gider.
Kaç chunk yüklüyor bide?